wmaraci reklam

Laptopa Pardus kurmalı mıyım?

19 Mesajlar 3.849 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Hocam pardus kullanmayı neden istiyorsun ki ?
Daha yeni çıktı diyebileceğimiz ve windows'ta bulunan birçok özellikten mahsun kalmış bir işletim sistemidir Pardus. Bu yüzden Windows 8'i kullanmanı tercih ederim. Bu arada Windows 8'de yeni çıktı diyeceksin fakat Windows ile Pardus arasında gerçekten büyük fark var yani Xp bile Pardus'tan iyidir bana göre...

Makale & Editörlük Hizmetleri
wmaraci
reklam

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
Bence hiç kurma hocam ben 2 yıl ubuntu pardus ve slax sürümleri kullandım pardus tamam milli ama her işini göremessin bir noktada bir windows a ihtiyacın olacak illa kurucam diyorsan iki işletim sistemide kurulabiliyor açılışda sorar pardusmu windows 8 mi seçersin ne kullanmak istiyorsan ona göre açarsın yok pc kasar diyorsan ki kasmas ama slax işletim sistemini bir usb belleğe bile kurabilirsin hatta ubuntuyu pardusuda kurabilirsin benim evde flaş bellek çok her biri içinde farklı işletim sistemi kurulu tak pc ye bootla çalştır işin bitince çıkar windows ile devam et.
harddepo

kişi bu mesajı beğendi.

bugrahanisbakan bugrahanisbakan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)

Gökhan Blog adlı üyeden alıntı

Bence hiç kurma hocam ben 2 yıl ubuntu pardus ve slax sürümleri kullandım pardus tamam milli ama her işini göremessin bir noktada bir windows a ihtiyacın olacak illa kurucam diyorsan iki işletim sistemide kurulabiliyor açılışda sorar pardusmu windows 8 mi seçersin ne kullanmak istiyorsan ona göre açarsın yok pc kasar diyorsan ki kasmas ama slax işletim sistemini bir usb belleğe bile kurabilirsin hatta ubuntuyu pardusuda kurabilirsin benim evde flaş bellek çok her biri içinde farklı işletim sistemi kurulu tak pc ye bootla çalştır işin bitince çıkar windows ile devam et.

Hocam dediğiniz kafama çok yattı aslında.Şimdi gelecek bilgisayar windows 8 olarak gelecek.Bilgisayarın C sinde windows 8 yüklü.D sine de ubuntu kurabilirim.Canım hangisini istiyorsa onu kullanırım.Mantıklı.O USB diske kurulum nasıl oluyor?Farklı bilgisayara geçtiğimde orda da çalıştırabilir miyim?

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)

bugrahanisbakan adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz kafama çok yattı aslında.Şimdi gelecek bilgisayar windows 8 olarak gelecek.Bilgisayarın C sinde windows 8 yüklü.D sine de ubuntu kurabilirim.Canım hangisini istiyorsa onu kullanırım.Mantıklı.O USB diske kurulum nasıl oluyor?Farklı bilgisayara geçtiğimde orda da çalıştırabilir miyim?

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows burda ayrıntıları mevcut evet boot seçeneklerine ulaşabildiğin her pcde kolayca çalıştırabilirsin usb girişi olmasıda şart tabiki :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)

Gökhan Blog adlı üyeden alıntı

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows burda ayrıntıları mevcut evet boot seçeneklerine ulaşabildiğin her pcde kolayca çalıştırabilirsin usb girişi olmasıda şart tabiki :)

Teşekkürler :)

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Naçizane fikrim eğer windowsa para verdiyseniz kullanın derim.Öyle bir düşünceniz olursa bir daha ki sefere freedos işletim sistemi olan bir laptop alırsanız hem daha ucuza almış olursunuz hemde boş yere windowsa para vermemiş olursunuz :)

• Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Naçizane fikrim eğer windowsa para verdiyseniz kullanın derim.Öyle bir düşünceniz olursa bir daha ki sefere freedos işletim sistemi olan bir laptop alırsanız hem daha ucuza almış olursunuz hemde boş yere windowsa para vermemiş olursunuz :)

Açıkçası linuxu merak ettiğim için,keşfetmek için,denemek için,yenilik olsun diye kullanmak istiyorum.Windows'a para vermedim.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Dreamcool adlı üyeden alıntı

Hocam pardus kullanmayı neden istiyorsun ki ?
Daha yeni çıktı diyebileceğimiz ve windows'ta bulunan birçok özellikten mahsun kalmış bir işletim sistemidir Pardus. Bu yüzden Windows 8'i kullanmanı tercih ederim. Bu arada Windows 8'de yeni çıktı diyeceksin fakat Windows ile Pardus arasında gerçekten büyük fark var yani Xp bile Pardus'tan iyidir bana göre...

Linux'u esas alan her işletim sistemi Windows'dan kat ve kat iyidir. Bütün açık kaynaklı, geliştirilebilir yazılım dilleri Linux üzerinde geliştirilmektedir en iyi örnek olarak bayıla bayıla kullandığınız Wordpress'in yazıldığı dil PHP. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz, Java, Python, Ruby. Tabi bu dilleri Windows üzerinde de kullanabilirsiniz ancak en sağlam ve en stabil olarak Linux üzerinde çalışır. İşletim sistemi olarak da Pardus'un geliştirilmesi durdurulduğunu açıklamışlardı bunun için Ubuntu'yu araştırmanızı tavsiye ederim.

• Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)

myenes adlı üyeden alıntı

Linux'u esas alan her işletim sistemi Windows'dan kat ve kat iyidir. Bütün açık kaynaklı, geliştirilebilir yazılım dilleri Linux üzerinde geliştirilmektedir en iyi örnek olarak bayıla bayıla kullandığınız Wordpress'in yazıldığı dil PHP. Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz, Java, Python, Ruby. Tabi bu dilleri Windows üzerinde de kullanabilirsiniz ancak en sağlam ve en stabil olarak Linux üzerinde çalışır. İşletim sistemi olarak da Pardus'un geliştirilmesi durdurulduğunu açıklamışlardı bunun için Ubuntu'yu araştırmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al