wmaraci reklam

Herkesin fikir yardımına ihtiyacım var

15 Mesajlar 3.132 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hasansylemezz hasansylemezz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar onarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
ÖNCELİKLE HEPİNİZE MERHABA ARKADAŞLAR FORUMA YENİ ÜYE OLDUM VE SİZİN DEĞERLİ FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR ŞİMDİDEN KATKIDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Ben bir okulda bilgi işlem teknik servis sorumlusuyum ve okulda bir altyapı oluşturmak istiyorum nereden nasıl başliyacağımı bir türlü çözemedim öğretmenlerin hepsi laptop ile çalışıyor sınıflarda projeksiyon ile yansıtma yapıyor bilgisayarlar okula yani kuruma ait bütün bilgisayarların ayarlarını sınırlandırmak ve uzaktan yönetmek gibi altyapılar oluşturmak istiyorum nereden nasıl başlayabilirim bunları nasıl gerçekleştirebilirim fikirleriniz benim için değerlidir iyi çalışmalar dilerim hepinize

wmaraci
reklam

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Çok yenisiniz galiba bu işte uzaktan ne yönetmek istiyorsunuz konuyu açabilir misiniz?
hasansylemezz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim;

Okulda bütün öğretmenlerimiz laptop kullanmakta bunların işletim sistemlerini sınırlamak mesela harici program yüklemelerini engelleme flash bellek takmalarını engellemek ve uzaktan bağlantı kurabilmek bilgisayarlara girilen web sitelerini engelleme çoğaltılabilir örnekler yani açıkcası bende nasıl bir alt yapı kuracağımı tam bilemedim işte ne yapmam gerekir nasıl daha iyi bir yol izlerim bilemedim

Mustttiii Mustttiii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 38 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Web sitesi ile ilgili sorunlarınızın çözümü Antikor uygulamasını veya benzeri bir uygulama satın alarak çözebilirsiniz. ( belediyede staj yaptım bende teknik serviste bu kullanılıyordu) Bilgisayarları tek sistemden yönetmek içinde Domain oluşturup kullanıcıları bu domaine kaydedeceksiniz kullanıcı adı ve şifreyle verdiğiniz yetki dahilinde işlem yapabilecekler hatta sifrelerini bile siz root hesaptan girip değiştirebilirsin .
hasansylemezz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Bütün bilgisayarlara format atıp misafir oturumu açın misafir oturumunda yönetimi izni ister bir program kurulması için uzaktan sorun giderme içinde teamviever kullanabilirsiniz onun dışında internete sınır katabilmek için firewall server almalısınız bunu çok önermem onun yerine meb sistemini kullanmanızı öneririm onun haricinde takıldığınız şeyleri sorabilirsiniz uzaktan kontrol için farklı sistemler var onlarda çok pahalı olabilir ve isimlerini bilmiyorum.

Son olarak antivirüs programı olarak eser smart security öneriyorum.
hasansylemezz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
antikor programına ulaşamadım internetten araştırdığımda nereden inceleyebilirim acaba?

• Üyelik 16.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

joyned adlı üyeden alıntı

Bütün bilgisayarlara format atıp misafir oturumu açın misafir oturumunda yönetimi izni ister bir program kurulması için uzaktan sorun giderme içinde teamviever kullanabilirsiniz onun dışında internete sınır katabilmek için firewall server almalısınız bunu çok önermem onun yerine meb sistemini kullanmanızı öneririm onun haricinde takıldığınız şeyleri sorabilirsiniz uzaktan kontrol için farklı sistemler var onlarda çok pahalı olabilir ve isimlerini bilmiyorum.

Son olarak antivirüs programı olarak eser smart security öneriyorum.

meb sistemini nasıl kullanabilirim ve nasıl işliyor acaba bu sistem yeni işe girdim okulda daha önce donanım tamircisiydim

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Antikor un sadece bir yazılım olduğunu düşünmüyorum yani server a ihtiyaç duyuyordur. @Mustttiii

Mustttiii Mustttiii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 38 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

hasansylemezz adlı üyeden alıntı

öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim;

Okulda bütün öğretmenlerimiz laptop kullanmakta bunların işletim sistemlerini sınırlamak mesela harici program yüklemelerini engelleme flash bellek takmalarını engellemek ve uzaktan bağlantı kurabilmek bilgisayarlara girilen web sitelerini engelleme çoğaltılabilir örnekler yani açıkcası bende nasıl bir alt yapı kuracağımı tam bilemedim işte ne yapmam gerekir nasıl daha iyi bir yol izlerim bilemedim

antikor programına ulaşamadım internetten araştırdığımda nereden inceleyebilirim acaba?

Ücretli bir program haberiniz olsun. Ücreti konusunda bir bilgim yok.

http://www.epati.com.tr/tr/urunler/antikor-v2-yeni-nesil-guvenlik-duvari/

https://www.parlakyigit.net/client-bilgisayarin-domaine-dahil-edilmesi-2/

Buda bahsettiğim domain sistemiyle alakalı detaylı bilgiyi araştırarak bulabilirsiniz.
hasansylemezz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)

meb sistemini nasıl kullanabilirim ve nasıl işliyor acaba bu sistem yeni işe girdim okulda daha önce donanım tamircisiydim

Sertifikası var indirip kurmanız gerekiyor kurulumu internette anlatıyor. Nerede vardır bilmiyorum araştırırsanız bulursunuz bu arada okul meb e bağlı olmalı diye biliyorum. Kurulumu basit eğer sizin okula uygunsa önerimdir.

https://eskisehir.meb.gov.tr/www/meb-sertifikasi-yenileme-islemi-guvenli-internet-baglantisi-icin/icerik/3216

Burada buldum.
hasansylemezz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al