wmaraci reklam

Wordpress'ten Joomla'ya Geçmeli miyim? Nasıl Geçerim?

16 Mesajlar 3.677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufSonmez YusufSonmez Bozar mı sandın acılar ? Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği ve İşletme Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Cenkay adlı üyeden alıntı

Hocam tercih sizin. Ancak geçtikten sonra pişman olabilirsiniz. Joomla çok karışık bir sistem. WordPress kadar sade ve kolay değil. Ama çok profesyonel bir sistem. Ne ararsan var panelinde. Bir blog için bu kadar özelliğe gerek var mı orası tartışılır işte.

Ne demek istediğinizi anladım hocam çok teşekkür ediyorum

Hi, you can do better.
wmaraci
reklam

mastergold mastergold Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
joomla veya wordpress ikisi de profesyonelce inşa edilmiş seo mimarisine sahiptir burada önemli olan google nin hangisini desteklediği bence adsenseciler yüzde 99 oranında wordpress kullandığı için google de adsenseden kazandığı için wp siteleri destekliyor yani foofle ne derse o olur.

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Tek önerim var kardeşim wordpress'de olan bir çok avantajlar joomla'da yok .

JestWeb JestWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 32 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Joomla Profesyonellerin İşidir... Joomlaya Geçmeni Öneiririm

wmaraci
wmaraci

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Bu arada konuyu güzel hortlatmışsınız şu aramalardan gelmek ilginçlik katıyor forum sitelerine. :D

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Konu madem hortladı belki aramalardan gelen arkadaşlara faydası olur birkaç şey yazayım.

Web işine ilk Joomla ile girdim. Sıfır php bilgisiyle resmen joomla ile takla ata ata hatta yarım saat içinde birkaç defa bozup, sıkılsam da yeniden kurmak zorunda kaldığım anlar da oldu joomla altyapılı sitemi. Yaklaşık 2-3 yıl kadar sürekli joomla üzerinde bir şeyler yapmaya çalıştım ama hiçbir zaman ciddi ciddi oturup bu işlerden para kazanayım, yok öyle bir site açayım ki içinde yok yok densin veya günümüzdeki arkadaşlar gibi sohbet siteleri, forumlar açıp birilerini banlayıp ego tatmin edeyim veya bu işin çakallığını yapmaya kalkışıp kısa yoldan para kazanayım diye düşünmedim. Yalnızca hobi olarak ama çok severek uğraştım çok zaman... Neyse ki gel zaman git zaman wordpress ile tanıştık ve artık bir inceleyeyim dedim. Evet gerçekten çok güzel bir altyapısı var wordpress'in ama nedense bana tam olarak kendini teslim eden ve herşeyiyle, yöneticisine sarılan bir sistem gibi gelmedi ve ısınamıyorum. Şuanda yok mu wp sitem, evet var ama hem okuldan, hem de soğuk geldiğinden dolayı ilgilenemiyorum bile ki devretmek için satılık olarak konu açtım wmaraci forumunda. Ancak joomla öyle bir şey ki, yöneticisine kendini tamamen teslim eden ve her şeyiyle kendini sana bırakan ve aynı zamanda çeşitli ilginç modül,bileşen ve esrarengiz tema özellikleriyle dolu. Belki wp kadar trend değil ki çoğu kişi için bunun sebebi, seo'dur. Ama bunu trendlikten alıkoyan kişiler seo sebebiyle kötülerken, " yan yatarak para kazanma" düşüncesinde olduklarını da göstermiş oluyorlar ne yazıkki...

Bu konuyu rastgelerek okuyacak arkadaşlar yazdıklarımdan belki faydalı çıkarımlar yapabilir. Allah'tan, herkese iyi çalışmalar dilerim.
JestWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al