Konu madem hortladı belki aramalardan gelen arkadaşlara faydası olur birkaç şey yazayım.

Web işine ilk Joomla ile girdim. Sıfır php bilgisiyle resmen joomla ile takla ata ata hatta yarım saat içinde birkaç defa bozup, sıkılsam da yeniden kurmak zorunda kaldığım anlar da oldu joomla altyapılı sitemi. Yaklaşık 2-3 yıl kadar sürekli joomla üzerinde bir şeyler yapmaya çalıştım ama hiçbir zaman ciddi ciddi oturup bu işlerden para kazanayım, yok öyle bir site açayım ki içinde yok yok densin veya günümüzdeki arkadaşlar gibi sohbet siteleri, forumlar açıp birilerini banlayıp ego tatmin edeyim veya bu işin çakallığını yapmaya kalkışıp kısa yoldan para kazanayım diye düşünmedim. Yalnızca hobi olarak ama çok severek uğraştım çok zaman... Neyse ki gel zaman git zaman wordpress ile tanıştık ve artık bir inceleyeyim dedim. Evet gerçekten çok güzel bir altyapısı var wordpress'in ama nedense bana tam olarak kendini teslim eden ve herşeyiyle, yöneticisine sarılan bir sistem gibi gelmedi ve ısınamıyorum. Şuanda yok mu wp sitem, evet var ama hem okuldan, hem de soğuk geldiğinden dolayı ilgilenemiyorum bile ki devretmek için satılık olarak konu açtım wmaraci forumunda. Ancak joomla öyle bir şey ki, yöneticisine kendini tamamen teslim eden ve her şeyiyle kendini sana bırakan ve aynı zamanda çeşitli ilginç modül,bileşen ve esrarengiz tema özellikleriyle dolu. Belki wp kadar trend değil ki çoğu kişi için bunun sebebi, seo'dur. Ama bunu trendlikten alıkoyan kişiler seo sebebiyle kötülerken, " yan yatarak para kazanma" düşüncesinde olduklarını da göstermiş oluyorlar ne yazıkki...

Bu konuyu rastgelerek okuyacak arkadaşlar yazdıklarımdan belki faydalı çıkarımlar yapabilir. Allah'tan, herkese iyi çalışmalar dilerim.