freelance iş ilanları

Yllix media Çok Büyük Sıkıntı - Büyük bir meblağ ödememi istiyor YARDIM

24 Mesajlar 4.091 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar şuan birazcık tutuştum diyebilirim. burada yllix mediayı anlatan bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam bende o siteye yayıncı üye olarak siemde reklamlarını yayınlayacaktım. advertiser reklam veren kelimesini biliyorum fakat ben emin olmak için googledan çeviri yaptım ve karşıma yayıncı olarak çıkardı yada ben yanlış gördüm ve ben advertiser bölümünde üye oldum. hi,çbiryere telefon numaramı ve adresimi vermem(burası hariç) olacak ya hani oraya verdim. 1 hafta sonra evime mektup geldi muhtemelen PTT ile gelmiş kargo poşeti falan yoktu.

bende açtım mektubu ve çek çumh. den gelmiş ve ingilizce yazıyordu ben bana ID falan vermiş girişimi tamamlamak için bende sevindim. o ID il giriş yaptım.

ben sandımki yayıncı olarak giriş yaptım yaptığım işlemler ile bana reklam kodu verecek bende o kodu siteme koyacağım yayıncı olarak üç beş kuruş para kazanacaktım. Fakat dün(cumartesi) öyle olmadığını öğrendim. bana mail geldi mail aynen şöyle aşağıdaki gibi:

Dear Sefa Mert,

We'd like to inform you that there is a new invoice waiting to be paid on your ylliX advertiser account ID xxxxxxx.

Invoice number: 033638727
Service Cost: $681.94 USD
Issue Date: February, 1, 2014
Due Date: February, 6, 2014

Please log-in to your ylliX Advertiser account and pay this invoice before the due date.

Thank you very much for your business,
ylliX

Şimdi ben reklamveren olarak üye olmuşum ve sitemin reklamını yapmışım. ben aralıkda falan üye oldum ve mektup ise 2-3 hafta oluyor belki bu hafta 1 ay olacak. o mektup geldikten sonra reklam işelmini yaptım aynen bu saatlerde yaptım ve sabah işe gittim bir bakayım değerler nedir diye raporlara bir girdim -618 dolar yazıyor bu ne dedim nasıl para kaybettim dedim şaşırdım bende. Daha sonra boşver yabancı firma zaten kullanmıcam dedim ve herşeyi sildim.

618 doları bana 8 saat de çıkardı ne bu arkadaş. Daha sonra dün(cumartesi) mail o şekilde geldi. ve benden 6 şubata kadar ödeme yapmamı istiyor bu nasıl iştir anlamadım cidden.

ne yapabilirim? bu konu çok ciddi lütfen dalga falan geçmeyin arkadaşlar..

wmaraci
reklam

GokuFTW GokuFTW GROVE4LİFE Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 53 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
hocam eklediğiniz sitenizde bi hit artışı yükselme oldumu?eğer olduysa üzgünüm ama ödemek zorunda kalıyorsunuz.:(

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
yok artış olmadı. ama zaten o para nereden kesildi onuda çözemedim. Ayrıca 6-8 saat içinde 681 dolar ne demek nasıl bir iş bu, büyük firmalar bile böyle yapmıyor

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Fikrim yok
Ama sizin sitenizin reklamını yayınladiysa hesabınızda görebilirsiniz
Hit artışı olmaması hatalı bir fatura olduğunu gösterir benim size tavsiyem faturayi geri
Yollayıp üyelik iptali yapmanızdır. Ekstradan üyelik sözleşmenizi tekrardan okuyun gözden kaçan bir konuda olabilir

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
hocam o sözleşmeyi okuyup anlamak için ingilizcenin üst düzey olması gerekir bende o kadar yok. o faturayı göndermek de sıkıntı yok fakat aklıma takılan birkaç soru var onlar:

-fatura hangi gün bana postalandı ve kaç günde bana ulaştı.
-3 günü geçtiyse bu süre faturayı kabul etmiş sayılırım
-ptt ile geldi muhtemelen kargo poşeti yoktu. ptt ye götürsem anında postalnırmı fatura geri

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Tekrar aynı adrese ptt ile yollayın
Bu sefer sizinle iletişime geçerler ama yollarken ataç yada zımba ile kabul edilmedi yazın bir sebep bildirin yoksa tekrar size geri yollayabilirler.
Veya hizmet detayı talep edin uğraştırın madem hit gelmediyse hizmet detayıda yoktur faturada geçersiz olur.

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Tekrar aynı adrese ptt ile yollayın
Bu sefer sizinle iletişime geçerler ama yollarken ataç yada zımba ile kabul edilmedi yazın bir sebep bildirin yoksa tekrar size geri yollayabilirler.
Veya hizmet detayı talep edin uğraştırın madem hit gelmediyse hizmet detayıda yoktur faturada geçersiz olur.

evet güzel fikir dostum sağolasın da ingilizce o nasıl yazıcamki? birini bulmam lazım veya burada varsa konu açıcam artık, fikir için teşekkür ederim.

başka fikir önerisi olan varmı? haciz falan gelirmi . kapıma polis dayanırmı, hapse girermiyim ödemezsem?

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam geçmiş olsun da, bu kadar işlemi farkında olmadan yapmak pek inandırıcı gelmiyor kulağa.

Google Translate'te "advertiser" kelimesinin karşılığı;
- Reklamveren
- Reklamcı
- Reklam yapımcısı
- İlancı
olarak görünüyor.

Ayrıca web sitesi ekleme, reklam oluşturma vb tüm işlemlerde her şey bâriz.

Bunları bilmeden yapmanıza imkân yok. Bana öyle geliyor ki; "bir şansımı deneyeyim bakayım, reklamımı ekleyebilecek miyim" demişsiniz siz.

Yllix çok büyük bir reklam ağı. Durduk yere borç çıkarmaz size. Sitenize hit gelmemesi, reklamınızın yayınlanmadığı anlamına gelmez. Canınızı sıkmak gibi olmasın ama bu borçtan kaçışınız çok zor. Allah kolaylık versin.
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

@Bean Love getLove()

tosunkaya tosunkaya TOSUNKAYA.COM Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek WPci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam geçmiş olsun. Hit artışı olmadıysa; reklamınızı yayınlayan sitelerde kimse tıklamamış olabilir. Sırf yayınlamadan dolayı 700 $ geldi ise yllixe ticket açın ya da live chat'inden Google Translate bir görüşün derim. Yllix durduk yere fatura kesmez. Mutsuz etmek istemem ama ödeme yapmazsanız mahkemeye verilebilirsin. Dikkatli ol. Üzgünüm ki parayı ödemeniz gerekir. 6 Şubattan sonra bir uyarı daha gönderirler. Gerisini bilemiyorum. Siz tahmin edin. Allah kolaylık versin. Zor da olsa umarım çözersiniz bu olayı.

TOSUNKAYA.COM
SEMiYETOSUNKAYA.COM
KUPONLA.COM GÜNCEL İNDİRİM KUPONLARI
SEMiYETOSUNKAYA.COM.TR

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
yani arkadaşlar ne bileyim. geçenlerde mail attım başka konu için 24 saat sonra geri dönüş yaptılar bir soru sordular cevapladım anında bi 24 saat sonra daha cevap geldi. cevaplanma süresi 24-48 saat arasıymış sıkıntı yani. translate bir kez steam için denemiştim fakat adam yazdığımı anlamıyordu. şuan ise yllix ile kendi ingilizce bilgim konuştum maille 2 kez anlaşabildim. live chatte nasıl olur bilemiyorum. şirkettede çoğu siteler yasaklı bakalım live chat girecekmi.

gelişmeyi yazarım buraya ama fikir düşüncesi olan yazsın arkadaşlar... heleki @tosunkaya arkadaşımın bu yazısı üzerine biraz tutuşdum diyebilirim

EDİT:live chat yok. sadece mail desteği var
EDİT2: PTT yi aradım şuan bana bir mektuğ tebligat,fatura v.s. gelirse ben onu şimdi ptt ye götürsem o posta en erken 7 en geç 9 gün içinde teslim ediliyormuş. yanlış hatırlamıyorsam 7 gün olduğunda ve ben itiraz etmiyorsam kabul edilmiş sayılır ki buda bu süre zarfında elimde olmayan sebepten ötürü kabul etmiş sayar...
EEE ne yapıcam ben arkadaşlar

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al