wmaraci reklam

Sim Kilidi

12 Mesajlar 3.129 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

skandeniz skandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)
iPhone 3GS telefonun sürümünü 3.1.2den son sürüme yükseltmek istiyorum fakat telefonu ilk aldığımızda sim kilidi vardı.Sonradan biz kilidi açtırttık sürüm yükselttikten sonra sim kilidi tekrar aktif olur mu?

wmaraci
reklam

zoeken zoeken Hosting Sağlayıcısı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer sim kilidini açtırırken kalıcı açtırılmış ise sorun yaşamadan yükselte bilirsin. Ama bazı ilgililer kalıcı kırdık deyip verebiliyor telefonu sürüm yükselttiğimizde de block oluyor ne yazık ki.

HasanHuseyin HasanHuseyin wagonn.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Actitilan kilit asla tekrar kitlenmez . Eger emin olamiyorsaniz Custom Firmware ile guncelleyin

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Bu apple hayranlarının yaşadıkları eziyet nedir ya? Paranızla rezil oluyorsunuz. Şirketten iki abim vardı, 4tü galiba onların telefonları. Bir gün güncelleme yaptılar; sonra telefonları kitlendi. O sürüm için crack (ne olduğunu tam bilmiyorum) çıkana kadar kaç ay beklemişlerdi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nightundertaker nightundertaker SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 31 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Bu apple hayranlarının yaşadıkları eziyet nedir ya? Paranızla rezil oluyorsunuz. Şirketten iki abim vardı, 4tü galiba onların telefonları. Bir gün güncelleme yaptılar; sonra telefonları kitlendi. O sürüm için crack (ne olduğunu tam bilmiyorum) çıkana kadar kaç ay beklemişlerdi.

ben de anlayamıyorum, bir sürü uygun fiyatlı androidler varken sırf ısırılmış elmayı göstermek için pahalı kafelerde falan masanın üzerinde ters çevirerek koymalar falan, bir de üniversitelerde bazı öğrenciler sırf o ısırılmış elmayı göstermek için parmaklarını telefonun arkasına koymuyorlar :D
TahsinCetinkaya KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)

nightundertaker adlı üyeden alıntı

ben de anlayamıyorum, bir sürü uygun fiyatlı androidler varken sırf ısırılmış elmayı göstermek için pahalı kafelerde falan masanın üzerinde ters çevirerek koymalar falan, bir de üniversitelerde bazı öğrenciler sırf o ısırılmış elmayı göstermek için parmaklarını telefonun arkasına koymuyorlar :D

Kağıda dökülmemiş, toplumsal, sözlü bir anlaşma gibi :) Aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor ama asla dile getirilmiyor. Adamlar Türkiye'ye destek vermiyolar. Bu kadar basit sen niye zorla alıyorsun ki adamın telefonunu. Zamanında ben kendim aradım Apple'ı. "Türkiye'ye destek vermiyoruz beyefendi, nereden aldıysanız orayla görüşün" dedi kapattı adam telefonu. Çok değil 1 sene kimse apple marka bir şey almasın bak nasıl gelip ofislerini açıyorlar. Çok afedersiniz ama bu resmen "kamilleri bulmuşuz, sömürelim sömürebildiğimiz kadar" demektir.
nightundertaker

kişi bu mesajı beğendi.

nightundertaker nightundertaker SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 31 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Kağıda dökülmemiş, toplumsal, sözlü bir anlaşma gibi :) Aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor ama asla dile getirilmiyor. Adamlar Türkiye'ye destek vermiyolar. Bu kadar basit sen niye zorla alıyorsun ki adamın telefonunu. Zamanında ben kendim aradım Apple'ı. "Türkiye'ye destek vermiyoruz beyefendi, nereden aldıysanız orayla görüşün" dedi kapattı adam telefonu. Çok değil 1 sene kimse apple marka bir şey almasın bak nasıl gelip ofislerini açıyorlar. Çok afedersiniz ama bu resmen "kamilleri bulmuşuz, sömürelim sömürebildiğimiz kadar" demektir.

aynen öyle, sonra da vay param kalmadı, parasızlığın gözü batsın, vay efendim kredi kartımın borçlarından sıkıldım, yok bilmem ne, falan filan, eee parayı çöpe atmayacaksın

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)

Scream adlı üyeden alıntı

Actitilan kilit asla tekrar kitlenmez . Eger emin olamiyorsaniz Custom Firmware ile guncelleyin

Kilidi timde açtırdım , custom firmware hakkında pm atarmısınız

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)

zoeken adlı üyeden alıntı

Eğer sim kilidini açtırırken kalıcı açtırılmış ise sorun yaşamadan yükselte bilirsin. Ama bazı ilgililer kalıcı kırdık deyip verebiliyor telefonu sürüm yükselttiğimizde de block oluyor ne yazık ki.

Açtırttığım yer sağlam , tekefon block olursa tekrar mı sim kilidi açtırtmam gerekiyor ?

HasanHuseyin HasanHuseyin wagonn.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hemen güncellemek istediğiniz IPSW dosyasını indirin.

redsn0w son sürümü indiriniz ve telefonu bilgisayara bağlayın.
- redsn0w'u yönetici olarak çalıştırın eğer windows xp ise normal açın.
- Extrasa girin Custom Firmwares e tıklayın.
- Firmwareyi gösterin o firmwarenin basebandını değiştirmeyecek sadece güncellemeyi alacaksınız.
- system32/drivers/etc/host u onu açın.
- başına # koymadan 127.0.0.1 gs.apple.com satırını ekleyin kaydedin bilgisayarı yeniden başlatın.
- iTunesden cihazınızı gösterin, sonra cihazınıza takın. Güncellemeleri denetle tuşuna klavyeden SHiFT'e basarak basın IPSW göstermenizi isteyecek. Custom ISPW nızı gösterin baseband yukseltmeden guncelleme yapacaksınız.

Ek Olarak:

Bu dedikleriniz Sim kilitli cihazlar için. Eğer Simfree alsaydılar böyle uğraşmazlardı. 300 $ ucuz olacak diye sim kilitli alıpda eziyete değmez. iDeviceler candır hocam. Birkere kullanın ondan sonra diğer telefonlar bi farklı gelecek. iDevicenızı özleyeceksiniz. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al