lostyazilim

Metronics Admin Template- Editable Table Kullanımı

5 Mesajlar 946 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Minerva Minerva WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önce aranızda Metronics Admin template in editable Table ını kullanan var mı? Normal de jquery ajax ile veri tabanında güncelleme yapıyorum. O kısımda bir sorun yok. Ancak Edit linkine bastığımda düzenleme mod una geçiyor. input gibi görünüyor . Ama input değil. O moddaki yeni text i alamıyorum. Nasıl alabilirim bilen var mı

wmaraci
reklam

mert50356 mert50356 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1104
  • Beğeniler 180 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Çok ekstrim bir olay değil input değerlerine onchange eventi verip ajax fonksiyonu yazacaksın. İnputa yazma işlemi tamamlandığında otomatik olarak ajax fonksiyonu çalışıp veriyi güncelleyecek.

Wordpress Hizmetleri | Skype: mert50356

• Üyelik 14.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
İşte sorun o kısımda. input diye bir yer yok.

Ek Olarak: table ın satırı şu şekilde. Duzenle butonuna basıldığında lazer yazan yer üzerinde düzenlenme yapılabiliyor. Ama yeni değeri alamıyorum. Lazer i silip lzr yazıyorum. Ama gelen değer yine lazer oluyor

Lazer

Duzenle

Sil

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu hazır paneller kanser ediyor zaten insanı, vakit kaybetmeyelim diye kullanıyoruz daha fazla vakit harcıyoruz. Şuan bende bir panel üzerinde çalışmaya başladım adam bir admin paneli için 25 js dosyası çağırmış toplam 2MB azaltmaya çalışıyorum fakat sanki özellikle yapmış gibi kodların her biri bir dosyada parça parça.
Ayrıca html çıktısında normalde var olmayan bölümler çıkıyordu, meğer onları da js dosyalarından otomatik oluşturuyormuş yapan vatandaş.

Sizin kullandığınız panelde de buna benzer sıkıntılar olabilir, tavsiyem javascript dosyalarını inceleyin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Evet zaten editable özelliğini js dosyasından yapıyor. Ajax ı onun içine yazayım dedim öyle de olmadı. Şimdilik vazgeçtim tablo üzerinde düzenleme yapmaktan. Klasik tablo yaptım. düzenle linkine basınca satır bilgilerini forma doldurtup onun üzerinde yapıyorum değişikliği.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al