wmaraci reklam

5-6 Yıldır Çalıştığım İnternet Cafeyi Almayı Düşünüyorum

32 Mesajlar 3.920 Okunma
smmexpress

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Herkese merhabalar çok değerli WmAracı üyeleri. Uzun zamandır eleman olarak çalıştığım internet cafeyi almak düşüncesindeyim. Bundan sonra belki 5 belki 10 yıl daha ayakta kalır internet cafe sektörü fakat pek sağlam bir geleceği olmadığını bende biliyorum bu doğrultuda bu sektörde gelişime açık yani iş yapacak alanlara yönelmek istiyorum. Yani bu sektörde ne yaparak kazanç arttırabilirim ? Fikirleriniz benim için çok önemli...

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
İnternet Cafe,
Play Station,
Sıcak soguk içecek,
Tost, hamburger, pizza,
Teknik servis,
Parça satış,
Laptop ve masaüstü PC alım satım.
Inal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
1- Tercih yapmalısınız ya Play Station ya da İnternet Cafe yani ikisi bir arada yasak eğer yapmak istiyorsanız ikisini ayrı odalarda kapısı olmalı pc ve ps aynı yerde yasak :D Sıcak değil de dolabımız var soğuk içecek satıyoruz yani. Teknik servis format parça değişim, oyun yükleme şarkı atma yazıcı çıktısı vs. yapıyoruz Parça satışımız yok fakat güzel parası var ise burada o işe girişebilirim. PC alım satım yapmıyoruz malesef çok uğraştırıcı bir iş olduğu için.

Sosyal olan her şey.

EmreKRMN EmreKRMN Designer/Coder Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Personeli
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 213 / 217
  • Ticaret 70, (%99)
internet cafeye devam :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Aynen hocam aynen :D

Sosyal olan her şey.

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında pc toplama ve satma işine girebilirsiniz her ne kadar zahmetli olsada. İnanın gelirinizi bile sırf oradan gelecek olan parayla 4X'e yükseltirsiniz. Çünki günümüzde toplama bilgisayar almak isteyipte internette destek arayan ve sonuç olarak hüsrana uğrayıp toplayamayan kişiler çok fazla. Bilginizi insanlara hissettirebilirseniz insanlar sizi tercih edebilirler.

Amcamın İzmir'de bir internet kafesi var. Oturma köşesi yemek servisi ve televizyon izleniyor. E-spor maçları açılıyor televizyonda bir yandanda yemek yiyilebilecek puf oturaklar ve küçük masalar var. İnsanlar sırf o alan için bile gelip oturabiliyorlar. Kendim gördüm :)
Dükkanda Oyun cüzdanı makinası var atm gibi değil küçük birşey. Belirli para karşılığında oradan işlem yapılarak fatura+e-pin kodu veriliyor ve oyundaki alışverişini o makinadan yapabiliyorlar kazancı sanırsam makinayı veren firma komisyon kesiyor. Tam bilmiyorum, çoğu kişi o makina için geliyor. Bunlar benim görüp tecrübe ettiklerim amcam sayesinde.

celal celal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 37 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
devreden neden devrediyor ?
askerlik ?

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Klzmoon adlı üyeden alıntı

Aslında pc toplama ve satma işine girebilirsiniz her ne kadar zahmetli olsada. İnanın gelirinizi bile sırf oradan gelecek olan parayla 4X'e yükseltirsiniz. Çünki günümüzde toplama bilgisayar almak isteyipte internette destek arayan ve sonuç olarak hüsrana uğrayıp toplayamayan kişiler çok fazla. Bilginizi insanlara hissettirebilirseniz insanlar sizi tercih edebilirler.

Amcamın İzmir'de bir internet kafesi var. Oturma köşesi yemek servisi ve televizyon izleniyor. E-spor maçları açılıyor televizyonda bir yandanda yemek yiyilebilecek puf oturaklar ve küçük masalar var. İnsanlar sırf o alan için bile gelip oturabiliyorlar. Kendim gördüm :)
Dükkanda Oyun cüzdanı makinası var atm gibi değil küçük birşey. Belirli para karşılığında oradan işlem yapılarak fatura+e-pin kodu veriliyor ve oyundaki alışverişini o makinadan yapabiliyorlar kazancı sanırsam makinayı veren firma komisyon kesiyor. Tam bilmiyorum, çoğu kişi o makina için geliyor. Bunlar benim görüp tecrübe ettiklerim amcam sayesinde.

Sistemler çok güzel ayrıca şu televizyon olayı ve oradan e-spor maçlarının izlenebilmesi gerçekten çok hoşuma gitti fakat onun için yeterli alanım yok malesef içeride 20 makinem var ve taş çatlasın zorlasam ortalara falan atarak 25 makineye yükseltebilirim ki bu da dükkan içerisinde ki kargaşayı arttırır fakat ufak 1 oda kadar bölme var burayı genişletebilirsem. 4 makineyi alıp bu alanı bu iş için değerlendirebilirim çok teşekkürler hocam ^^ <3

Ek Olarak:

celal adlı üyeden alıntı

devreden neden devrediyor ?
askerlik ?

Hayır benim 6 yıldır patronum kendisi ve bu işten bıktığını söyleyebilirim gerçekten de bu iş uzun vadede insanı bıktıran bir iş ve onun benim kadar çalıştırabileceği elemanı yok ve devamlı gelmek zorunda yani özel hayat bu iş için aşırı derece de azalıyor ve o ağırlıklı olarak elektrik elektronik üzerine bilgi birikime sahip olduğu için bu tarz işlerde vakit harcamak istiyor.

Sosyal olan her şey.

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
Hocam bende cafe açmayı düşünüyorum. Sektör ölüyor diyorlar ama ben tam tersi düşünüyorum çünkü artık oyunların çoğu online ve takım bazlı yapılıyor. Evden de bi yere kadar takım sinerjisi oluyor. İllaki takımla beraber oynamak için cafeler tutuluyor. Ben özellikle eSpor'a odaklanmayı düşünüyorum. Hatta sadece online oyunlar yüklü olacak. Turnuvalar yapıp eSpor sektörüne yeni takımlar çıkarmak istiyorum. Turnuvalarla rekabet olacağından iyi para geleceğini düşünüyorum. Tabi bunun yanında da oyuncu ekipmanları ve epin satışları yapıcam. Yiyecek+içecek'de zaten artısı. Sen bu işin içindesin 20 pc aylık elektrik+internet masrafı en fazla ne kadar oluyor?

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

OİS adlı üyeden alıntı

Hocam bende cafe açmayı düşünüyorum. Sektör ölüyor diyorlar ama ben tam tersi düşünüyorum çünkü artık oyunların çoğu online ve takım bazlı yapılıyor. Evden de bi yere kadar takım sinerjisi oluyor. İllaki takımla beraber oynamak için cafeler tutuluyor. Ben özellikle eSpor'a odaklanmayı düşünüyorum. Hatta sadece online oyunlar yüklü olacak. Turnuvalar yapıp eSpor sektörüne yeni takımlar çıkarmak istiyorum. Turnuvalarla rekabet olacağından iyi para geleceğini düşünüyorum. Tabi bunun yanında da oyuncu ekipmanları ve epin satışları yapıcam. Yiyecek+içecek'de zaten artısı. Sen bu işin içindesin 20 pc aylık elektrik+internet masrafı en fazla ne kadar oluyor?

Valla bir aralar faturalara bakıyordum taş çatlasın 500-600 lira gelecek diye tahmin ediyorum. İnternet içinde 200-300 TL civarı yaklaşık 1000 TL vereceğiniz hizmet bedeline gidecek yani. buna nazaran aylık sadece masaların yaptığı ciro 5500-6000 TL arasında buna ek / Format / İçecek / Televizyondan e-spor maçları Giriş 5 TL şuan kafamda :D / Bilgisayar toplamak gibi pek çok farklı gelir olacak.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al