Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 1 Yazan Abdullahx
  • 1 Yazan tarkan3261

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Javascript

tutarsız döngü sorunu

Okunmamış 08 Nisan 2021, 04:30
WM Aracı

Meslek: programcı
Ad, Soyad: Ta... Ay...
Ticaret: 0, 0%
merhaba arkadaşlar, başlık ne kadar açıklayıcı oldu bilemedim çünkü çok ilginç bir sorunum var: aşağıdaki "divKisiler" adlı divime , php den çekilen kayıtları sıralıyorum; 3 tane 5 tane vesair... bir de onun altında, her kaydı attığı an o kaydın html özelliğini yani rengini label etiketi üzerinden kırmızı yapan kodum var, normalde tüm kayıtların kırmızı olması beklenmez mi? ama benim sadece ilk kaydım kırmızı oluyor gerisi aynı kalıyor, sanki o kırmızıya çeviren kod bir kere çalışıyor gibi, oysa her döngüde her kaydı kırmızı yapması lazım. şimdi diyeceksiniz ki "direkt etiketin içine , rengi kırmızı yapan attribute özelliğini ekle" .... hayır işte benim amacım farklı, amacım şu, çalıştığım kuruma mesajlaşma ve dosya paylaşım programı yapıyorum ki yapmak istediğim şey tam olarak sadece o an online olanların rengini kırmızı yapmak, yani o kişinin session bilgisi varsa o kişiyi kırmızı olarak göstermek istiyorum, sizden sadece istediğim şey yazımın ilk cümlelerinde bahsettiğim sorun,yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Kod:

<script>

//kisiListele.php sayfasından tüm verileri çeken kod bloğu
	$(document).ready(function(){
	$("#birimSecKisiListele").change(function(){
		var birimGonder=$(this).val();
		 //var oturum=<?php echo $_SESSİON['kullaniciId'];?>

$.ajax({
			url:'kisiListele.php', 
			type:'POST', 
			data: {birimGonder:birimGonder},
			success:function(kisiler){ 
				console.log(kisiler);

var  gisiler = JSON.parse(kisiler);

$("#divKisiler").empty();

$("#divKisiler").append('<tr><th>secGonder</th><th>adiSoyadi</th><th>unvan</th></tr>')
				for (var i = 0; i < gisiler.length; i++) {

$("#divKisiler").append('<a href="javascript:void(0)"  onclick="mesajCek()" id="hrefKisiler"  ><label id="labelKisiler"><tr><td><input type="radio" id="radioKisiler" name="radioKisiler" value="'+gisiler[i][0] +'"/></td><td>' +gisiler[i][1]+ '</td> ---<td>' +gisiler[i][2]+ '</td></tr></label></a><br />');

document.getElementById("labelKisiler").style.color="red";

} 

}

});

});
}); 		

</script>
Okunmamış 08 Nisan 2021, 09:20
MW Aracı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: .
Ad, Soyad: Ab... Ka...
Ticaret: 2, 100%
Sorunuzun cevabı çok basit, siz for döngüsünde id si hrefKisiler, labelKisiler ve radioKisiler olan elementleri çoğaltıyorsunuz, bir sayfada id unique yani tek olmalıdır. Bu durum radio inputlar için de geçerlidir. Birden fazla olunca ve elrmanı id değeri ile seçmeye çalışınca sadece ilk eleman okunur gerisi hesaba katılmaz. Öncelikle ya id kullanmayın class kullanın ya da her id için benzersiz bir ad oluşturun. Mesela sonuna döngüden gelen i harfini ekleyebilirsiniz.

Bir de konu dışı bir şey ekleyeyim, javascriptte string içine bir veri yazmak için backtik işaretini kullanmanız daha kolay olacaktır, backtik olayını araştırın
tarkan3261 bunu beğendi.
Okunmamış 08 Nisan 2021, 09:45
WM Aracı

Meslek: programcı
Ad, Soyad: Ta... Ay...
Ticaret: 0, 0%
Tamam çok teşekkür ederim, backtik konusunda da uyardiginiz için çok teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.
Abdullahx bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

1113x90

Bu Alana Reklam Ver

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Javascript