wmaraci reklam

Askerlik Yoklama Sorunsalı (Yükümlü olarak kayıdı yoktur hatası!) Yardım..

7 Mesajlar 7.720 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Öncelikle Mayıs celbine dahil olarak yakında askere gideceğim ancak kafamı karıştıran birkaç problemle karşılaştım.Öncelikle mayıs celbinde gitmek için bilgi almaya askerlik şubesine gittim ve tüm işlemleri e devletten yapacağımı söyledi. Bende e devletten gerekli tüm adımları takip ettim. Forumları doldurdum,onayladım,fotoğraf çektim gönderdim. Muayne işlemi kalmıştı onuda aile hekimi tanıdıktı diye uğraşmak istemedim gitmedim sistemden halledip muaynemin tamamlandığına dair onay gönderdi ki bu aşamaya kadar sistemde gerekli alanların yanında tüm yeşil ışıklar yandı.
Bunlara rağmen sistemde yoklama durumuma bakmaya çalıştığımda
''yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemini gerçekleştiremezsiniz'' Yazıyor. E dün askerlik durumu sorguladığımda
04.05 tarihine kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyorken bugün askerlik şubesini aradım ve mayıs celbi 24 nisan a alındı dedi sistemdende bakamadı durumuma sistemi kapatmışlar vs. E şuanda sisteme askerlik durumuma baktığımda bu defa 24.05 tarihine kadar askerlik durumu konusunda bir sakıncası yoktur yazıyor. Şimdi kafam iyice karıştı. Herşeyden önce ''yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemini gerçekleştiremezsiniz''
Yazısı ne anlama geliyor ve ne yapmam gerekir ? Ve tam olarak ne zaman askeriyeye teslim olmam gerekiyor ? Bu sorunu yaşamış yada tecrübesi , bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Uyarı sonrası askerlik şubesine gittim ve herhangi bir problem olmadığını , e devlet te bu tür hataların olabileceğini bildirdiler. Askerlik yerim açıklandı , sülüsümü aldım ve halen sistemde ıvır zıvır eksik ve hatalı bilgiler yazmaya devam ediyor. Bu tür problemlerle karşılaşan arkadaşlar e-devlet kapısından çokta kesin bir bilgi beklemesin zira dolu dolu soru işaretiyle askerliğinizi beklemiş olursunuz (Ben gibi). Herkese iyi forumlar dilerim.

Recbook Creative 
wmaraci
reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Bir askeri personel olarak söylüyorum. Asker kaçağı olarak evime yazı gelmişti. Hemde astsubay olduğum ve görevde olduğum halde. Yani sisteme bakarak birşeyler yapma. Git askerlik şubesine oradan gerekli kontrolleri yaptır evrak üzerinden. Sistem tam oturmadığı için hala sorunlar yaşanıyor. Sen de sorun yaşamak istemiyorsan dediğim gibi en iyisi gidip bizzat gerekli kontrolleri tamamlamak
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
Eyv umarım sistemsel birşeydir.Yarın gideceğim. Teşekkür ederim ilgine hocam.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Recbook Creative 

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Rica ederim hocam. 😊

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)
E-devlet bir çok hizmeti barındırdığı için sürekli güncellemeler ile beraber sapıtıyor işlem yapmak istediğiniz kategoride güncelleme olduğu için bu hatayı alıyorsunuz

Defacerkam Defacerkam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 128 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
12 nisanda belli olacak oradan bakarsın

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 60, (%100)
Teşekkür ederim arkadaşlar. Güncellemeler ve sistem hatalarıyla alakalı problemlermiş. Konu güncellenmiştir. İyi forumlar.

Recbook Creative 
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al