Blogumda yazdım: http://www.erkekneister.net/2015/01/apple-kimligi-sorunu.html

Abim için bir hafta önce sipariş ettiğimiz iPhone 6 elimize daha dün geçmişti. Kutusundan açıp baktık öylece zaten fazla fırsat da olmadı ayarlarını yapmaya. Abim evine gitti, akşam da bir yere misafirliğe gitmiş. Telefonun ayarları yapılmamış yani bildiğiniz. Bugün akşam üzeri abimin iş yerine gittim. Orda yanında çalışan elemanlarından ikisine Apple kimliği felan falan işlerini halletmesini istemiş. Teknolojinin karmaşısını sevmeyen ama kapitalist sisteme yenik düşmüş kişilerden biri diyebiliriz abime. Neyse işte bir Apple kimliği oluşturmuş elemanlardan biri kendi Apple kimliğini kurmuş telefona. Sorun ise o Apple kimliğinin aynısından bir başkasında da olması. Sırf bu yüzden onun telefon rehberi abimin telefonuna gelmiş. Bizim başlarda bu karmaşıklığa aklımız ermedi tabi. Ben şoklar içerisinde bunun nasıl olabileceğini düşündüm. Sonra telefoncu bir abimiz bize yol gösterdi. Ayarları sıfırlayıp, yeni bir kimlik oluşturursak sıkıntı kalmazmış. İşin komik tarafı bize rehberi gelen şahısın evini aradık. Babasıyla felan konuştuk. Bu karmaşıklığı felan anlattık, o da akıl sır erdiremedi. Zaten oğlu da evde yokmuş. "Bir yaşıma daha girdim" dediğim farklı bir gün oldu. Ama abimde de var hata. Beklesene beni, ben hallederdim. Milyarlık telefonu milletin eline verirsen başına da böyle işler gelir işte. Umarım yarın hallederiz sıkıntıyı.