wmaraci reklam

Almanya'da 500euro olan araba, Türkiye'de 20-30bin TL???

36 Mesajlar 5.467 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Vergiler bir yana... Araba üretebiliyor muyuz ? Bence en temel sorunlardan birisi bu. Üretim yok :)

wmaraci
reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
ÇağatayGüney Üretmeye gerek var mı hocam, üretenden daha fazla kazanıyor devlet :)
furkandemirci 724SATINALCOM

kişi bu mesajı beğendi.

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
@Gucluyazar Vergilerle beslenen ender ülkelerden birisiyiz. Kanada , İngiltere gibi ülkelerde'de vergiler yaşamın her alanında. Ancak bu kadar fahiş tutarlarla değil.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Avrupa da araba almak bir şey değil, arabaya binmek sıkıntı. Sıradan bir arabanın yıllık mecburi trafik sigorta masrafı 800 € yani 1000 € ya araba alıyorsun ama o arabaya binmek içinde her yıl bir araba parası döküyorsun. Muayenesi, vırtı zırtı bir kaç bir şey daha var onların fiyatlarını tam bilmiyorum.

Tamir işi desen el yakıyor, Türkiye de 200-300 liraya yaptırabileceğiniz bir iş fransa da örneğin 250-300 € tutabiliyor. Ayrıca oto yollarda paralı ortalama her 100 - 200 km de bir gişe var her geçişte otomobiller için 10.70 € ödüyorsun.

Arabanı çekeceğin ücretsiz bir park yeri bulmak için yarım saatten fazla turlayan insanlar var, her yer ücretli hatta bazı yerlerde kaldırımların bir bölümü ücretli park yapılıyor. Alış veriş merkezlerinin otoparkları bile ücretli 2 saat gezeyim de 5 € kafadan park parası ödüyorsun.

Çoğu yolda hız sınırı 70 KM ara yollar 30-50 arası yani 2010 model arabada alsan 1980 model arabanın peşinde gitmeye mahkumsun. Şuana kadar gördüğüm en geniş yol 3 şerit geliş 3 şerit gidiş oda şehirler arası oto yol. Bir çok yerde gizli radar var, radar dan 10 KM fazla hızlı geçsen dahi 45 € ceza geliyor ve ehliyetinden 1 puan düşüyor, toplamda 12 puanın var sonra sıfırdan ehliyet almalısın yada puan yükseltmek için kursa gitmelisin.

Emniyet kemerini 400mt mesafeye dahi giderken takmalısın 90 € cezası var onu affetmiyorlar.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Avrupa da araba almak bir şey değil, arabaya binmek sıkıntı. Sıradan bir arabanın yıllık mecburi trafik sigorta masrafı 800 € yani 1000 € ya araba alıyorsun ama o arabaya binmek içinde her yıl bir araba parası döküyorsun. Muayenesi, vırtı zırtı bir kaç bir şey daha var onların fiyatlarını tam bilmiyorum.

Tamir işi desen el yakıyor, Türkiye de 200-300 liraya yaptırabileceğiniz bir iş fransa da örneğin 250-300 € tutabiliyor. Ayrıca oto yollarda paralı ortalama her 100 - 200 km de bir gişe var her geçişte otomobiller için 10.70 € ödüyorsun.

Arabanı çekeceğin ücretsiz bir park yeri bulmak için yarım saatten fazla turlayan insanlar var, her yer ücretli hatta bazı yerlerde kaldırımların bir bölümü ücretli park yapılıyor. Alış veriş merkezlerinin otoparkları bile ücretli 2 saat gezeyim de 5 € kafadan park parası ödüyorsun.

Çoğu yolda hız sınırı 70 KM ara yollar 30-50 arası yani 2010 model arabada alsan 1980 model arabanın peşinde gitmeye mahkumsun. Şuana kadar gördüğüm en geniş yol 3 şerit geliş 3 şerit gidiş oda şehirler arası oto yol. Bir çok yerde gizli radar var, radar dan 10 KM fazla hızlı geçsen dahi 45 € ceza geliyor ve ehliyetinden 1 puan düşüyor, toplamda 12 puanın var sonra sıfırdan ehliyet almalısın yada puan yükseltmek için kursa gitmelisin.

Emniyet kemerini 400mt mesafeye dahi giderken takmalısın 90 € cezası var onu affetmiyorlar.

Bi Fransiz varmis bir Turk :)

Turk bir araba almak icin (15k lik bir sey hurda yani) tam 1 yil calismak ve yemeden icmeden biriktirmek zorunda.

Fransiz ise 1 ay calisarak ayni araca sahip olabiliyor hatta uste 5-10 sefer depo fulleyecek parasi bile kaliyor :)

Arabayi aldiktan sonra gecen 1 senenin sonunda

Turk tamirdi yakitti muayene sigorta derken 3 aylik maasini daha harciyor

Fransiz da 1 bilemedin 2 aylik maasini bu giderlere harciyor

Simdi filmin sonuna bakalim -------------------------------------

Turk bunlari yapabilmek icin tam 15 ay calisti ve ustelik hic yemedi icmedi kurus harcamadi

Fransiz ise sadece 3 ay calisti ya da calismadi ayni seylere sahip oldu

Pahali dediginiz Fransa ile Turkiye arasinda bir isci icin aradaki fark bu iste. Hani neresi pahali ?

Birinin 3 ayda sahip olabildigine digeri 15 ayda sahip olabiliyor, yani tam 12 ay yani digerine gore 5 kat fazla calismasi gerekiyor.
cudjex drumpoll uzmanseo

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
LikeSend Sabrına ve inatla anlamamaya çalışmalarına rağmen, inatla anlatma çabana hayran olmamak elde değil.

Ben, "Bizde mandalina 50 kuruş, yurtdışında 3TL. Ekonomimiz iyi durumda." yı gördükten sonra pes ettim valla. Daha sonra mandalinanın Türkiye'de 50 kuruş olmadığını falan da keşfettik... :D
Rekomedya mahsnkzl Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
LikeSend Ben senin yerinde olsam, bırakmıştım anlatmayı. Adamlar ısrarla anlamıyor. Ama ne hikmetse, Fransalardan, Almanyalardan, İngilterelerden de dönmüyorlar. Hem bu ülkelere bok atıp, bunlar kafir diyorlar, hem de orada yaşamaya devam ediyorlar. İnanılmaz...

Orta doğululardan neden nefret ediyorum diye bir yazı vardı. İşte bunlar hep ortadoğulu iki yüzlülüğü. Bizim sıkıntımız, ülkücüsünden solcusuna akplisinden tkp' lisine herkesin iki yüzlü olması. Biz devletimizi sevmiyoruz. Devleti dolandırmak için türlü türlü yol arıyoruz.

Bilirsiniz geçenlerde bir haber çıktı, vergisini düzenli ödeyene devlet %5 indirim yapacak diye. O işin detayında ne vardı biliyor musunuz? diyelim ki 100.000 tl vergi ödediniz. %5 5.000 tl yapar. Bu 5.000tl den de gelir vergisi kestiler. (Sektörden sektöre değişiyordur belki, genelde ise %20 civarında). Yaptıkları indirimden bile gelir vergisi alan bir hükümet. En iyisi ben vergi ödemeyeyim. Nasılsa devlet vergi ödediğim için tokatlıyor.

Buna şikayet ettiğim için de fetöcü diye yaftalanabilirim. Vatan haini de ilan edilebilirim. Ama olsun avrupalılar falan kafir. İçim rahat.

Sisteme saygımız yok, hayvanlara saygımız yok, çalışana saygımız yok, üretene saygımız yok, dil öğrenene, kadınlarımıza, okuyana, keşif yapmaya saygımız yok. Her şey küçümsenebilir, para kazanmak hariç. Eğer ki paran varsa; otomatik olarak saygı, yalakalık ve güce sahip olursun. Güzel olan hiç bir şeye saygımız yok. Hepsini geç kendimize saygımız yok. Ben iyiysem gerisi gebersin, iyi yaşamasın, sürünsün mantığı var. Bu sözde gurbetçilerin de, mantığı da bu işte. Videoyu çeken abimiz de bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama, anlamıyorlar meseleyi.

Bakmayın siz bunların böyle konuştuğuna. Bir akrabası gelmek istiyorum dese, kefil olmayı bırak yol yordam bile göstermez bu gurbetçiler. İş istese dil bilmiyorsun yanımda köle olarak çalış derler.

Fransa' nın, Almanya' nın, Avrupa ülkelerinin sosyal haklarından faydalan, sonra da burda araba almak sıkıntı değil rerörö. Neymiş radar varmış da, yakalıyormuş da puan düşürüyormuş. Canım ya kıyamam. Magandalık yapmayı cezalandırıyor muymuş Avrupa ülkeleri? Adamın derdine bak. Bizim derdimize bak.

Olur da bir şekilde gidersiniz buralara, sakın türkler ile muhatap olmayın. Türklerden ve orta doğululardan uzak durun.

Bu video' yu çeken adam ile kadının video başındaki gülüşü çok değerli. Çünkü yeni Türkiye' de böyle gülebilen çok fazla insan yok. Bir belediye başkanının 600 milyon dolar parası var. Üstelik bu parayı yurtdışında tutuyor, sonra da bu parayı ülkeye geri sokuyor. Bu arada bir kilo hıyar 8tl markette.

He bir de, ülkede her şey kötüye giderken biz referandum falan tartışıyoruz. Sayın gurbetçiler çocuklarınızı Türkiye' ye göndersenize, burada eğitim sistemi müthiş. Sayın cumhurbaşkanımız da söyledi zaten, oradaki arkadaşlarınızı falan buraya çağırın düğün müğün yapın. Ayıp oluyor.
Rekomedya ontedi akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

mustix adlı üyeden alıntı

Çevre konusunda haklı olsanızda, konuyla alakası yok. Burada mevzu halkın, olağanüstü vergiler bir yana, verginin de vergisini alarak soyulmasıdır.

Çevre konusunda, petrol kralları hibrit arabaların yaygınlaşmasına izin vermeyeceklerdir. Ayrıca devletin petrolden inanılmaz derecede çok ciddi bir geliri var. Devlet 1lt yakıttan yaklaşık %68 civarında bir vergi alıyor. Bunlardan vazgeçmek imkansıza yakındır.

Çevre konusunda fark olmaz önceki mesajımda yazdığım gibi. Dünyayı en çok kirleten ülkelerin yeşillerini gelişmekte ülkelere gönderip nükleer yapmayın kömür madenlerini kapatın demesine döneriz

fakat petrol ve kömür olmasaydı şu an 18 yy.da yaşıyor olurduk şu anki medeniyetimizi petrol ve kömüre borçluyuz bunu bizlere bahşeden Yaratıcı ise kilometre kareye 5000 kişi doluşun dememiş akıl -fikir vermiştir...

Bedava olan bir şeyin yerine hiç birşey dolduramaz son damlasına kadar petrol kullanılacaktır. Petrol kralların istekleri önemli değil onlara kalsa zaten üretimi yarıya düşürüp 2 kat pahalı petrol satmaktı ama ABD buna izin vermiyor ve bu bizede yarıyor petrol 3 kat pahalı olsa ötv ve kdv düşer belki ama neler pahalı olacaktı bilinmez. Petrol tükendiğinde sadece elektrikli arabalar olsa otoda kullanılacak elektriğin ÖTV sini tahmin edemiyorum

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

JumperTech adlı üyeden alıntı

Araba bence daha pahalı olmalı, herkes bir araba almış, doğaya verdikleri zarar hesap edilemez.

ayrıca herkesin araba almadığı ve trafiğin olmadığı bir ülke biliyorum belki onlarda çevreyi korumak için böyle yapıyorlardır

trafik polisi var ama trafik yok

http://www.celebialper.com/ulkeler/kuzey-kore/kuzey-kore-yalanlari.html
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

Çevre konusunda fark olmaz önceki mesajımda yazdığım gibi. Dünyayı en çok kirleten ülkelerin yeşillerini gelişmekte ülkelere gönderip nükleer yapmayın kömür madenlerini kapatın demesine döneriz

fakat petrol ve kömür olmasaydı şu an 18 yy.da yaşıyor olurduk şu anki medeniyetimizi petrol ve kömüre borçluyuz bunu bizlere bahşeden Yaratıcı ise kilometre kareye 5000 kişi doluşun dememiş akıl -fikir vermiştir...

Bedava olan bir şeyin yerine hiç birşey dolduramaz son damlasına kadar petrol kullanılacaktır. Petrol kralların istekleri önemli değil onlara kalsa zaten üretimi yarıya düşürüp 2 kat pahalı petrol satmaktı ama ABD buna izin vermiyor ve bu bizede yarıyor petrol 3 kat pahalı olsa ötv ve kdv düşer belki ama neler pahalı olacaktı bilinmez. Petrol tükendiğinde sadece elektrikli arabalar olsa otoda kullanılacak elektriğin ÖTV sini tahmin edemiyorum

Burada çevre tartışmıyorum. Mevcut teknoloji ile petrolün büyük kısmı ikame edilebilinir. Kralların izin vermediği olay, üretimi yarıya çekip çekmeme veya petrol fiyatları falan değil, hibrit yani petrol ile çalışmayan motorlu araçların yayılmasını engellemek. Bunu da başarıyorlar. Hibrit arabalar bireysel kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar gelişmiş durumda ama neden yaygınlaşmıyor? Mesela BMW'nin yaptığı teknoloji harikası araç neden yaygınLAŞAmıyor?

Ayrıca, petrol ihraç eden arap ülkeleri USA ekonomisini batıracak güce sahip. Adamların rahatlığı oradan geliyor zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al