wmaraci reklam

18-20 Yaşında Evden Ayrılmak ?

25 Mesajlar 9.565 Okunma
wmaraci reklam

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar 20 yaşındayım 3 aşağı 5 yukarı aynı yaşlarda olduğumuz arkadaşlar ile samimi bir konuşma yapmak istiyorum ;

Bu yaşların getirdiği bir durum mudur bilemem ama son zamanlarda evden ayrılma istediğim çok ağır basıyor. Bulunduğum evden şikayetçi olduğumdan değil kendi arzu ve isteklerim doğrultusunda kendi yuvamı kurmak istiyorum. Bu durumunda tecrübesi ve söylemek istedikleri olan arkadaşlardan mutlaka yorum bekliyorum..

wmaraci
reklam

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
22 yaşında evlenmiş biri olarak hiç durma derim :D (yaşım şuan 25)
beytitemur

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

yazanadam adlı üyeden alıntı

22 yaşında evlenmiş biri olarak hiç durma derim :D (yaşım şuan 25)

Valla tebrik ederim hocam :) naptınız iş güç okul askerlik :D çok merak ettim

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
Askerliğin acelesi yok, açıköğretime devam çalışmaya devam :D

wmaraci
wmaraci

eLeCTroN eLeCTroN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
21 yaşındayım üniversite okuyorum her akşam evde makarna yemeye başlayınca ozaman anlarsın baba ocağının değerini ozaman arzu ve istekler yok olup gider
otoarabam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

eLeCTroN adlı üyeden alıntı

21 yaşındayım üniversite okuyorum her akşam evde makarna yemeye başlayınca ozaman anlarsın baba ocağının değerini ozaman arzu ve istekler yok olup gider

Farklı yönlerden bakınca hak veriyorum fakat er yada geç olacak şeye hazırlıklı olmak kendi isteği ile yapmak çok mu ters geliyor

soloturk soloturk Facebook reklamları ..... Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Facebook Reklamları
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 37 / 109
  • Ticaret 23, (%100)
3 yıl önce belirli hedef ve amaclar icin Ankara'ya gittim. Başlarda tanımadığım ama güvenilir abilerimin ve ablalarımın ortak bir kac arkadaşı ile tanıştım. Bekar eviydi kaldığım yer, arkadaşlar da benim kafam ile uyuşan temiz arkadaşlardı. En kücükleri bendim. Hepsi calışıyordu ( EGM Personeli ). Ben de belirli amaclar icin calışıyordum tabiki. Günler ayları kovaladı. Biraz internet işleri ile kazanıyordum, biraz ailem para gönderiyordu.Büyük şehirlerde paranın değeri yok, hemen bitiyor. E aileme yük olamadığımı , kendi ayaklarım üzerinde durduğumu da artık kanıtlamam ve en önemlisi kendime de bunu inandırmam gerekiyordu. Hic bilmediğim bir şehre, insanlara, olaylara ve yaşamaya alışmıştım. Bunların yanında bir süre sonra özlemlerim başladı. Aileni cok özlüyorsun ve zaman cok hızlı geciyor. Uğraşacağın şeyler varsa iyi , yoksa kendi düşüncelerin arasında kaybolabilirsin. Ev arkadaşları ile anlaşmak cok önemli. Disiplinli olmalı beraber kaldığın kişiler, olgun olmalı. İki tabak bulaşık icin tatava yapmamalı. Cok sükür öyle sorunlar yaşamadım, hepsi değerli birer abim şuan.

Sonraları gerek tayin işleri gerek benim kendi istek ve arzularım beni oradan bambaşka bir şehre, sevdiğim kadının yanına attı. Elde avucta zerre para yokken ev kiraladım. Büyük şehirlerin kücük ilceleri cok iyi bu konuda. Zaten kücük, harcama yapacak hic bir imkan yok. En yakın avm 1.5 saat uzaktaki Şehirde. Cok detaya girmek istemiyorum bu konuda. Ama yuva kurmaktan kastın sevdiğin kadının yanı ise, ayaklarının üzerinde durabileceğine inandır kendini. Tek başına düşünme artık bu hayatı, iki kişi olarak düşün ve ona göre adımını at.
İlk gittiğimde zerre param yoktu ve bir ev kiraladım. 250 TL civarı falandı ev. Kücük yerlerde iş bulması da kolay oluyor. İnternet işleri biraz rafa kalkmıştı tabi o aralar benim icin. Yine ufak bir dürümcü dükkanında günlüğü 30 TL ile calıştım. İkiniz de inanıranız oluyor. Bir takım sorunlar olur, sevdiğin kadının istekleri olur, cıkıp gezmek ister, sıkılır, boğulur. İsteklere uyman gerekir. Cıkıp gezmen gerekir onunla. Paran yetişmez ise ailenden medet umamazsın. Uzaklaşacaksan en önemli sorun maddi durum. Bunu göze al.veya kendini hazırla.

Cok daha fazla şey yazmak isterdim buraya ama , iftar icin hazırlık yapmalıyım.
İyilik ve güzellikle kal.
Vixo hasanayt umayya

kişi bu mesajı beğendi.

furkan021 furkan021 Zambak Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 136 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
Ben 21 yasindayim kardesim 7 senedir evden ayriyim hep gurbet halende okuyorum. Eger okulu felan bitirdiysen isinde varsa biranonce kurtul derim evden. Yani benim gorusum bu guzel olur senin icin 😄
webkartali

kişi bu mesajı beğendi.

TURKCLOUDS.COM | HOSTİNG, DOMAİN, RESELLER, SUNUCU | UYGUN FİYAT GARANTİSİ | 7/24 MÜŞTERİ DESTEĞİ

eLeCTroN eLeCTroN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
hasanayt Er yada gec demeye ben pek doğru bakmıyorum bunun yerine herşeyin zamanı vardır demelisin farklı bir evde yasamak güzeldir başkadır ancak tüm sorumluluklar senin üstünde olacak gerek maddi gerekse ev isleri dışardan kolay gibi görünsede zordur
Şuan doğru olan baba evinde olmandır dogru zaman geldiğinde yani evlenip aile kuracağın zaman çoğu şey yoluna girmiş olacaktır ozaman evin keyfini mutlu bir şekilde yasarsın

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

furkan021 adlı üyeden alıntı

Ben 21 yasindayim kardesim 7 senedir evden ayriyim hep gurbet halende okuyorum. Eger okulu felan bitirdiysen isinde varsa biranonce kurtul derim evden. Yani benim gorusum bu guzel olur senin icin 😄

Değerli görüşlerin için çok teşekkür ederim.

eLeCTroN adlı üyeden alıntı

hasanayt Er yada gec demeye ben pek doğru bakmıyorum bunun yerine herşeyin zamanı vardır demelisin farklı bir evde yasamak güzeldir başkadır ancak tüm sorumluluklar senin üstünde olacak gerek maddi gerekse ev isleri dışardan kolay gibi görünsede zordur
Şuan doğru olan baba evinde olmandır dogru zaman geldiğinde yani evlenip aile kuracağın zaman çoğu şey yoluna girmiş olacaktır ozaman evin keyfini mutlu bir şekilde yasarsın

Bu konuda sana hak veriyorum fakat birde şöyle düşünmeni istiyorum yada ben öyle düşünüyorum diyebiliriz en azından. Şimdi yaş 20 hayata aile desteği ile ilerlediğimiz için en ufak şeyler bize kolay geliyor fatura yatırmasından banyo, alişverişten gezmek bile kolay çünkü hepsini yapmıyoruz ama ileride bunlar hep bizim sorumluluğumuz altında olacağı için geç yaşta buna atılırsak tabiri caiz ile ' dımdızlak ' ortada kalmayalım yanı sudan çıkmış balık misali ne yapacağımız bilememezlik korkutuyorum beni.

solotürk adlı üyeden alıntı

3 yıl önce belirli hedef ve amaclar icin Ankara'ya gittim. Başlarda tanımadığım ama güvenilir abilerimin ve ablalarımın ortak bir kac arkadaşı ile tanıştım. Bekar eviydi kaldığım yer, arkadaşlar da benim kafam ile uyuşan temiz arkadaşlardı. En kücükleri bendim. Hepsi calışıyordu ( EGM Personeli ). Ben de belirli amaclar icin calışıyordum tabiki. Günler ayları kovaladı. Biraz internet işleri ile kazanıyordum, biraz ailem para gönderiyordu.Büyük şehirlerde paranın değeri yok, hemen bitiyor. E aileme yük olamadığımı , kendi ayaklarım üzerinde durduğumu da artık kanıtlamam ve en önemlisi kendime de bunu inandırmam gerekiyordu. Hic bilmediğim bir şehre, insanlara, olaylara ve yaşamaya alışmıştım. Bunların yanında bir süre sonra özlemlerim başladı. Aileni cok özlüyorsun ve zaman cok hızlı geciyor. Uğraşacağın şeyler varsa iyi , yoksa kendi düşüncelerin arasında kaybolabilirsin. Ev arkadaşları ile anlaşmak cok önemli. Disiplinli olmalı beraber kaldığın kişiler, olgun olmalı. İki tabak bulaşık icin tatava yapmamalı. Cok sükür öyle sorunlar yaşamadım, hepsi değerli birer abim şuan.

Sonraları gerek tayin işleri gerek benim kendi istek ve arzularım beni oradan bambaşka bir şehre, sevdiğim kadının yanına attı. Elde avucta zerre para yokken ev kiraladım. Büyük şehirlerin kücük ilceleri cok iyi bu konuda. Zaten kücük, harcama yapacak hic bir imkan yok. En yakın avm 1.5 saat uzaktaki Şehirde. Cok detaya girmek istemiyorum bu konuda. Ama yuva kurmaktan kastın sevdiğin kadının yanı ise, ayaklarının üzerinde durabileceğine inandır kendini. Tek başına düşünme artık bu hayatı, iki kişi olarak düşün ve ona göre adımını at.
İlk gittiğimde zerre param yoktu ve bir ev kiraladım. 250 TL civarı falandı ev. Kücük yerlerde iş bulması da kolay oluyor. İnternet işleri biraz rafa kalkmıştı tabi o aralar benim icin. Yine ufak bir dürümcü dükkanında günlüğü 30 TL ile calıştım. İkiniz de inanıranız oluyor. Bir takım sorunlar olur, sevdiğin kadının istekleri olur, cıkıp gezmek ister, sıkılır, boğulur. İsteklere uyman gerekir. Cıkıp gezmen gerekir onunla. Paran yetişmez ise ailenden medet umamazsın. Uzaklaşacaksan en önemli sorun maddi durum. Bunu göze al.veya kendini hazırla.

Cok daha fazla şey yazmak isterdim buraya ama , iftar icin hazırlık yapmalıyım.
İyilik ve güzellikle kal.

Eywallah hocam değerli görüşlerin için helal olsun. Benim şuan düşüncem 2.öğretim okuyorum haliyle basit ve akşamları yukarda da söylediğim şeylerden ötürü işe girip akşam okula gidip kendi yuvamı kurmak gibi bir fikrim vardı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al