wmaraci reklam

100 bin lira ile yurt dışında okunur mu?

11 Mesajlar 1.442 Okunma
wmaraci reklam

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşlar ve değerli büyüklerim;

Konu başlığında olduğu gibi 100 bin lira yurt dışında okumak için yeterli midir? Tabi ki hangi ülke olduğu da önemli. Ben kendime güveniyorum, okuma isteğim hiç azalmadı 5 yıl aradan sonra bile. Yaş oldu 24 daha askere bile gitmedim, çalıştım borçları vs kapattık şükür ama güzel bir bölüm okumak istiyorum şimdi. Ülkemizdeki eğitim kalitesi belli ben şahsen beğenmiyorum keşke geliştirebilmek için elimden bir şey gelse ama yok.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, Almanya belirli şartlar altında ücretsiz üniversite okutuyormuş bu arada bilen duyan var mı yada daha ucuz kaliteli eğitimi olan ülke bilen?

Not: 100 bin lira = 4 yıllık+ hazırlık dahil, barınma, giyinme içme vs her şey dahil?

Şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

OzanWeb OzanWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 128 / 97
  • Ticaret 6, (%100)
İmkansız bence 1-2 yıllık masraf anca çünkü dolar kuru malum ben öyle bakmıştım Hong Kong teknoloji üniversitesi bilgisayar mühendisliği yıllık 60bin dolardı. Ukrayna Rusya'yı araştır belki oralar daha ucuz olabilir

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Almanyada part time çalışarak okuyabilirsin. Her şey para değil ama burs almaya da bak

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

likecin adlı üyeden alıntı

İmkansız bence 1-2 yıllık masraf anca çünkü dolar kuru malum ben öyle bakmıştım Hong Kong teknoloji üniversitesi bilgisayar mühendisliği yıllık 60bin dolardı. Ukrayna Rusya'yı araştır belki oralar daha ucuz olabilir

Ukrayna ucuz hocam ama hem iç savaş var hemde Rusya krizi vs bizimkiler sıcak bakmıyor.

Rusya'da keza öyle ucuz sayılabilecek fiyatlar var Rusça dilinde öğrenim görüyorlarmış ancak Ukrayna ile sorunları yüzünden yine sıcak bakmıyorlar.

Araştırıyorum hala inşallah uyguna bulurum gerekirse part time çalışırım koymaz bana. Sağolun değerli cevabınız için

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Almanyada part time çalışarak okuyabilirsin. Her şey para değil ama burs almaya da bak

Bende öyle düşünüyorum hocam tek korkum Almanca Hazırlık'tan kalmak. Dil bilmek çok önemli. Sahip olduğum tek yabancı dil ingilizce o da orta denilecek düzeyde

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Kardeşim Ukrayna Rusya bu tarz ülkelerde alacağın eğitimin Türkiyeden farkı yok. Almanya, Amerika, İngiltere, Japonya, Kore vs... gibi ülkelerin eğitimleri kaliteli diplomaları değerlidir. Ukraynaya okumaya gidenlerin çoğunun ne amaçla gittiği belli. Kan hızlı akıyor saçma sapan karar verirken bile düşünmüyorlar. Şu an yapabileceğin en iyi seçenek Almanya. Almanca dan korkma İngilizce ile aynı dil ailesinden bir dildir. Birçok kelimeleri benzer. Almanyada yaşayıp Almanca öğrenemiyorsan zaten orada okuma gerek yok yani. İnsan adaptasyon bakımdan en iyi canlı türüdür. Bulunduğun ortama uyum sağlamak istediğin sürece yapamayacağın şey yok. Yaşın kaç bilmiyorum fakat ben lise dönemlerinde her gün fazladan 3 4 saat ingilizce kasarak ingilizce öğrendim. Daha sonra sanal dünyayı kullanarak da almanca. Şu an Japonca öğreniyorum. Lise dönemlerinde aldığım ek birkaç saatlik Fransızca derslerinden bile hala aklımda onlarca cümle kaldı. Demem o ki dil öğrenmek işin en önemli kısmı. Önemli olan derslerin ne durumda? Mühendis vs. olmak istiyorsan buradaki ortalama matematik ile Almanyada tutunamazsın. Misal benim bir arkadaşım fırça gibi saçla gidip kel döndü :) çocuk stresten yapamadı. Dersleri zor çünkü zor derken eğitim sistemleri iyi. O yüzden ders bakımından endise duy sadece onu telafi etmeye bak. Yoksa dil mil kolay iş. Ha birde Münih dışında bir üniversite ile görüş. Alınıp alınmama işin muamma çünkü Türkiyeden her sene yüzbinlerce başvuru oluyor. En çok beyin göçü veren ülkelerden biri olduğumuz için adamlar manavdan elma seçer gibi en iyilerini seçiyor ülkeden. Yani seni kabul etmeme olasılıklarını da düşün. Canından can çıkacak üniye girene kadar.
RADEMON berkaycatak bQnyy

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)

RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

emre29 emre29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 38 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam okul bitince tekrardan Türkiye ye dönecek misiniz eğer dönecekseniz yapacağınız iş de belli değilse türkiyede fabrikası olup yüksek maaşla çalıştıran fabrika ülkelerini araştır o ülkeleri incele ama avrupada çok zor şuan ki kur 100.000 Türk Lirası eşittir 16.698,73 Euro yabancı ülke konusunda Almanyayı tavsiye ederim almanca + ingilizce 4 yılda ana dil gibi konuşursan Türkiye de Euro olarak maaş veren firmalar var çok güzel geçinirsin

www.gunceltarifler.com

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Yıllık 100 bine okursun onun dışında hayır, Almanya ve isveçi öneririm.

Zebra Zebra Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Arama Motoru Optimizasyonu
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad U** Ü**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 0 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Polonya veya Ukrayna öneririm. Diyeceksin ki neye göre önerirsin. Ukrayna'ya gittim Türkler var orada okuyan. Polonya'da okuyan birini tanıyorum rahat deniyor. Ancak seviyeleri hakkında bir bilgim yok.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.
Benim yurt dışında eğitim hayatıma devam etmek gibi niyetim olsaydı Ukrayna, Rusya, Polonya gibi ülkeleri seçmezdim sanırım.
Uzaktan bakınca "yurtdışı eğitimi" diyebilirsiniz;ama üniversitelerinde verilen eğitimin kalitesi, imkanları ile oranın insanlarının yabancılara bakış açısı,ülkemizdeki denklik durumu..vs birçok etkene de dikkat etmek gerekir.

Ülkemizde dolar kuru yüksek.100 bin TL iyi bir üniversite için- her şey dahil- bakış açısıyla yeterli olmayabilir.

Sonuç olarak iyice araştırın acele karar vermeyin. Ayrıca şimdi fark ettim de "güzel bir bölüm okumak istiyorum." demişsiniz. Adım atmadan önce yapmak istediğiniz mesleğe karar vermelisiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al