wmaraci reklam

5-6 Yıldır Çalıştığım İnternet Cafeyi Almayı Düşünüyorum

32 Mesajlar 3.922 Okunma
smmexpress

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)

OİS adlı üyeden alıntı

Hocam bende cafe açmayı düşünüyorum. Sektör ölüyor diyorlar ama ben tam tersi düşünüyorum çünkü artık oyunların çoğu online ve takım bazlı yapılıyor. Evden de bi yere kadar takım sinerjisi oluyor. İllaki takımla beraber oynamak için cafeler tutuluyor. Ben özellikle eSpor'a odaklanmayı düşünüyorum. Hatta sadece online oyunlar yüklü olacak. Turnuvalar yapıp eSpor sektörüne yeni takımlar çıkarmak istiyorum. Turnuvalarla rekabet olacağından iyi para geleceğini düşünüyorum. Tabi bunun yanında da oyuncu ekipmanları ve epin satışları yapıcam. Yiyecek+içecek'de zaten artısı. Sen bu işin içindesin 20 pc aylık elektrik+internet masrafı en fazla ne kadar oluyor?

Hocam dediklerinize katılıyorum aynı şekilde. Sektörün öldüğü falan yok. Bunu söyleyenler 10 makina koyup masa sandayle çekip öyle andaval gibi oturup dükkana farklı aktiviteler katmayanlardır. Sektör çok fazla aktiviteyi içinde barındıra bilecek bir kategoridir.

Türkiyede yapılmamış bir ton dükkan aktivitesi mevcut bunu geçen aylarda yapan Baze Esports Cafe Bar var. Adamlar okadar güzel bir yer hazırladılar ki çektikleri ilginin haddi hesabı yok. Şehirler arası şube açmayı planlıyorlar. Devir teknoloji devri bu devir ölmez/kapanmaz. Aksini iddia edenin kafasından şüphe ederim.

Baze Esports Cafe Bar'dan değişik bir masa sunumu. Adamlar oturmuyor ne aktivite sunabiliriz diye düşünüyorlar. Oyunlardaki can-mana-rage gibi potların canlandırmasını yapıp koymuşlar.

wmaraci
reklam

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Klzmoon adlı üyeden alıntı

Hocam dediklerinize katılıyorum aynı şekilde. Sektörün öldüğü falan yok. Bunu söyleyenler 10 makina koyup masa sandayle çekip öyle andaval gibi oturup dükkana farklı aktiviteler katmayanlardır. Sektör çok fazla aktiviteyi içinde barındıra bilecek bir kategoridir.

Türkiyede yapılmamış bir ton dükkan aktivitesi mevcut bunu geçen aylarda yapan Baze Esports Cafe Bar var. Adamlar okadar güzel bir yer hazırladılar ki çektikleri ilginin haddi hesabı yok. Şehirler arası şube açmayı planlıyorlar. Devir teknoloji devri bu devir ölmez/kapanmaz. Aksini iddia edenin kafasından şüphe ederim.

Baze Esports Cafe Bar'dan değişik bir masa sunumu. Adamlar oturmuyor ne aktivite sunabiliriz diye düşünüyorlar. Oyunlardaki can-mana-rage gibi potların canlandırmasını yapıp koymuşlar.

Valla helal olsun çok güzel bir mekan olmuş fakat benim bu dükkan için yer sorunum var 20 makineden acaba 15 makineye falan mı düşüp yer arttırsam bilemedim aslında ortalık alan boş oraya 3 4 makine konabilir fakat karışıklık olur mu diye düşünüyorum yani şu haliyle dükkan oldukça ferah sıkış tepiş yapmak da istemem açıkçası dükkanı :D

Sosyal olan her şey.

• Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
20 Masanın 20'side full çekiyorsa ellemeyin. Yer düzenlemesi yapabilirsiniz. Atıyorum köşelere ve köşe yanlarına(Köşedeki masaların bir kademe önüne) diğer masalarıda yaslarsanız sıra şekline girip orta alan ve arka alan açılacaktır orayada belli bir alan için çalışma yeri açılmış olur bilmiyorum dükkanın alanını bilseydim daha farklı stratejiler düşünülüp üzerinde beyin fırtınası yapabilirdik.

Odanız varsa orayı genişletmek adına aradaki duvarları kaldırıp boş alanı azda olsa büyütmüş olursunuz. Dükkan kiraysa duvar kaldırma işlemide olmaz. Farklı metodlar denemek lazım.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Klzmoon adlı üyeden alıntı

20 Masanın 20'side full çekiyorsa ellemeyin. Yer düzenlemesi yapabilirsiniz. Atıyorum köşelere ve köşe yanlarına(Köşedeki masaların bir kademe önüne) diğer masalarıda yaslarsanız sıra şekline girip orta alan ve arka alan açılacaktır orayada belli bir alan için çalışma yeri açılmış olur bilmiyorum dükkanın alanını bilseydim daha farklı stratejiler düşünülüp üzerinde beyin fırtınası yapabilirdik.

Odanız varsa orayı genişletmek adına aradaki duvarları kaldırıp boş alanı azda olsa büyütmüş olursunuz. Dükkan kiraysa duvar kaldırma işlemide olmaz. Farklı metodlar denemek lazım.

Hocam ben size pm den mekanın fotoğraflarını çekip atarım birlikte bir şeyler düşünüp beyin fırtınası yapabiliriz ilgi ve alakanıza sonsuz teşekkür ederim.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Hocam ben size pm den mekanın fotoğraflarını çekip atarım birlikte bir şeyler düşünüp beyin fırtınası yapabiliriz ilgi ve alakanıza sonsuz teşekkür ederim.

Rica ederim hocam, diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar daha sonra. Bana p.m'den dediğiniz gibi ulaşın ben elimden geldiğince size fikir verip çözüm yolu oluşturmaya çalışırım.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Daire kaç metrekare acaba
Şuan bizim burda bir yer ver harika iki katlı ve terası da var.Terasta zaten cafe bay bayan geliyor ,1.Katı internet kafe ve ps salonu, 2.kat bilardo ve yan bölme açmış maç bölümü yapmış.Getirisini siz düşünün bende böyle bi şey düşünüyorum yani.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

sterk adlı üyeden alıntı

Şuan bizim burda bir yer ver harika iki katlı ve terası da var.Terasta zaten cafe bay bayan geliyor ,1.Katı internet kafe ve ps salonu, 2.kat bilardo ve yan bölme açmış maç bölümü yapmış.Getirisini siz düşünün bende böyle bi şey düşünüyorum yani.

Öyle bir yeri herkes düşünür de kirası gideri o biçim fazla olacaktır öyle bir yerin hocam :D

Ek Olarak:

sterk adlı üyeden alıntı

Öyle bir yeri herkes düşünür de kirası gideri o biçim fazla olacaktır öyle bir yerin hocam :D

Sosyal olan her şey.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Kira değil kendi yeri :) orda yatıyor.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

sterk adlı üyeden alıntı

Kira değil kendi yeri :) orda yatıyor.

Valla öyle bir yerim olsa böyle bir işe girişirdim.
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Hocam öncelikle konuya şöyle girmek isterim. Ben 28 yaşındayım ve bundan 18'li yaşlarımda iken internet kafe sektörü 3-4 yıla kalmaz biter diyorlardı, sebep olarak da her eve bilgisayar giriyor artık diyorlardı. Aradan 5 sene geçti ne oldu? İnternet kafeler daha da çoğaldı. Yine 5 sene geçti, yine çoğaldı. Şunu unutmayın, Masaüstü bilgisayar hayatımızdan çıkmadığı sürece internet kafe sektörü asla ve asla bitmeyecek. Yukarıda örneklerini verdiğiniz gibi değişiklikler, ilgi çekici konseptler oluşturulabilir. Yer bazında da önemli mesela, kimi internet kafe hastane, okul vesaire bölge önlerinde olduğu için paso fotokopi çeker oradan kazanır, ana cadde olan internet kafeler genelde cep telefonlarına müzik atar, film çeker oradan kazanır, mahalle aralarında olanlar ise 13-18 yaş gruplarının beraberce oyun oynayabilmesi adına paralar kazanır.

Evimde 3 bilgisayar, dükkanımda 1 bilgisayar olmasına rağmen ben halen giderim internet kafelere mesela. Yazıcım yok, almayı da düşünmüyorum. Çıktı almam gerektiği durumlarda gidiyorum, format attırmak için gidiyorum, kasamı temizletmek için gidiyorum. Yani bir de böyle bir kitle var tabi ki.

Şu anda Antalyada benim dikkatimi çeken şu; Buradaki internet kafelerin çoğu, günümüz bilgisayar oyunlarında kullanılan sanal paraların satışını yapmakta ve kâr elde etmekteler. İnternet kafeler için bu da bir gelir kaynağı. Yani sahibi olacağınız internet kafeyi geliştirmeniz için her kullanıcıya odaklı bir şekilde fizibilite yapmalı, civar bölgenizdeki internet kafeler arasında seçilen olmalısınız.

Ek olarak; Bilgisayarımın temizliği, bakımı ve dökümanlarımı çıkarmak için gittiğim internet kafede 40 bilgisayar var ve thermaltake marka kasalar ve bunlara bağlı 106 ekranlı televizyon plazma televizyon kullanıyor, çoğu zaman oturulabilecek yeri bile olmuyor. Bu sektörde seçilen olabilmek için en önemli faktörün bu olduğunu unutmaman dileğiyle.

Saygılarımla.
sinans1996

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al