wmaraci reklam

iOS 7 Beta Güncellemesi Yapma Resimli Anlatım

15 Mesajlar 10.277 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

transferx transferx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 26.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 64
    • Beğeniler 0 / 10
    • Ticaret 0, (%0)
    Merhaba arkadaşlar ben Mustafa GÜNER, http://wmaraci.com/forum/guncel/ios-7-incelemesi-84398.html konumdan sonra pm olarak ve mesaj olarak iOS 7 kurulumunun nasıl olduğu sorulunca ben de en mantıklısının konu açmak olduğunu düşündüm.

Öncelikle iOS 7 Beta sürümü adı üstünde "Beta" olduğundan sadece Apple Developer'lar tarafından indirilip gözlemlenir. Deneme sürümü olduğundan bazı stabil hatalar donmalar vs olabilir (telefona göre değişir) önceden uyarayım.

Aşağıda resmi olarak iOS 7'nin desteklendiği cihazlar bulunmaktadır.

- iPhone 5
    - iPhone 4S
    - iPhone 4
    - iPod touch 5. nesil
    - iPad 4. nesil
    - iPad 3. nesil
    - iPad 2
    - iPad Mini

Aşağıda 2 farklı indirme linki mevcuttur.

1. İNDİRME LİNKLERİ

Dikkat!: Aşağıdaki linklerden indireceğiniz dosyalar .dmg uzantılıdır. Yani sadece Mac işlemciler için geçerlidir. Fakat dilerseniz TransMac programıyla açabilir, içindeki .ipsw uzantılı dosyayı kullanabilirsiniz size kalmış.

- iPhone 5 (Model A1428) # İNDİR
    - iPhone 5 (Model A1429) # İNDİR
    - iPhone 4S # İNDİR
    - iPhone 4 (GSM Rev A) # İNDİR
    - iPhone 4 (GSM) # İNDİR
    - iPhone 4 (CDMA) # İNDİR
    - iPod touch (5. nesil) # İNDİR

2. İNDİRME LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler .ipsw uzantılıdır. Yani Windows işletim sistemi içindir.

- iPhone 5 # İNDİR
    - iPhone 4S # İNDİR
    - iPhone 4 # İNDİR

Yukarıdaki indirme sitesinden ilk defa indirenler için küçük bir açıklama yapmak isterim. Linke tıkladıktan sonra "I agree with the MEGA Terms of Service" yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip "Download" butonuna basıp indirme işlemine başlayınız.

Sizden bilgisayara kaydetmeniz için bir soru sormayacaktır direk indirmeye başlayacaktır site üzerinden indirdikten sonra 7MB/Saniye hızla bilgisayarınıza indirecektir. Yani bir nevi torrent gibi düşünün.

EVET KURULUMA BAŞLAYALIM!

Yukarıdan cihazınıza uygun dosyayı indirdiğinize göre kuruluma başlayabiliriz.

Şimdi öncelikle iTunes programımızın son sürüm olduğuna emin olalım, değilse güncelleyelim. Ardından telefonumuzu bilgisayara bağlayalım.

Sol taraftaki menüden her ihtimale karşı telefonumuzu yedekleyelim. Bazı arkadaşlar restore yapılmasını da söylüyor yaparsanız daha garantilersiniz fakat ben şahsen yapmadım uygulamalarım gitmesin, yeniden yüklemeyeyim diye bir sorun çıkmadı.

Eğer restore ettiyseniz telefonunuz yeniden açılıp dil seçme vs bölümüne gelecektir o kısmı geçip telefonun kurulumunu tamamladıktan sonra telefonunuzu tekrar bilgisayara bağlayınız.

Şimdi ise "shift" tuşuna basılı tutarak "Güncellemeleri Denetle" butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz.

Ardından size iPhone güncellensin mi? Güncelleme denetlendikten sonra uygulanacaktır tarzında bir soru soracak, kabul edin ve bekleyin.

Güncelleştirme denetlendikten sonra telefonunuz kapanacaktır ve elma işareti çıkacaktır. Elma işaretinin altında yüklenme çubuğu görüyorsanız işlem başlamış demektir.

Şimdi arkanıza yaslanın ve sürümün yüklenmesini bekleyin. Asla telefon tamamen açılana kadar telefon ile bilgisayar bağlantısını kesmeyin ve şarjınız en az %50 olsun.

Yaklaşık 5-10dk içinde kurulum bitecektir ve iOS 7 Beta sürümü sizlerle! Tebrikler, başardınız! Güle güle kullanın ve keşfedin.

Konuyu alıntı yaparsanız lütfen belirtin, saygılar..

-Mustafa GÜNER
    JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad G** K**
    • Mesajlar 199
    • Beğeniler 28 / 40
    • Ticaret 27, (%100)
    Hocam merhaba indirme linklerinde bi problem mi var ? İllaki bi yerde takılı kalıyor.

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu

• Üyelik 26.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 64
    • Beğeniler 0 / 10
    • Ticaret 0, (%0)

uniburs adlı üyeden alıntı

Hocam merhaba indirme linklerinde bi problem mi var ? İllaki bi yerde takılı kalıyor.

Hayır ben şahsen indirdim bir sorun yok :) Fakat benim üyeliğim vardı acaba ondan olabilir mi? Üye olarak deneyin ama bir arkadaşım üyeliksiz indirdi.

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Blogger
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad G** K**
    • Mesajlar 199
    • Beğeniler 28 / 40
    • Ticaret 27, (%100)

transferx adlı üyeden alıntı

Hayır ben şahsen indirdim bir sorun yok :) Fakat benim üyeliğim vardı acaba ondan olabilir mi? Üye olarak deneyin ama bir arkadaşım üyeliksiz indirdi.

Hımm teşekkürler hocam üyelikle denerim artık yarın yapcak bişi yok...

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu
    wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
    • Üyelik 25.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Kayseri
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 476
    • Beğeniler 45 / 124
    • Ticaret 1, (%100)
    iOS 7 yi ben begendim. UDID kaydim oldugu icin hemen kurdum farkli bir tasarim olmus... Tim tamamen eski hatiralari silme pesinde... Fakat Siri Türkçe gelmiyor bu biraz kotu olmus... Bunun yaninda bir apple fan boy olarak sevdim diyebilirim fakat android gibi olmus 3-4 tane degisiklik lazim bunlarida jb ile kendim yapacagim...

ChuckBartowsKi

• Üyelik 26.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 64
    • Beğeniler 0 / 10
    • Ticaret 0, (%0)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

iOS 7 yi ben begendim. UDID kaydim oldugu icin hemen kurdum farkli bir tasarim olmus... Tim tamamen eski hatiralari silme pesinde... Fakat Siri Türkçe gelmiyor bu biraz kotu olmus... Bunun yaninda bir apple fan boy olarak sevdim diyebilirim fakat android gibi olmus 3-4 tane degisiklik lazim bunlarida jb ile kendim yapacagim...

Dediklerinize aynen katılıyorum biraz android biraz da nokia temasını andırıyor ikonlar :) Daha Beta sürümü olduğu için gelişmeler olabilir. Zaten bana göre jbsiz iPhone, balıksız akvaryumdur :D

azizarslan azizarslan Arayüz Geliş3G Kullanıcı
    • Üyelik 28.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 64 / E
    • Meslek Front-End Developer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 57
    • Beğeniler 38 / 16
    • Ticaret 0, (%0)
    Bende dün güncelledim. Beğendim ya, fena değil. :)

html, css, javascript ve biraz da insan...

• Üyelik 26.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 64
    • Beğeniler 0 / 10
    • Ticaret 0, (%0)

azizarslan adlı üyeden alıntı

Bende dün güncelledim. Beğendim ya, fena değil. :)

Bence de, bazı arkadaşlar güncellemede sorun yaşıyor veya korkuyor bir şey gelecek başına diye :)

Ocean Ocean Developer Kullanıcı
    • Üyelik 14.06.2013
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek Bilişim Teknolojileri
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 22
    • Beğeniler 1 / 4
    • Ticaret 0, (%0)
    bende iPhone 4S cihazıma, iOS 7'i kurdum yeni tasarım oldukça hoşuma gitti başarılı ancak, iOS 6'a nazaran biraz daha kasıyor gibi. sizde de böyle mi? Ayrıca iOS 6'da üst paneli aşağı çekip Twitter ve Facebook ile hızlı bir şekilde ileti paylaşabiliyorduk onu göremedim.

KaptanJack KaptanJack WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.03.2011
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Memur, Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 21
    • Beğeniler 8 / 3
    • Ticaret 0, (%0)
    İPhone5' e yükledim. Şarj problemi oldu, çok aşırı şarj yiyor. 6.1.4' e geri döndüm bu yüzden.

www.fnplussoft.com
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al