wmaraci reklam

1 Senemin Boşa Gitmesine Ne Yapmalıyım?

4 Mesajlar 976 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

meghisthon meghisthon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 24 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese merhaba,
Bölümüm: Bilgisayar Programcılığı (İngilizce)
2016-2017 eğitim öğretim yılını İstanbul Aydın Üniversitesin de ingilizce hazırlık olarak okudum.

20-25 kişilik sınıfımızda kafa dengi insan yoktu, hazırlık ta her türden insan olacağı için fazla takmadan 1 sene geçer diyordum fakat ilk başlarda ilgili gördüğüm ve ön sırada dersini dinlediğim danışman hoca mızın. 2. Track' de sınıfı birbirine katmasıyla dersten soğudum ve kendimi arkalara bir yere attım.

Hocanın yaptıkları ile doldurmak yerine sonuçlarıyla dolduracağım burayı, sınıfta 3-5 kişilik gruplaşmalar başladı. Hoca öğrencilerden dedikodu toplamaya başladı karşılığı not olarak çok iyi dönmeye başladı onlara.

Sonrasında toplu olarak hocayı şikayet etme kararı alınsa da hoca sınıfa girince herkes hoca ya yağ çekmeye başladı. (2-3 adam gibi adam dışında.)

Hocanın sınıfı birbirine düşürmesi, ağzıyla ben onlara fazla not verdim demesi. Yapmadığımız bir suçlama yüzünden ben ile arkadaşımı 2 gün derse katmaması sınıfta yokmuşuz gibi davranması. Öğrenciye göre yok yazıp yazmaması ve bilerek notları düşük vermesi bir hayli beni yormuş ve severek başladığım okul hayatımdan soğutmuştu.

Hazırlık kampüsü Müdüresi Necmiye hanım a bu konuyu anlattığımda, ailemin dişinden tırnağından arttırarak ödediği 7binTL ye rağmen bişey olmaz olur böyle şeyler diye geçiştirmesi ve en sonunda bak işte 2 gün derse katmamış fazla uzatmamış demesi benim duyabileceğimi düşünmediğim saçma sözlerdi.

Hazırlık kampüsünde geçme notu 70 di ve bende 63 - 67 arası bir not ortalamam gelecek daha notum açıklanmadı fakat yaz okulu kayıtları başladı ve dersler başladı ben kayıt yaptırmadım.

1-2 hafta önce öğrendiğim kesin bilgiye göre ilk senesinde bize giren o hoca okuldan ayrıldı, yani 1 sene geldi 20 kişilik sınıfın içine etti ve gitti.

Şimdi sizce ne yapmalıyım, İstanbul Aydın Üniversitesine bu konuda detaylı bir dilekçe mi yazmalı? Yoksa Bilgisayar Programcılığı 1 den başlayıp Türkçe mi devam etmeli?

Diğer bir seçenek ise Ukrayna, Polonya gibi yurt dışı okullar.

Teşekkürler.

sizofren.org
zorgorev.com
meghisthon.com
wmaraci
reklam

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Türkiye'de bilgisayar programcılığı okuyup da kod yazmasını öğrenen görmedim. Boşuna 2 yıl okuyorlar ama o diplomayla 2 yıl sonunda 4 yıllık bölümlere geçip sağlam firmalarda işini garantileyen tanıdıklarım var.
Başka bir ülkede bunun eğitimi nasıldır bilmiyorum ama 1 yılını kesinlikle boşa harcama aksine çok iyi çalış notlarını yüksek tut ve diplomanı al, saçma sapan şeyleri takma bir hoca yüzünden okul bırakılmaz. İyi ortalama tutturursan 4 yıllık ilgili bir bölüme daha rahat geçiş yapabilirsin ondan sonra hiç bir şekilde aç kalmazsın zaten.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Dönem başında ki yeterlilik sınavına hazırlanan ingilizce olarak bölümüne devam et. Türkçe bölüm okuman çok da faydalı olmaz senin için, mezun olduğunda en azından ikinci bi dilin de olur. Bölümün %100 ingilizce mi bilmiyorum ama eğer öyleyse bol bol pratik yapmaya falan bak derslerde çok işine yarar. Ben yazılım mühendisliği okuyorum bölümüm %100 ingilizce, hazırlıktan sonra pratik yapmayınca o koca sene çöp oluyor.

meghisthon meghisthon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 24 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
@aHoruz hocam kod yazmam dan yana bir sıkıntım yok, diploma için okuyorum diyebiliriz.
@moris %100 ingilizce bölümüm fakat muafiyet sınavı gibi bir olay maalesef bu sene kalmış.

sizofren.org
zorgorev.com
meghisthon.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al