wmaraci reklam

Başladığım işi bitiremiyorum...

20 Mesajlar 3.031 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Başladığım işi bitireme sorunum adeta ömrümü yedi bitirdi. İllaki benimle aynı kaderi paylaşanlar ya da geçmişte yaşayıp da bunu aşmayı başaranlar vardır diye böyle bir konu açma gereksinimi duydum.

Henüz 16 yaşındayım ancak yaklaşık 7-8 yıldır kendimi internet siteleri-yazılımcılık-tasarım-oyun yapımı-mobil-reklamcılık-animasyon-müzik gibi alanlarda geliştirmeye çalışıyorum. Çok fazla ilgi alanı okudunuz değil mi? İlgi duyup duymadığımı bile kestiremiyorum artık. Çünkü birinde kendimi geliştirmeye çalışırken bir diğeri ilgimi çekiyor ve ona başlayıp eskisini bırakıyorum. Hiçbiri tamamen gelişimini tamamlayamıyor, bitmiyor işlerim. Kafamın en boş olduğu zamanlar, en iyi şekilde eğitilebileceğim zamanlardı 7-8 yıl öncem. Bu 7-8 yılda bu alanlardan yalnızca 1 veyahut 2 tanesinde yoğunlaşmış olsaydım eminim bunlarda gerçekten hatırısayılır bilgi ve tecrübeye sahip olacaktım. Dile kolay, 8 yıl!

Bunu bilmeme rağmen sürekli değişiklik gösterdi çalıştığım alanlar. Ve öyle dışarıdan bazı insanların sandığı gibi çok yönlü değilim. Tam aksine bu yönlerin her biri yarım yamalak olduğu için tek yönlü bile sayılamıyorum. Bu yaz başında müziğe ilgi duyup gelişmeye çalıştım. 1 ay önce kadar bunu da bıraktım. Çok az bir bilgi birikimim oluştu ancak bitirilmiş hiç bir işim olmadı bu alanda. Şimdilerde ise birkaç yıllık ilgi alanım olan web tasarıma geri döndüm ve yalnızca ps'deki çizimlerimden ibaret olan arayüz tasarımlarımı koda dökmek için kendimi css/html/bootstrap gibi alanlarda geliştirmeye çalışıyorum. Sadece 2 haftam kaldı ve doğal olarak bu da yarım yamalak bir şekilde kalacak, en az birkaç ay devam edemeyecek. Web tasarıma geri döndüğüm 1 aylık sürede 5 adet temanın koda dökümüne başladım ancak henüz hiçbiri yarıya bile gelmedi çünkü biri bitmeden diğerine geçtim. Ayrıca yaklaşık 4-5 yıldır domain-hosting satın alıp blog tutacağımm diyorum, henüz 1'den fazla yazı girişi yaptığım hiç bir blog sitem olmadı hayatımda.

Aslında 7-8 yıldır elle tutulur hiçbir ürün vermedim.

Bunun temel nedenini fazla hayalperest ve de sabırsız olmam dışında hiçbir şeyle ilişkilendiremiyorum. Bir işin bitmesine sabredemiyorum. O işi yaparken de bolca hayaller kurduğumdan kafamdaki başka bir işe başlıyorum hemencecik. Diğeri kalıyor öyle, bitmiyor.

Bu hayalperestlik ve sabırsızlığımın önüne geçmemi, bir işi ciddi manada bitirip gerçek bir ürün vermemi sağlayacak kişisel gelişim yazıları, kitaplar vb. önerilerinize açığım. Yazdıklarınızı okuyacak ve cevaplandıracağım.

Saygılar...
mimarcan Yeninesil44 sineer

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Takipteyim aynı sorunları bende yaşıyorum.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Soruna bir de iyi yönden bak, daha 16 yaşındasın ve sorunun ne olduğunu biliyorsun, Çözüm için klasik cevap olacak ama en zevk aldığın şeyi yap. Web tasarıma geri dönmüşsün güzel, bunun yanında seoya da bir bak. Seo çok zevklidir, hele ki sonuç aldığında tadından yenmez.
mimarcan FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
donmezhasan hocam ilgi alanlarına reklamcılıktan sonra onu ekleyecektim ama kafamda ikisi benzer amaçlı şeyler olarak durduğu için yazmadım. Geçen sene de seo'yla baya bi ilgilenmeye çalışmıştım. Onu da sonradan bıraktım.

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Google algoritmaları her geçen gün yeniliyor ve paralel olarak da seo ileride çok değer kazanacak.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
donmezhasan yakın zamanda seo ile ilgili kaynaklar edinip yeniden öğrenmeyi planlıyorum zaten :).
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
aha ben
bi işi yapabilmek için o işi bilmek gerek web,masaütüsü,mobil bu 3 üçünden sadece birini seçmeliydin digerleri fantezi olmus zira webde hepside var öğren html,css,php,js oyununu mobil siteni animasyonunu hepsini yap işleri bende yarım bırakıom o genel sorun yaptıgın iş gereksiz bi iş degilse bi süre sora geri devam edersin (ben öyle yapıom) ozaman cok daha kolay oluo 2-3 yıldır urasıorum ama yaptıklarım beni tatmin edior enazından keyifli zaman geciriom

MultiAnaliz.com

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Yeninesil44 Allaha şükür ben de bol keyifli zaman geçiriyorum en azından zamanım yaşıtlarım kadar boş ve gereksiz geçmiyor ancak en işe yara projede bile (kendi çapımda en işe yarar proje) devam edemiyorum.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

.

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
en çok hangisinden zevk alıyor ve anlıyorsan onla ilgilen ve tavsiyem tek alana yüklen ve onla uğraş

SEO 

MelihAtasever MelihAtasever ☆☆ Atasever Media ☆☆ Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci-Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 239 / 239
  • Ticaret 140, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Takipteyim aynı sorunları bende yaşıyorum.

Reise katılıyorum..
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

prodoviz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al