wmaraci reklam

Ailem köpek almaya kızıyor ! Ne önerirsiniz ?

10 Mesajlar 922 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
Ailem köpek almama kızıyor. Köpek sahiplenmek istemeden önce baya araştırıyordum. Herkes birer tane örnek verirse forum içi / dışı kişilere yardımcı olmuş oluruz.

VaveTR
wmaraci
reklam

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Bütün sorumluluğunu üstlendiğinizi onlara gösterebilirseniz izin verirler bence

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Ailenin sözünü dinlemek lazım. Köpek sevgin varsa dışarıda da besleyebilirsin. Hatta bu şekilde birden fazla köpeği beslemiş olursun.
petrona

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Bakımı kolay değildir. Ailenizin olaya ne yönden baktığına bağlı. Belki de eve alacaksanız her yeri kirletmesi, çiş sorunu, gezdirmeye zaman ayırma, gelebilecek apartman veya komşu şikayetleri sebebiyle istememiş olabilirler.

Yani belki köpeği alıp bir süre baktıktan sonra baş edemeyince sokağa atmak istemiyorlardır.

Günümüzün problemi bu. Köpeği alıyorlar bakamıyorlar sıkılıyorlar ilgilenmiyorlar en son hop sokağa atıyorlar.

O canlılara karşı vahşetin en büyüğü budur. O köpek sokakta yaşayamaz sizi sahiplenmiştir. Kimsesiz kalır, ayrıca diğer köpeklere karşı savunmasızdır ve paramparça ederler. Araba çarpabilir.

Köpeği at sokağa nasılsa sahiplenirler diye bir dünya yok. Bu tür hususlar çocuk oyuncağı değildir. Eğer evlat gibi görülecekse, hergün bıkmadan sıkılmadan koşturacaksanız, yıkayacaksanız asla sokağa atmayacaksanız veya kalkıp al senin olsun diye birine vermeyecekseniz buyrun alın bakın. Ben 12 yıldır bakıyorum ve hala daha bakmaya devam ediyoruz. Ne aşı masrafı bitti ne parçaladığı halılar mobilyalar eksik olmadı. Hatta ev bile değiştirdik bu sebepten ki bahçede rahatça yaşasın diye. Ama günümüz insanları maalesef oyuncak gibi gördüğü için, köpeği alıyor bakmıyor kapatıyor bir yere azıcık karnını doyuruyor veya üç beş kişiye şov yapıyor. En son da sokağa bırakıyor. Ağır konuşmamak elde değil.

O yüzden tekrar belirteyim ki aileniz belki bu tür durumları önceden öngörmüş olabilirler. Sözünü dinlemelisiniz.
GuestLion Arestr yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle aşağida ki Yazımı yanlış anlamayın özellikle zor taraflarını yazdım sadece. Muhtemelen biliyorsunuz bunları ama bir hatırlatma diyelim.

Ayrıca köpek bakmak harika bir şeydir! Kesinlikle tavsiye ederim.

Gün geliyor her şeyi ile ilgilenmek çok zor olabiliyor. Ortak alınması gereken bir karar olduğu kesin. Zaman zaman ayak bağı oluyor. Örneğin şehir dışına çıkacaksınız. Bilet var mı yok mu ya gelebildiyseniz iyi. Çünkü ben köpeği kime bırakıcam. Nereye bırakıcam kaç paraya bırakıcam kısımlarında epey zorlanıyorum. 8 yıl önce 15-20 tl olan aşıya şuanda 50-60 tl ödüyorum. Yıllık aşıları tahminen 500-600 ü geçiyordur. Mamalar çok pahalı değil yine o bir şekilde çözülür. Hastalıkları epey masraf çıkartır. Bakıma bağlı çok hastalanmasalar da ufak bir yaralanmadan ötürü bundan 6-7 sene önce 4-5 dikiş için 250-300 tl para ödemiştim. 5 dk çişini yaptırayim geleyim derseniz o işlerini unutun. Uzun uzun gezmesi gerekir. Diğer köpekleri görmesi sağı solu koklaması gerekir. Sonuçta esir değil. Genelde günde 1 kez çıkarmak yeterli olmaz. Böbrekleri rahatsızlanabilir. Günde 2 kez dışarı çıkması gerekir. Yanı işe girmeden önce bunları düşünmeye başlayacaksınız. Zordur köpek beslemek.

Edit:

Asıl tavsiyeye gelince sorumluluğu kabul edin. Yapabileceğinize inandırın. Her insanın içinde hayvan sevgisi vardır. Belki de biraz ısrarcı olmanız gerekiyordur?
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
3 yıl önce yan komşunun bahçesinde yavru bir köpek vardı, korkmuştu. Aldım bizim tarafa, yıkadık, karnını doyurduk. O gün bu gün bizimle beraber 3.yaşında şimdi.

Bu sabah kümesin olduğu yerdeki komşu telefon etti sizin köpek ile keçi firar etti diye. 😂 arada yapıyor karabaş bizim eski eve gidip bekliyor biz başka yere taşındığımız için. Bu sefer keçimizde takılmış peşine.😂 Keçimiz de yavru telefon eden komşu oğluma doğum hediyesi olarak vermişti.

Apar topar giyindim çıktım. Kümesin az ötesinde başka komşu keçiyi direğe bağlamış. Kankisi karabaş da o gelmeyince yanında beklemiş. Ben gelince bana doğru yürümey başladı zaten. Aldım ikisinide kümese götürdüm.

Hayvan beslemek farklı bir dünya, hele karabaş bizim için aileden biri. Yılbaşında özel hediye alırım kendisine.

https://i.imgyukle.com/2019/08/03/k7tQ30.jpg

Arestr petrona

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Önce kendinizden emin olursanız zaten aile bir şekilde ikna olur.

Genç yaşlarda ''yaparım yahu ne var ki'' demek kolay gelir insana. Bunu yargılama ve suçlama adına dile getirmedim, bizler de o yaşlardan geçtik.

Her şeyden önce bir canın sorumluluğunu alacaksınız. Bir de daha önce açtığınız konudan biliyorum; cins köpek istiyordunuz.

Ciddi zordur her şeyden önce bir hayvana bakmak. Yemek saatleri belli olmalıdır mesela. Yok dışarıdayım, yok işim var falan hikaye. Aşıları asla ihmal edilmemelidir. İlgi beklerler, her an gözünüz üzerinde olmalıdır.

Ve kaliteli mama yemelidir (özellikle cins köpek) az değil fiyatları.

Veterinerlerin az ücret aldığını da sanmayın bu arada.

Önce kendi zemininiz sağlam olmalı ki bir cana bakabilesiniz.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
ofurkanak , wpuzman , sworks , tolhur , Browland , @[yilmaz70](userid:73130) öncelikle yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. Çok güzel anlatmışsınız.
Ailem buradaki insanlara havlamasından , onların kapıya işer , korkutur milleti , ısırır vs bu yüzden başın ağrır diyor. Bende onlara sabah okula gitmeden ve okuldan geldikten sonra dolaştıracağımı dile getirsemde fayda etmiyor. Zaten köpeği bahçeli yerde besleyeceğim. Belki kamelyanın yanlarını kapatır güzel bir hale getirebilirim. Staff cinsi köpek almaya kararımı vermiştim. Dün ailemle konuştuğum zaman okulumu vs bahane ettiler. Benim her şeye çözümüm vardır.
Sorumluluk konusunda da zaten ben bu köpek beslemenin sorumluluklarını az da olsa biliyorum. İş yerinde 2 adet köpek besliyoruz zaten.

VaveTR

petokulu petokulu WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 24.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Köpek Eğitimi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 13 / 24
  • Ticaret 5, (%100)
evde mi besleyeceksiniz yoksa dışarıdamı

• Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)

petokulu adlı üyeden alıntı

evde mi besleyeceksiniz yoksa dışarıdamı

Aldım hocam.

VaveTR
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al