wmaraci reklam

Jailbreak Yapmak Güvenli mi ?

39 Mesajlar 7.094 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sock Sock Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 21 / 44
  • Ticaret 8, (%88)
Milletinde işi gücü yok zaten. Senin evde ne yaptığını merak ediyorlar.

Hey allam ya :D

wmaraci
reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
İphone 4 var bende jailbreakledim :D Şuana kadar bi sıkıntı yok :D Başka biri konu açsa jailbreak hakkında yanlış bilinenler diye ona da hak verir bir sürü kişi.Sen virüs demişsin diğer arkadaş değil der , sen ferrariye tüp taktırmış gibi demişsin diğer arkadaş modifiyeli araç der. Der oğlu der. Yani bunlar herkesin düşüncesi. Boşverin geçin :D

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

darkthepro Hocam sen android de uygulamların gizli bir şekilde nelere eriştiklerini göre biliyormusun.

İOS da bir ugulama birşeye erişmek istediğinde ilk bize soruyor. İzin vermiyoruz ve erişemiyor.

İcloud İOS değil ilk önce bunu bir kavra. PHP veya benzeri bir dilde kodlanmış bir web arayüzüdür. ;)

android uygulamaların nelere eriştiğini gösteren uygulamalar var, her şeyi geçtim rootlu telefonlara bu imkan sunuluyor, bu ikisi 2010 yılından yani androidler ortaya çıktıkmasından beri var, android lolipopla bu uygulama sisteme girdi marshmallowla olmayan telefonlarda artık var zaten baştan beri istediğiniz işleme izin verip istediğinizi devre dışı bırakabiliyordunuz siz bilmiyorsanız sizin karakterinizde olan bir şey yani öyle erişme diye de bir problem yok kolpalamayın ek olarak icould geçtik diyelim diğerleri de mi yalan kendinizi böyle avutuyorsunuz heralde ios 8 hack olayları, siri hack olayları, kısa mesajda telefonun çökmesi, ios 9 da telefonun kasması ve ekran problemleri , zerodium hacker grubu diye bakarsanız bunlarıda kavrama yetiniz varsa kavrarsınız

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro Söylediklerine karşın sakince cevap vereceğim.

Bir İos'da bir uygulama kurduğunda, açılışta bildirim göndermek istiyor. Mikrofona erişmek istiyor, Kordinatına erişmek sitiyor vs vs bilgiler soruyor. İstersen Reddedip erişmesini kese biliyorsun.

Ben bunu androidde görmedim. İOS da bir aracı program gerekmiyor veya Root atmak gerekmiyor.

Telefonun orjinalliğini bozup ROOT atınca ne anlamı var. Attığın Root güvenlirmi.

Daha telefon açılışta %80 ram tüketiyor. Bide gelmiş diyorsun Android şöyle böyle. Samsun S7 edge neredeyse masa üstü pc gücünde. Ama BİR İPHONE DEĞİL ;)

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webhancher webhancher WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Satış Stratejileri Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 9 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Jailbreak Can'dır. Kullanmayan bilemez. İos kullanıpta jailbreak yapmayan kaldı mı yahu. O kadar parayı apple'a vermemin tek sebebi jailbreak olması. Jailbreak olmasa Android kullanırdım zaten 2 telefon fiyatı neden vereyim apple'a kafammı güzel :) Jailbreak'in özelliklerini, güzel taraflarını saysam bitmez ama en azından şunu söyliyim Youtube'u arka planda kullanabiliyorum, jailbreaksiz cihazlarda bu yok. Klavye her yerde beyaz, jailbreak sayesinde siyah en ufak güzelliklerinden 2 tanesini söyledim ;) Jailbreak hayatı kolaylaştırmaktan başka bişey yapmıyor. Buna virüs demek cok garibime gitti doğrusu :D

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Korkmaz marshmallowda zaten böyle bir şey var biraz araştırırsanız bulursunuz ama anlayana 2012 de android kullanıp bıraktıysanız hakkında birşey bilmemeniz doğrudur oysaki sizin anlayacağınız gibi söyleyim öyle içerik hırsızlığında copy paste gibi almaya benzemez hani siz daha iyi bilirsiniz , arada okumanızı tavsiye ediyorum her şeyi geçtim

geekbench

snapdragon, apple ı antutu ve diğer testlerde geçmiş durumda aaa doğrudur bir iphone değil zira uydurma ram tüketimi s6 da kaldı ve güncelleme ile önüne geçildi hemen hemen speed testlerinde apple ve diğer telefonlar artık yakın çıkıyor yakında fark kalmayacak fakat çoğu testte daha iyi skor almasındanda bahsetmiyorum sonuçta bir iphone değil zira s7 de daha iyi bir batarya, kamera, daha iyi bir ekran, daha iyi piksel yoğunluğu, daha hızlı internet bağlantısı , daha dayanıklı , su geçirmezlik eeee sizin dediğinize göre, evet bir iphone değil böyle devam ;)

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro

Tartışma çıkarmayı seven birisisin sanırım.

Gerçekler acıdır. Acıdıkça sesler yükselir. Hakaretler çoğalır. Burada hakaret edende bas bas bağıranda sensin.

4K Android çıkmış :P

Piksel yoğunluğu bukadarmış :P

Bana bunlar değil bana kararlı çalışan 2 sene sonra patlamayan bir işletim sistemi lazım.

Aradaki fark işte bu.

Ben 2 senedir İphene 5s kullanan birisi olarak hızından ve akıclığından birşey kaybettiğini göemiyorum. Tüm güllemeler ve uygulamalar güncelken.

Ama iki sene kullandığım bir Android telefonda Cinnet geçirme noktasına gelmiştim.

BUNU KESİNLİKLE SAVUNAMAZSIN ŞUAN KULLANIYORUM VE GÖRÜYORUM ;)

Atığın örnekte çok saçma. İşlemcisinin süper olması onu süper yapmaz. En zayıf halkası kadar güçlüdür. Oda işletim sistemi ;)

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Korkmaz geniş bir aile olmamızdan elimde o kadar çok android telefon var ki 4. ve 5. yılına girecek olan dahil , 4. yıllıklarda hiç bir şey yok 5. yılına girecek olanlarda kasmalar başladı yani 3000 tl lik bir telefon yerine 1500 tl lik telefonum 5 yıl dayanıyor üstelik o kadar video, oyun, düşürme yıpranmaya rağmen heralde tek bir telefon almışsınız rezalet bir şekilde kullanmışsınız yada en rezaletini almışsınız bir tutturmuşsunuz böyle böyle diye android sürümü arttıkça telefonların ömrü daha fazla artmaya başladı hızlar birbirine daha çok yaklaştı hatta skorlar artık daha yüksek daha verimli daha güzel göze ele hitap ediyor çoğu arkadaşımda htc , samsung, lg gibi telefonlar var bazıları eski bazıları yeni 2012 den kalan dahi var ama tıkır tıkır niye marshmallow alan var yada sürüm çektiren eee çalışıyor hadi bunuda geçtim küçük bir optimizasyon ile önüne geçilir peki iphone 4s ten 5 sürümlerine kadar ? ios 9 aldığında üst üste binen ios sürümlerinden, bazı telefonlarda yarattığı kalıcı yavaşlamalara ne demeli olmadı mı? format atma yoluna giden yada teknik servise fahiş fiyata tamir ettiren siz 2012 den beri düşük indirme hızı, full hd olmayan ekran, düşük ses ve kamera, fiş başı yaşam yaparken ben bunları yapmıyordum keyfimdeyim yani hız hız diye geçindiğiniz olay artık bitti yakında son buluncada neye ağlayacaksınız bilmiyorum benimkinin fiyatı daha fazla diyip daha iyi diyeceksiniz heralde donanım olarak 0 olan bir telefonu daha uzun gidiyor diye savunmanız anlamsız benim 5 yıl giden telefona verdiğim paraya aldığım kalite sizinkini 2 ye katlıyor mu katlıyor ben 2 yıl sonra eskise bile yenisini alınca sizin aldığınız fiyata denk olay bu kadar siz aldığınız rezalet kaliteye bir işletim sistemi için bu kadar para vermiş oluyorsunuz bense o kadar iyi bir donanım orta derecede bir işletimle keyfime bakmış oluyorum fakat şu var ki zaten bende söyledim ios daha güvenlikli ve daha hızlı olabilir fakat şimdilik böyle , hız farkı artık çok yok eğer apple yenilikçi bir işe girmezse android onu yeni sürümde geçecektir zaten donanımsal olarak üst seviye bir yapı içinde ama apple 2012 den 2016 ya kadar çoğu şeyi aynı bırakmış bir şirket

android
ekran daha dayanıklı
su geçirmezlik daha iyi
2k ekran
daha hızlı indirme
daha iyi piksel yoğunluğu
daha iyi kamera
daha iyi ses sistemi
daha iyi pil ömrü
daha iyi cpu / gpu skorları
fiyat= 3000

ios
biraz daha uzun ömürlü
biraz daha güvenli
işlemler biraz daha hızlı
fiyat = 3200 = çıkışından 8 ay sonra

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Kazanana ios ve google ödül verecek :D
arkadaş ben iphone alışamadım android yumuşak şeker hala gelmedi zenfone 2e telefon bilgisayar zevk meselesidir.Benim gibi düşünenler Iphone kullanmaz Android alır. :) dert etmeyin

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
ismail03 destekliyorsa dert etmeyin firma size atacaktır, desteklemiyorsa sistem gereksinimlerini kontrol edin ona göre kendiniz atabiliyorsunuz tabi uygun bir biçimde yaparak örneğin arkadaşta eski lg vardı en fazla jelly bean güncellemesi alıyodu onu lolipop yaptık, rom atma falan fistan dahi yapabilirsiniz cyanogenmod gibi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al