Aylık 3-5 Bin Tl geliri olan birisi 350 bin TL'lik bir evi alabilir mi?

43 Mesajlar 4.380 Okunma
smmexpress

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Biriktirebildiğin kadar toplu bir ücreti önden ödeyip gerisi için makul düzeyde kredi ile 100-150 bin civarında bir ev alınabilir.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Öncelikle alım işlerine birikim yapmadan, maaşımın bilmem kaç lirasını yatırırım kredimi öderim diyerek balıklama atlama. Profiline baktığımda 20 yaşında olduğun yazıyor.Muhtemelen askerliğini yapmamışsındır. Yarın bir gün askere gittiğinde çalışamayacağın süre ve maddi kayıp var. Ayrıca yarın bir gün ne gibi masrafların çıkar onuda kestirmek zor. Ben senin aldığın evin yarı fiyatına ev aldım. 3 yıl çalışıp evin yarısından fazlasının parasını biriktirip o şekilde alım yaptım. Bence geleceğinle ilgili planları yap, evin belli bir kısmının parasını cebine sıcak sıcak koy, sonra kredi vs. işlere bulaş ve ev al.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
Konuyu yanlış anladım kusura bakmayın..

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Biriktirebildiğin kadar toplu bir ücreti önden ödeyip gerisi için makul düzeyde kredi ile 100-150 bin civarında bir ev alınabilir.

Şuanda plan yapma aşamasındayım zaten hocam, evi almam 2 sene sonrayı bulabilir ancak önceden kendimi hazırlayayım da sonra sıkıntıya düşmüyeyim.

nispet adlı üyeden alıntı

Öncelikle alım işlerine birikim yapmadan, maaşımın bilmem kaç lirasını yatırırım kredimi öderim diyerek balıklama atlama. Profiline baktığımda 20 yaşında olduğun yazıyor.Muhtemelen askerliğini yapmamışsındır. Yarın bir gün askere gittiğinde çalışamayacağın süre ve maddi kayıp var. Ayrıca yarın bir gün ne gibi masrafların çıkar onuda kestirmek zor. Ben senin aldığın evin yarı fiyatına ev aldım. 3 yıl çalışıp evin yarısından fazlasının parasını biriktirip o şekilde alım yaptım. Bence geleceğinle ilgili planları yap, evin belli bir kısmının parasını cebine sıcak sıcak koy, sonra kredi vs. işlere bulaş ve ev al.

Şuanda plan yapma aşamasındayım zaten hocam, evi almam 2 sene sonrayı bulabilir ancak önceden kendimi hazırlayayım da sonra sıkıntıya düşmüyeyim. 2 sene kadar para biriktirip almak sanıyorum en iyisi olur ama o zamana kadar da ev fiyatları artacak :)

wmaraci
wmaraci

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Önce bi 100K kas hocam sonra gir o işe. Mebla çok fazla ki Bursa da o paraya villa tipi ev zorlarsın.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
demircanuzer Merhaba hocam,

Birçok kişiden aldığım görüşe göre bende öyle yapacağım. İstanbuldan kopabilirsem bende Tekirdağ tarafında bir villa düşünmekteyim. 200-300 arası değişiyor fiyatlar. Merkeze yakın bulunsa çok da iyi olabilir. Tek sıkıntı İstanbul'dan kopmak. İstanbul'da bu fiyata dairede oturabiliyorken çevre şehirlerinde villada oturma şansımız var. :)

• Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Gucluyazar Aklını çelmek istemem ama şahsen istanbulda çalışsam ev almam yine bursadan alırım elbet dönerim çünkü. İstanbuldaki ev vb fiyatlar gerçekten israf düzeyinde.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
demircanuzer Doğru diyorsunuz ancak hocam; şuanda iş olarak konum değiştirmem olanaksız ancak ileride değiştirme şansım da var. İleride aklımda bulunması için; Bursa gerçekten yaşanabilecek yer mi sizce ? İnsanları olsun, temizliği olsun, gezilecek yer olsun, yeşillik olsun vs. Tabi insan ne zaman nerede olacağının garantisini veremiyor.

• Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Gucluyazar Bursanın elit yerlerinde yaşarsan keyfine keyif katar.
İnsanı artık heryerdeki gibi fakat ben ve benim gibi eski rumeli göçmeni çok onlarla dostluk etmeni öneririm yunanistan ve bulgaristanda dahil.
Parası olanın multi eğlendiği parası olmayanın ise yeşili dağı ve deniziyle rahat ettiği bi şehir.
Fakat taşrasında yaşarsan ailevi olarak huzursuz olursun.
Bu heryerde böyle biraz. Fakat 4. büyük şehir olarak ve marmara da ki konumu ve sanayisinide göz önüne alırsak tabi ki yaşanabilecek en iyi 3 şehir arasına koyarım Türkiye'de.
Önemli notum: Araban yoksa eziyet olur Bursa adama :D
Bknz: http://www.siir.gen.tr/siir/a/ahmet_hamdi_tanpinar/bursada_zaman.htm
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
demircanuzer

Hocam bütçe belli, bu parayla ne kadar elit yere girebilirsek :D
Sanayi hiç umrumda değil zaten.
Yeşillik, deniz ve huzur olsun da yeter bize. Özellikle gelecek açısından önemli olan da bu.
Ben ilanlarda hiç denk gelmedim bu fiyatlara bahsettiğiniz tarzda evler Bursa'da.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al