lostyazilim

jQuery ile popup açtırmak sorunu

13 Mesajlar 4.681 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)

cmltskrn adlı üyeden alıntı

Ben bu örneği iki farklı şekilde yaptım size özel mesaj ile gönderdim iki örneği de. Belki diğer arkadaşların da ihtiyacı olur o yüzden paylaşıyorum.
Iframe ile yapılan
jquery ile yapılan

Teşekkürler çekirdek yapısı halinde paylaştınız kendi örneğimi bitirdikten sonra bende görselliği düzenleyerek bir örnek atacağım tekrar teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)

fatihcan adlı üyeden alıntı

Evet hocam dediğiniz gibi PHP ile yani suncu tabanlı bir dil ile veri tabanından mesajları çekeceğim bir döngü içerisinde tekrarlanan divlerle yapacağım ancak bunun javascript tarafından anlamıyorum açıkçası. Bir javascript fonksiyonu kullanarak birden fazla buton ile farklı içerikli pencereler nasıl açabilirim örneğim 3 buton ile bunlara tıklayınca 3 farklı içerik açılan bir örnek olsa onu php ile düzenler istediğim şekle ketirebilirim tek istediğim bunların hepsi bir java script fonksiyonu ile olsun
$( "#opener" ).click(function() {
$( "#dialog" ).dialog( "open" );
});
$( "#opener2" ).click(function() {
$( "#dialog2" ).dialog( "open" );
});
$( "#opener3" ).click(function() {
$( "#dialog3" ).dialog( "open" );

Bunun gibi birden fazla fonksiyon olmaması gerekiyor.

Çok şey istemiş gibi oldum ama :)

ID'leri dinamik olarak ürettiğini düşünüyorum. Sonraki kısmı ise daha basit aslında.

Sen div'lerini üret sonrada sadece 1 fonksiyon yaz.

$( "#opener"+SuncuutarafliId ).click(function() {
$( "#dialog"+SuncuutarafliId ).dialog( "open" );

sen her tıkladığında id'yi zaten vermiş olacaksın daha sonra bu id'yi yakalamak içinse basit bir substr kullan ve SunucutarafliId'yi yakala.

Örnek senaryo;

opener6'yı üretip client'a verdin. Client opener6 id'li div'e tıkladığında sen artık client tarafında oldugun için var myCurrId = str.substr(6,1); , Client tarafında Id'yi edinmiş oldun. Sonraki durumda post edeceğinden, gonderenId'si opener fixed 6 ise dinamik elinde.

hem sunucu hem istemci taraflı istediğin değeri bu şekilde menupile edebilirsin. istemciden aynı id'yi ister form'u direkt post ister jQuery ajax ile json data tipinde gönderdiğinde sunucuyuada gitmiş olur. Bu git geller senin genel senaryon ve id ise anahtar değerin.
fatihcan

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)

KodlaPaylas adlı üyeden alıntı

ID'leri dinamik olarak ürettiğini düşünüyorum. Sonraki kısmı ise daha basit aslında.

Sen div'lerini üret sonrada sadece 1 fonksiyon yaz.

$( "#opener"+SuncuutarafliId ).click(function() {
$( "#dialog"+SuncuutarafliId ).dialog( "open" );

sen her tıkladığında id'yi zaten vermiş olacaksın daha sonra bu id'yi yakalamak içinse basit bir substr kullan ve SunucutarafliId'yi yakala.

Örnek senaryo;

opener6'yı üretip client'a verdin. Client opener6 id'li div'e tıkladığında sen artık client tarafında oldugun için var myCurrId = str.substr(6,1); , Client tarafında Id'yi edinmiş oldun. Sonraki durumda post edeceğinden, gonderenId'si opener fixed 6 ise dinamik elinde.

hem sunucu hem istemci taraflı istediğin değeri bu şekilde menupile edebilirsin. istemciden aynı id'yi ister form'u direkt post ister jQuery ajax ile json data tipinde gönderdiğinde sunucuyuada gitmiş olur. Bu git geller senin genel senaryon ve id ise anahtar değerin.

Teşekkürler hocam ayrıntılı açıklama için diğer arkadaş ile sorunu çözdük sizinkinide aldım.

Ek Olarak:

cmltskrn adlı üyeden alıntı

Ben bu örneği iki farklı şekilde yaptım size özel mesaj ile gönderdim iki örneği de. Belki diğer arkadaşların da ihtiyacı olur o yüzden paylaşıyorum.
Iframe ile yapılan
jquery ile yapılan
isteyen olursa bu da sql dosyası

cmltskrn Arkadaşımız birden çok mesajı okumaya bir proje paylaştı. Bizler mesaj sistemimizi geliştirmek ister ise yani mesaj okundu - mesaj okunmadı bu özellik olmazsa olmak bir özelliktir. Burada ayrı bir sayfaya yönlendirmediğimiz için veri tabanında update yapmak zorlaştı. Bunun için tıkladığımız yazıya onclick özelliğine bir javascript fonksiyonu atayarak veri veritabanını güncelliyoruz.
konu linki: http://wmaraci.com/forum/php/java-icinde-php-nasil-kullanilir-67921.html

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al