wmaraci reklam

İşletim Sistemi Seçim Karmaşası -.-

12 Mesajlar 2.131 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar; klasik bir işletim sistemi tavsiye konusu ancak biraz daha daraltılmış hali olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Windows 7 ve XP tarzı böyle bastığını hissettiren, hafif basmakalıp görünüme sahip ve üzerine kılıf geçirebileceğim hafif de eski moda işletim sistemlerinden zevk alıyorum. Buraya xp ve 7 yi not alalım.

Farklı şeyler öğrenmek, değişik tasarımlar kullanmak ve farklı olmak hoşuma gidiyor. Ayrıca çoğu kişi de övüyor. Bu yüzden linux da kullanmak istiyorum.

İki ayrı işletim sistemini aynı anda kurunca rahatsızlık duyuyorum çünkü anlık olarak diğer işletim sistemine geçmek istesem çok zahmetli bir iş o yüzden genellikle ne olursa olsun tek işletim sistemi tercih ediyorum.

•••Linux bilgim çok değil. Geçenlerde html'de bir arkadaşım için küçük bir ödev kodlamam gerekti. Gerekli yazılımı kurana kadar ter attım.(Sublime text sanırım tam hatırlamıyorum brackets de olabilir.) Onu da nasıl becerdiysem eski sürüm kurdum. Bu nedenle linux'da kendimi çok rahat ve dendiği kadar özgür hissetmiyorum. Ek olarak kaynak da sadece ubuntu üzerinden var, elementary falan kullananlara değil Türkler yabancılar bile acımamış kaynak ararken insanın canı çıkıyor.

••Windows 7 de ise her şey istediğim gibi gerekli programlar falan tam takır ama eskidi falan, ne bileyim yeni bir şey çıkar açmaz yada web tasarım ve sanal ortam işleriyle uğraşmak istiyorum yeterli verimi alamam diye korkuyorum. Ama gözüm windows 7'de.

•Şuanda win10 kullanıyorum, hızlı ve kullanımı kolay fakat görünüşü gerçekten hiç hoşuma gitmiyor. Kare kare düz tasarımlar benim tarzım değil. Windows yada mac'deki gibi hafif ovalliğe yer verilmeli diye düşünüyorum..

Önerilerinize açığım.
8GB RAM, 4GB EKRAN,1 TB HAFIZA.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
xp yi unut. Windows 7 hemen hemen her ihtivaca cevap veriyor. Çok eskidi diyorsan win 8.1 pro kullan benim tercihkerim pc iyi ise win 8.1 pro çok iyi değilse win 7 şeklinde oluyor. Her deliğe parmak sokan bir meraklı olarak da şimdiye kadar hiç bir eksiklik yaşamadım. Windows 10 a gelince çığı günden beridir zerre ısınamadığım bir sistem. Hiç bir şekilde şu yıllarda tercihlerim arasına giremez. İleride zaman ne gösterir bilemem.
Bir diğer tavsiyede bilgisayarın özellikleri güzel görünüyor eğer işlemcin güçlü ise ve destekliyorsa sanal işletim sistemi ile aynı anda farklı sistemler kullana bilirsin alışmak biraz zaman alır ama genel olarak işini görür. Örneğin win 7 yada 8.1 içine sanal olarak linux kurabilirsin. son günlerde birşeyler duydum hiç üzerine düşmedim henüz fakat galiba normal bilgisayarlara mac os yükleyenler varmış.
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

cetvel cetvel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 110 / 101
  • Ticaret 0, (%0)
macos

phpanaliz.com

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

xp yi unut. Windows 7 hemen hemen her ihtivaca cevap veriyor. Çok eskidi diyorsan win 8.1 pro kullan benim tercihkerim pc iyi ise win 8.1 pro çok iyi değilse win 7 şeklinde oluyor. Her deliğe parmak sokan bir meraklı olarak da şimdiye kadar hiç bir eksiklik yaşamadım. Windows 10 a gelince çığı günden beridir zerre ısınamadığım bir sistem. Hiç bir şekilde şu yıllarda tercihlerim arasına giremez. İleride zaman ne gösterir bilemem.
Bir diğer tavsiyede bilgisayarın özellikleri güzel görünüyor eğer işlemcin güçlü ise ve destekliyorsa sanal işletim sistemi ile aynı anda farklı sistemler kullana bilirsin alışmak biraz zaman alır ama genel olarak işini görür. Örneğin win 7 yada 8.1 içine sanal olarak linux kurabilirsin. son günlerde birşeyler duydum hiç üzerine düşmedim henüz fakat galiba normal bilgisayarlara mac os yükleyenler varmış.

Hocam 8.1 in de tasarımı 10 gibi ya o yüzden kullanmak istemiyorum :/ sistemim işlemcim falan iyi ama sanal pc kurup da iç içe lego gibi kullanmak istemiyorum ya, tam benim tarzım değil. Pc ye mac olayını ben baya araştırdım, hatta 2-3 kere denedim de sistemim amd ekran kartına sahip, o macler de amd de olmuyo, kuruyorum 4mb ekran kartı görüyor takıla dona yeniden windowsa dönüyorum falan...
Bakalım biraz daha tavsiye falan okuyayım ona göre ya 7 yada sizin görüşünüzle 8.1 e ısınmaya çalışırım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
kardeş bak sana deneyimlerimi aktarıyorum.

* Windows Xp yükleyerek hem desteksiz kalırsın hemde riske girmiş olursun bu yüzden asla önermem.
* Kesinlikle Windows 8 ve 8.1 yükleme çünkü başına büyük bir bela açarsın.
* Windows 10 gayet iyi ve stabil çalışıyor.
* 6-7 senedir Linux'un Ubuntu dağıtımını kullanıyorum asla pişman olmayacağın bir sistem bunu Windowsun yanına kursan tadından yenmez.
* Windows 7 Ultimate sürümünü kullanabilirsin bu sürümde gayet stabil ancak tavsiyem her zaman en güncel sürümü kullan yani Windows 10'u.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

netpisiko adlı üyeden alıntı

kardeş bak sana deneyimlerimi aktarıyorum.

* Windows Xp yükleyerek hem desteksiz kalırsın hemde riske girmiş olursun bu yüzden asla önermem.
* Kesinlikle Windows 8 ve 8.1 yükleme çünkü başına büyük bir bela açarsın.
* Windows 10 gayet iyi ve stabil çalışıyor.
* 6-7 senedir Linux'un Ubuntu dağıtımını kullanıyorum asla pişman olmayacağın bir sistem bunu Windowsun yanına kursan tadından yenmez.
* Windows 7 Ultimate sürümünü kullanabilirsin bu sürümde gayet stabil ancak tavsiyem her zaman en güncel sürümü kullan yani Windows 10'u.

- xp den umudu kestim zaten sanırım hocam
- neden öyle dediniz anlamadım sanki fbi 8 kuranları avlıyor gibi oldu :D
- çalışmasına çalışıyor ama görünümünü beğenmiyorum 10'un
- işte bende linux kullanabilmek isterdim ama özgür hissetmiyorum windowsda tak tak tak yaptığım şeyleri linuxda 1 saatte yapıyorum
- sanırım 7 kurmalıyım

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)
Kardeşim benim tavsiyem, windows 10 kur sonra bilgisayara sağ tık özleliklere gir performans a gir ordan görüntü ayarlarının hepsini kapat xp gibi görünmesi gerekiyor, windows 7 varken öyle yapıyordum xp gibi gözüküyordu win10 da denemedim :)

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Eğer Apple tercihi tamamen rafa kaldırılacaksa benim sana önerim Windows 8.1 olacaktır. Linux son derece başarılı ve stabil çalışan bir işletim sistemi ancak yıllarca kullanımına alışık olduğumuz Windows'u bir kenara bırakıp Linux'a alışmak problem olabilir. Artıları olduğu kadar mutlaka eksilerini de bir kağıda yazmalısın ve karşılaştırmalısın.

Windows 8.1 ile hem teknolojinin gerisinde kalmamış olursun hemde Windows 7'yi andıran bir kullanım kolaylığına sahip olursun. Bizler alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçebilen, bir anda değişime gidebilen bir millet değiliz herkesi aynı kefeye koymadan söylemek gerekirse. Zaten açtığın konunun içeriğinde bile o hep alışık olduğumuz windows görüntüsünden çıkamayacak bir izlenim vermişsin. :)

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
MacOS

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Eğer Apple tercihi tamamen rafa kaldırılacaksa benim sana önerim Windows 8.1 olacaktır. Linux son derece başarılı ve stabil çalışan bir işletim sistemi ancak yıllarca kullanımına alışık olduğumuz Windows'u bir kenara bırakıp Linux'a alışmak problem olabilir. Artıları olduğu kadar mutlaka eksilerini de bir kağıda yazmalısın ve karşılaştırmalısın.

Windows 8.1 ile hem teknolojinin gerisinde kalmamış olursun hemde Windows 7'yi andıran bir kullanım kolaylığına sahip olursun. Bizler alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçebilen, bir anda değişime gidebilen bir millet değiliz herkesi aynı kefeye koymadan söylemek gerekirse. Zaten açtığın konunun içeriğinde bile o hep alışık olduğumuz windows görüntüsünden çıkamayacak bir izlenim vermişsin. :)

Sağolun görüşleriniz için hocam. Sanırım windowsda kalmak iyi bir seçim olacak :o

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al