wmaraci reklam

iPhone Pasaport Kayıt İşlemleri Nedir?

7 Mesajlar 1.075 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar, aralık sonu gibi İsviçreden gelen tanıdığımız telefon getirecek. Getiren kişiyi saymazsak, gelen telefonun kayıdı için nelere dikkat etmemiz gerek? Kayıt edilecek kişi de sağlanması gereken koşullar nelerdir? Süre kısıtlamamız var mıdır?

Son 1 senedir yurt dışına çıkmama rağmen gelen telefonu kendi pasaportuma kayıt ettirebilir miyim?

Bir de iphone 7'lerin bazı üretim numaralarına TR içinde de 1 sene teknik destek sağlanıyordu. iPhone 8 ve X için böyle bir şey var mıdır?

TR içinde kullanılması için alınacak iphone'da dikkat etmem gereken bir husus bulunuyor mu? (simfree olması vs.)

wmaraci
reklam

RecepDemirel RecepDemirel www.demirelrecep.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Bildiğim kadarıyla kaydı yapacağınız pasaportun sahibinin en geç 4 ay önce yurtdışına çıkıp tekrar ülkemize girmiş olması lazım hocam. Yani 2 sene önce falan ben yaparken öyleydi
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
İşlerden dolayı bir çok kez vergi dairesine gidiyorum ve dün bir yazı dikkatimi çekmişti. Yurtdışından gelen cihazlar belirli şartlarda vergi dairelerinden kayıt altına alınıyor ancak şartların detayı hakkında tam bilgim yok.

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Ahmet hocam o sanırım harç bedelidir. 150 lira gibi bir ücret karşılığı yurt dışından gelen telefonların harcını ödüyoruz öğrendiğim kadarı ile. Bu parayı bankalarda vergi dairelerinde vs. ödeniyormuş. Bu dekont ile de pasaporta kayıt işlemine gitmek gerekiyormuş sanırım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Selamlar, bu sene bir kayıt yaptım.

Bahsi geçen vergi ücretini e-devlet üzerinden ödedim.

Ödeme onaylandıktan sonra yine e-devlet üzerinden telefonun imei numarası ile başvuru yaptım ve anında aktif oldu.

Sorgulama yaptığımda yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihaz şeklinde gözükmekte.

Özet olarak işlemleri evden dahi çıkmadan internet üzeriden halledebilirsiniz. Google üzerinde oldukça farklı detaylı rehberler mevcut.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

MKURT adlı üyeden alıntı

Selamlar, bu sene bir kayıt yaptım.

Bahsi geçen vergi ücretini e-devlet üzerinden ödedim.

Ödeme onaylandıktan sonra yine e-devlet üzerinden telefonun imei numarası ile başvuru yaptım ve anında aktif oldu.

Sorgulama yaptığımda yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihaz şeklinde gözükmekte.

Özet olarak işlemleri evden dahi çıkmadan internet üzeriden halledebilirsiniz. Google üzerinde oldukça farklı detaylı rehberler mevcut.

E-devlet üzerinde hem ödeme yaparken hemde ödeme sonrası kayıtta (varsa) sorulan telefon numarası kısmına o telefonda kullanılacak numara mı girilmek zorunda?
Ayrıca şuna dikkat et yapmazsan ve/veya yaparsan telefonu kullanamazsın dediğiniz bir nokta var mıdır?

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

E-devlet üzerinde hem ödeme yaparken hemde ödeme sonrası kayıtta (varsa) sorulan telefon numarası kısmına o telefonda kullanılacak numara mı girilmek zorunda?
Ayrıca şuna dikkat et yapmazsan ve/veya yaparsan telefonu kullanamazsın dediğiniz bir nokta var mıdır?

Herhangi bir telefon numarası girdiğimi hatırlamıyorum ancak ürünü ben kullanacağım için kendi e-devlet hesabım üzerinden işlemleri gerçekleştirmiştim.

Ek olarak dikkatlice adımları ilerlerseniz herhangi bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Ben de internette bulunan bir kaynaktan faydalanarak bu işlemleri gerçekleştirmiştim.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al