wmaraci reklam

Bios Pili Olmadan Pc SÜPER Çalışıyor

41 Mesajlar 30.162 Okunma
wmaraci reklam

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
Bios pilini söktüğünüzde yaptığınız bütün overlock ayarları sıfırlanmış oluyor. bu yüzden pc niz hızlandı tekrar takarsanız sorun olmaz. overlock yapmak herzaman iyi değildir. yavaşlamanın pille alakası % 0 dır.

wmaraci
reklam

Gingboard Gingboard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
ben overlock yaptım ama dondu pc açılmadı işe yaramadı pili söküp takında varsayılana döndü overlock da gitti ama pili çekince oyunlar kasmıyor neden acaba ? pili çekince çözünürlük en düşük oluyor ondanmı acaba ?

Ek Olarak:

WolkHan adlı üyeden alıntı

Yazılanları okumuyorsun sanırım ?

Overlock yapmaya çalışmışsın, muhtemelen bununla alakalı olarak sistemin gereksiz bir yükleme ile karşı karşıya.

Overlock yaptığında anakart üzerindeki otoban diye tabir edilen ana veri akış hatlarındaki gerilim vb. değerleri değiştirmiş olursun. Buda yanlış bir hareketin tüm trafiği tıkayabileceği anlamına gelir. CPU (işlemci), GPU (ekran kartı) RAM bu veri hattını kullanarak haberleşir. Trafik sıkışırsa haberleşme aksar performans düşer..

Söylediklerinden anladığım kadarı ile yanlış overlock performansını düşürmüş.

Pil yerinden çıkartılınca bios ayarların default değerlere yani senin değiştirmeden önceki haline gelmiş

Yaptığın overlock hatalı demekki default ayarlarda daha fazla performans alıyorsun... Şuan yaptığın overlock işlemi geçersiz olduğu için performansın artmış durumda..

Bir başka deyişle pili çıkarttığında bios ayarlarına format atmış oldun ve böylece yaptığın hatalı değişimler düzeldi ve performansın arttı.

arkadaşım anlamadın galiba overlock yaptıktna sonra pc açılmadı yani performans düştümü çıktımı bilmiyorum ama zaten default'tu bios ben varsayılana çevir demiştim pili çekip takıncada aynı ayar değişen birşey yok ama performans pili çekince artıyor bu acayip bir durum

WolkHan WolkHan volkansengul.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Gingboard adlı üyeden alıntı

ben overlock yaptım ama dondu pc açılmadı işe yaramadı pili söküp takında varsayılana döndü overlock da gitti ama pili çekince oyunlar kasmıyor neden acaba ? pili çekince çözünürlük en düşük oluyor ondanmı acaba ?

Ek Olarak:

arkadaşım anlamadın galiba overlock yaptıktna sonra pc açılmadı yani performans düştümü çıktımı bilmiyorum ama zaten default'tu bios ben varsayılana çevir demiştim pili çekip takıncada aynı ayar değişen birşey yok ama performans pili çekince artıyor bu acayip bir durum

pc açılmadı ama performans arttı mı azaldı mı bilmiyorsun ilginç.. ? :D pil ile performansın bir alakası yok ;)

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

WolkHan adlı üyeden alıntı

pc açılmadı ama performans arttı mı azaldı mı bilmiyorsun ilginç.. ? :D pil ile performansın bir alakası yok ;)

ama bios ile var.

pili çekip çalıştırınca ekran çözünürlüğü en düşük oldu performans ondan artmış olabilirmi

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

senininternetin senininternetin Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineer Student
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 427 / 159
  • Ticaret 7, (%100)
İptal :)

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)

ama bios ile var.

pili çekip çalıştırınca ekran çözünürlüğü en düşük oldu performans ondan artmış olabilirmi

Ekran çözünürlüğü düşünce performans artar. Kendi cevabını kendin vermiş oldun :)

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
ayrıca bios pili ni çıkardıktan sonra oyunlarının kasmaması şundanda olabilir diyelimki bios pil pc de takılı iken sen biostan bilerek veya bilmeyerek pc özelliklerini en son performans ayarına almışsındır ve haliyle bu performansta ağır bir performans olduğu için oyunlar kasma yapmıştır bios pilinide çıkar tak çıkar olayında ayarların sıfırlanınca pc eski halini almıştır ...

• Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
o zaman ben çözünürlüğü en düşüğe getiriyorum birde öyle deneyim :)

Ek Olarak: Arkadşalar bios pili takılı en düşük ekran çözünürlüğünde saints row the third ve skyrim kastı 7-10 fps'de oynanıyor şimdi pili çıkarıp deneyeceğim.

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)

o zaman ben çözünürlüğü en düşüğe getiriyorum birde öyle deneyim :)

Ek Olarak: Arkadşalar bios pili takılı en düşük ekran çözünürlüğünde saints row the third ve skyrim kastı 7-10 fps'de oynanıyor şimdi pili çıkarıp deneyeceğim.

Sonucu bekliyorum. :)

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Bios olmadan pc çalışmaz ama bios pili olmadan pc çalışır. Rom bellekler hep biosla akrabalık içerisindeler. Mesela saat ve tarih ayarı, bazı donanımların fiziksel ayarları hep bios üzerinden ayarlanır ve elektrik olmadığı vakitlerde de bios pili sayesinde korunur.

Bios pili bilgisayarı kasmaz. Sadece donanım aygıtları üzerinde yorgunluğu korur. Bunu engellemek söz konusu olamaz. Ama yine de bilgisayarınızı belli aralıklarla elektriğini tamamen keserek kapatıp yeniden açarsanız aynı hızı farkedeceksiniz. O zaman anlayacaksınız ki pillik bir durum yokmuş :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al