wmaraci reklam

Hangi işletim sistemi?

11 Mesajlar 2.368 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar benim iMac'im var.
Bu cihazda, kodlama ve tasarım ağırlıklı işler yapıyorum. Acaba Windows mu kolay olur Mac mi diye kafam karıştı. Mac'in arayüzü daha rahat, Windows'un arayüzü de daha gelişmiş. Hangisi sizce? Gerekirse bootcample windows kuracağım.

wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
gül gibi bilgisayarda windowsun hantallığına ne gerek var? aksiyona girmeye gerek yok, mac os'ta kalmanı şiddetle öneririm.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

KorAykor KorAykor Kodluyor Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Sakın olaki öyle bisey yapmayin , break hatasında program hata verip kapanıyor vs 2015 kullanıyordum. Gerek yok windows hantalligina biz macos a geçmeye çalışıyoruz hatta :)
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

ademkanidagli ademkanidagli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 391
  • Beğeniler 47 / 87
  • Ticaret 15, (%100)
yılardır windows kulanan biriyim herhangi bir hantallık ve hata görmedim. Hatta son 2 yıldır da harika bir performans var.Herkesin dediği o hantallık ve hata bana denk gelmedi hiç. Lisans Windows 10 pro ve lisanslı windows 7 pro kulandım. Acaba warez sistemlerdemi oluyor hatalar?
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Swag Swag WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Mac cihaza windows kurmak saçmalık olur.
Mac cihazların zaten öyle yüksek bir özelliği yok.
PC yi yavaşlatmaktan başka birşey yapmaz.
Mac aldıysanız Mac Os de kalmanızı öneririm.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Ben biraz işletim sistemiyle kafayı bozdum ve işin budalası oldum. Aslında her işletim sistemi güzeldir. Yeterki ihtiyaçlarınız için doğru ortamı seçin.

Mesela Windows'u seviyorum. Oyun oynayacak ıvıdık zıvıdık işlerle uğraşacak insanların tüm ihtiyacını kusursuz karşılıyor.

Linux dağıtımlarını seviyorum. Bilgisayar ve teknolojiden zevk alan, kurcalamayı seven insanları tatmin etmeyi başarıyor.

macOS'i seviyorum. Hiçbir işe karışmadan sadece işlerini halletmene yardımcı oluyor ve daha kolay bir kullanım ortamı sunuyor.

Asıl mevzu bence işletim sistemlerinde değil insan faktöründe. Kodlama ve tasarım gibi işlerde macOS'in çok daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Ben de 1 yıldır macOS kullanıyorum, gayet memnunum. Değiştirmeye hiçte niyetim yok.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
hocam mac den şaşma :) win kullanılmaz.

idraksiz can, hayvan canıdır.

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Şu Windows için Hantallık Kelimesini kullanan arkadaşlar acık bir şekilde kusura bakmasınlar cahil olarak görüyorum. Being'de dediği gibi İnsan faktörü ve ne yapılacağına bağlıdır. Ben Devre kartları , Visual Studio (.NET) , Yüksek istemli oyunlar ve program çeşitliliği.
Windows 10 Betasından beri kullanmaktayım ve güzel özelliklere sahip diye bileceğimiz bir Laptop kullanmaktayım hangi işlemi yaparsam yapayım istediğimde kapağını kapatır ve istediğim zaman kaldığım yerden devam ederim. Yeniden başlatmayı hatta nerdeyse 3 aya yakındır kapatmadım bile diye bilirim. Windows 10'da 1 Kere bile olsun Mavi ekran , DLL gibi hatalar almadım ayrıca Windowsun kendisi ile gelen uygulamaları fazlası ile kullanıyorum. (IIS vs. Geliştirme araçları) Aynı zamanda kurcalayanda biriyim diye biliriz.
MacOS 1 Yıl boyunca gece gündüz kullandım. Ben bir CEO olsaydım toplantıdan toplantıya koşsam ve fazlada bir bilgim olmaz ise Mac Kullanırdım ama şunuda ne kadar maddi durumunuz iyi olursa olsun. Ekipman bulunurluğu ve Fiyat konusunda her zaman Windows öndedir.
Mac içerisinde genellikle 2000'den yüksek I/O değerlerine sahip bazen yazma değerleri 3000'i bulan Diskler mevcut bana göre tek artısı budur. Bu özellikte bir disk alıp Windows'ta kullanın bakalım veya Standart bir diskte MacOS kullanın bakalım :)
Windows'a Hamallık diyen arkadaşlar merak ediyorum ne özellikle bir Laptop kullandılar. Bir Mac fiyatının ortalama 4500 TL aşağı olmadığını ve genellikle arkadaşların kullandığı Laptoplar 2000 TL olduğu için Sonra Windows Hamallık.
Fanatik biri değilim :D ama Günümüzün kullanım alanları ve fiyatlarıda düşünün aynı zamanda Windows Echo siteminide göz önünde bulundurun.
MacOS ayrı bir işletim sistemi değildir. Bir linux OS dağıtımıdır ama ne olursa olsun bu genede kişiden gişiye değişen bir şeydir ama gördüğüm kadarı ile Mac Laptoplar kullanım ömrü olarak daha uzundurlar. MacOS için aynı şeyi söyleyemem ama :)

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
@THEX3T4R, yanlış anlama ama 4,000 ve 6,000 TL’lik 2 adet win. pc kullanıyorum. En son kullandığım Mac 2010 serisine aitti ve ikinci el fiyatı 1.500 - 2.000 TL arası değişiyor. 12 senedir piyasaya iş yapıyorum ve hangi bilgisayarda çalışırsam çalışıyım windows benim için hantal. Mac os beni hiç yarıda bırakmadı, muhtemelen yakın bi zamanda da windows a elvada diyeceğim.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

onurrckrr1 onurrckrr1 x=u dx=du Let's ∫du It! Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 25 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam 2013 sonu Mac cihazımdan yazıyorum şu an. Bilgisayarımın içinde Nvdia GT750M ekran kartı var. Bu bilgisayarı alırken swift kodlama dilini öğrenmek istiyordum başarılıda oldum kodlama ,photohop, video düzenleme, internette gezinme vs gibi tüm işlemlerimi mac os üzerinde hallediyorum fakat canım ara sıra fifa 17 çekiyor :D deli gibi oynayasım geliyor. Sırf bunun için cihaza bootcamp ile windows kurdum ve GTA 5, Fifa 17 yükledim. Canım sıkıldığında 1-2 maç ultimate team atıp çıkıyorum o kadar windowsu açmıyorum bile bunun dışında. Sende oyun oynamak dışında bir iş için güzelim mac'ine windows kurarsan boşa uğraşmış olursun.
Windows üzerinde yapabileceğin bütün işlemleri mac os ile gerçekleştirebilirsin.
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

Arat - Yazılımın Kaderi
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cakirweb.aratgame
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al