S.Aleyküm öncelikle Bu yazıyı paylaşmakta biraz geçiktim keşke istanbulun fethi yıl dönümünde paylaşmış olsaydım ama olsun.İnşaAllah yazının sonuna kadar okursunuz..

Ah istanbul ah,düşmüyorki hiç dilimden ah ile vahlar,topraklarında yaşandı isimsiz ne ızdıraplar ne acılar.Ne faillere tanık sokakların,ne sevdalar yaşandı karşılıksız,vasiyetsizlerle doldu mezarlıkar.Altın değil,pula döndü senin toprağın.Ah İstanbul vah istanbul,göçüp türlü umutlarla sığındık bizler sana,muhtaç olduk bir ekmeğe kuru soğana.Emeğimiz hep heba olunup elden gidiyor.dışarıdan gelmiş karanlık yüzler seni sömürüyor.Bir titret kendini, başını kaldır da sen baksana,ah İstanbul vah istanbul.Batı geldi çökmüş, ar namus bizde haya,yavruya şefkat bitmiş saygı kalmamış babaya,utanır olmuş suyunu inkar ediyor Osmanlı torunları,yoksa besmelesiz mi ektiler Fatihler bu tohumları.Emanettin,sen ecdadımızdan mirastın Fatihlerden hadislere girdi adın da,ismin anıldı da Muhammet’in ( s.a.v) dudağın .Avrupa gelmiş sömürüyor milletin gözleri önünde,artık kalmadı senin ne tadın var ne tuzun da.Hainler besleniyor satıyorlar kendilerini toprağında.Şehit kanı ile bu toprakları aldın da,unutuldu senin ordun ve de adın da.Euroya ve dolara satılıyor mirasın,Ezan,Kuran ve yakılıyor bayrağında.sen heyal etmemiştin bilirim böyle bir millet,girmiş içimizi kemiriyor avrupa ve abd denen illet.Hele bir titret kendini,bir başını kaldır da şimdi bir çirkin düzen kurulmuş senin bağrında.Ah İstanbul vah İstanbul sen bu rezillikler için mi feth edildin?Milyonlarca şehit bu uğurdamı heba olacak tı ?Sokakların bu rezilliklere mi tanık olacak tı ? Türbelerinin,mezarlıklarının üstü bar,pavyon mu olacak tı ? Azrail ile can pazarlığı gibi oluyor,seni gördüğüm her defasında.Çırpınıyor yüreğim,hani can vermek istemez ya yürek,direnerek….

Öğle bir çırpınma oluyor ruhumda fırtınalar kopuyor,yangınlar oluyor,yüreğimin en müstesna yerinde…

Yangını,hemen söndürmek için,bu sefer çırpınıyorum,çünkü orda sen duruyorsun yüreğimin en saygın yerinde…Ah İstanbul Vah İstanbul….

Bu Yazının Gerçek Yazılış Tarihi 15,05,2005

Kayna İmzamdır. :)