wmaraci reklam
lidertakipci

atv kullanan vatandaşlar

22 Mesajlar 24.096 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ben pumarex on road hardy 200 kullanıyorum size ilk tavsiyem şu kanuninin 150 ligini almayın 40 ı geçmiyor

ayrıca şehir içinde kullanacaksanız ötv ve plaka zorunlu tabiki ehliyette bu atv ler on road olarak geçen atv lerdir hem arazi hem şehir içinde kullanılabilir

off road olarak geçen atvlerde ise ruhsat gerekmez ama trafige çıkamazsınız sadece şehir dışında kullanabilirsiniz

yuki yide tavsiye etmem çok sıkıntı çıkartır size

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

oorka adlı üyeden alıntı

Hocam ben pumarex on road hardy 200 kullanıyorum size ilk tavsiyem şu kanuninin 150 ligini almayın 40 ı geçmiyor

ayrıca şehir içinde kullanacaksanız ötv ve plaka zorunlu tabiki ehliyette bu atv ler on road olarak geçen atv lerdir hem arazi hem şehir içinde kullanılabilir

off road olarak geçen atvlerde ise ruhsat gerekmez ama trafige çıkamazsınız sadece şehir dışında kullanabilirsiniz

yuki yide tavsiye etmem çok sıkıntı çıkartır size

kanuni 200 nasıl sizce 200cc olarak öneriniz nedir?

https://www.ozgurblog.net/

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

kuba biraz daha pahalı ama dediğiniz kadar iyisi tabikede kuba alınabilir. Kuba gaziantepte üretiliyor diye biliyorum yada orada dediğiniz gibi montaj ediliyor.
Vilator yani titreşim olayı ne kadar oluyor acaba? bazı atv motorlar teker titreşimini çok veriyor kollara diyorlar ve kolda uyuşma oluyor ve uzun süre kullanma imkanı vermiyor diyorlar.

ek olarak off road ehliyet istiyor mu?

Ek Olarak: Kanuni ile görüşme yapıldı ve ehliyet gerekmediğini söyledi off road için

Kuba montajlıyor hocam, fakat servis ağı mondialin daha fazladır.Kuba'nında az değildir çoğu yerde servisi var.
OFF Road ' ı genellikle köyde kullanırlar trafiğe çıkmak yasak ve offroad olacağı için sinyal yeleri olur fakat sinyal koyulmamış olur genellikle.
Trafiğe çıkmadıkça jandarma polis birşey demez zaten şehir içi için pek kullanışlı değil şehirde kullanacaksanız motosiklet daha iyi daha az yakar.
Ben KUBA Future ( off road ) modelini kullandım titreşim sürücüde yok fakat arka demirde oturan ( biz 4 kişi binerdik atvye ) çok titreşim alırdı ve koltuk kısa kaldığı için arka selede oturanın totosu hafifte demirlere vururdu ve bu titreşim çok rahatsız ederdi.Fakat kolda uyuşma olmaz.
Ayrıca 200cc lik 150cc lik atvler en fazla 70-80 yapar daha üstüne çıkamaz ve genellikle atvler çok yaktığı için gaz ayarını kıstırırlar ve 40 ile gider böylece yakıt tasarrufu olur fakat ne kadar tasarruf yapsanızda bir motosikletin yaktığı benzinin 2 katını rahat rahat yakacaktır.

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Kuba montajlıyor hocam, fakat servis ağı mondialin daha fazladır.Kuba'nında az değildir çoğu yerde servisi var.
OFF Road ' ı genellikle köyde kullanırlar trafiğe çıkmak yasak ve offroad olacağı için sinyal yeleri olur fakat sinyal koyulmamış olur genellikle.
Trafiğe çıkmadıkça jandarma polis birşey demez zaten şehir içi için pek kullanışlı değil şehirde kullanacaksanız motosiklet daha iyi daha az yakar.
Ben KUBA Future ( off road ) modelini kullandım titreşim sürücüde yok fakat arka demirde oturan ( biz 4 kişi binerdik atvye ) çok titreşim alırdı ve koltuk kısa kaldığı için arka selede oturanın totosu hafifte demirlere vururdu ve bu titreşim çok rahatsız ederdi.Fakat kolda uyuşma olmaz.
Ayrıca 200cc lik 150cc lik atvler en fazla 70-80 yapar daha üstüne çıkamaz ve genellikle atvler çok yaktığı için gaz ayarını kıstırırlar ve 40 ile gider böylece yakıt tasarrufu olur fakat ne kadar tasarruf yapsanızda bir motosikletin yaktığı benzinin 2 katını rahat rahat yakacaktır.

2 katı derken ne kadar mesela kilometrede 10 15 kuruş kadar değil mi

kanuni 200cc için öneriniz var mıdır

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

2 katı derken ne kadar mesela kilometrede 10 15 kuruş kadar değil mi

kanuni 200cc için öneriniz var mıdır

Hocam km'de 10 - 15 kr. motosikletler yakıyor zaten :) maalesef çok daha fazla
kaç km gittiğini bilmiyorum ama deposu 5 lt alan atv'ye 100 lira üzeri benzin koyduklarını biliyorum.ATV çok fazla kullanılmamasına rağmen çok yakıyor.
Kanuni hakkında bilgim yok hocam.

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Hocam km'de 10 - 15 kr. motosikletler yakıyor zaten :) maalesef çok daha fazla
kaç km gittiğini bilmiyorum ama deposu 5 lt alan atv'ye 100 lira üzeri benzin koyduklarını biliyorum.ATV çok fazla kullanılmamasına rağmen çok yakıyor.
Kanuni hakkında bilgim yok hocam.

5tl benzin 25tl :D eder şaka bir yana 10.000tl kadar bir atv önerir misiniz

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

5tl benzin 25tl :D eder şaka bir yana 10.000tl kadar bir atv önerir misiniz

Köyde olduğu için bidona koyup motorla götürüyoruz orada dolduruyoruz o yüzden öyle fiyat söyledim :)
Hocam ben atv pek kullanmadım bu yüzden pek bilmiyorum hepsi çin malı, fakat tamircim en iyi makinayı KUBA getiriyor demişti ki kendisi 65 binlik atv de kullanmıştır ben tercihine güvenirim fakat ne alırsanız alın tüm aksamlarını vidalarını sıktırın elden geçirin elinizde kalma ihtimali çok aldığınız gibi bir motosiklet ustasına götürün rot balans ayarı yapsın vidaları falan sıksın.

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Köyde olduğu için bidona koyup motorla götürüyoruz orada dolduruyoruz o yüzden öyle fiyat söyledim :)
Hocam ben atv pek kullanmadım bu yüzden pek bilmiyorum hepsi çin malı, fakat tamircim en iyi makinayı KUBA getiriyor demişti ki kendisi 65 binlik atv de kullanmıştır ben tercihine güvenirim fakat ne alırsanız alın tüm aksamlarını vidalarını sıktırın elden geçirin elinizde kalma ihtimali çok aldığınız gibi bir motosiklet ustasına götürün rot balans ayarı yapsın vidaları falan sıksın.

kanunide zincir korumaluğı var ama kubada yok o yonu eksık

• Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

kanunide zincir korumaluğı var ama kubada yok o yonu eksık

Zincir korumalığı işlevseldir bunu göz ardı etmeyin ben motosikletimi her yıkadıktan yahut yağmurdan sonra , toza , çakıla girmişsem yıkar gaz yağı ile zincirin yağını akıttıktan sonra silerim ardından gaz yağı kalmadığına emin olduğumda zincir yağı sıkarım 20tl ipone zincir yağı 4 kere yağlıyor yani az bi rakam değil ki siz offroad istiyorsunuz illaki pislenecek o zincir.

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Zincir korumalığı işlevseldir bunu göz ardı etmeyin ben motosikletimi her yıkadıktan yahut yağmurdan sonra , toza , çakıla girmişsem yıkar gaz yağı ile zincirin yağını akıttıktan sonra silerim ardından gaz yağı kalmadığına emin olduğumda zincir yağı sıkarım 20tl ipone zincir yağı 4 kere yağlıyor yani az bi rakam değil ki siz offroad istiyorsunuz illaki pislenecek o zincir.

zincir tozlanmasından bahsetmiyorum. Darbeye karşı koruma için bir tedbir var iş yerimde kendimde yapabilirim onu o sıkıntı değil.

bir tane marka vardı yabancı onu bulamadım 8000tl idi 200cc

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al