wmaraci reklam

almanca öğrenmek hk.

7 Mesajlar 907 Okunma
smmexpress

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba, yaklaşık dört sene sıkı bir şekilde Almanca çalışacağım. Bu dört senenin sonunda Almanca'ya tam olarak hakim olmak istiyorum. Şu anda İngilizce biliyorum. Bu yolda bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? İngilizce'yi tek başıma öğrendim. Almanca'yı da aynı şekilde tek başıma öğrenmek istiyorum. Daha önce böyle bir süreci atlatmış olanlardan tavsiye istiyorum. Saygılar...

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Almanyaya gitmek gibi bir hedefiniz mi var? 9000 euro üzerine bu :) öyle olsa gerek
Inchredible

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam sanırım diğer konunuzla bağdaştırdığımda siz para biriktiriğp 4 sene sonra Almanya'ya gitmeyi planlıyorsunuz.

Almanya'da doğmuş büyümüş biri olarak söylüyorum. İşiniz çok zor. İngilizce kendi kendime öğrendim demişsiniz ama hangi seviyede?

Almanca İngilizceden daha karmaşık. teorilerinizi pratiğe dökmeniz lazım
Inchredible

kişi bu mesajı beğendi.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Backlinkcigeldi cthax

Evet, Almanya'da yüksek lisans yapmak için çalışacağım.

Cthax, haklısınız, Almanca'nın çok daha zor olduğunu biliyorum, ancak öğrenme hedefim hobi değil, Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum ve bu nedenle Almanca çalışacağım. İngilizce seviyesi ise şu anda ortalama diyelim, ancak birkaç seneye ana dilim gibi olacak (İngilizce eğitim alacağım.)

Eğer faydası olacaksa Almanca öğrenmek için kurslara da yazılabilirim. Benim için öğrenmeme gibi bir olasılık yok. Felsefe ile ilgilendiğim için Almanca'ya ayrı bir ilgim var. Üstüne bir de Almanya'da yüksek lisans fikri gelince tam olarak pekişti. Kısacası öğrenmek için elimden geleni yapacağım.

Öğrenme aşamasında ek olarak spesifik bir tavsiyeniz var mı? İngilizce öğrenirken zaten genel tavsiyeleri uyguladım ve başarılı oldum diyebilirim. Kitaplardan çalışacağım, Almanca film-dizi-müzik dinleyeceğim. Web sitelerden kelime dağarcığımı geliştireceğim. Ek olarak kursa da yazılabilirim (ekstrem.)

Yazdığınız ve fikir verdiğiniz için teşekkür ederim.

Para konusu sıkıntı değil, Almanca ile de başa çıkabileceğimi sanıyorum. Not ortalamasını yüksek tutmak da çok zor olmasa gerek.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
wmaraci

egemenkaya egemenkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İngilizce ve Almanca'nın temel şeyleri aynı diye biliyorum. Ekstra olarak Almanca kelimeleri öğrenip, eğer varsa ekstra farklılıkları da öğrendikten sonra bu işi çözeceğinize inanıyorum.
Inchredible

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Akademik dil normal dilden farklidir. Ingilizce bilebilirsiniz fakat akademik İngilizce bilmiyorsaniz olayi kavrayamazsiniz. Tavsiyem alanınıza özel ingilizce egitim almaniz. Ote yandan ing ve almanca benzer dillerdir. Ingilizce bilen biri kolayca Almanca ogrenebilir. Ayni aileden
Inchredible

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam şöyle en zor şey Der,Die,Das artikelleri en zor durumdur (bir nesnenib dişil mi erkil mi olduğuna göre bile artikel değişiyor) ve siz dişil diye düşündüğünüz bir nesne erkil çıkabiliyor.

Hocam zateb akademik olarak gideceğini için İngilizceniz yeterli olacaktır. Çünkü sunumlarınızdan tutunda okul içi iletişiminize kadar İngilizce yapabilirsiniz.
Almanca'yı da oraya gider gitmez ilerletirsiniz. ya da tavsiyem imkanınız varsa Couchsurfing'te host olup dili Almanca olanları tercih etmeniz.Eviniz CS de host olmaya müsait değil ise de yine sıkıntı değil zira bulunduğunuz şehri gezdirebilirsiniz (csler sadece şehri tanımak için de arkadaş arıyorlar)
Inchredible

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al