wmaraci reklam
lidertakipci

Bende Artık Bir Linux Kullanıcısıyım

33 Mesajlar 3.789 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Bende windows yanına kali linux kurdum açılışta tercih sunuyor. Bilgi toplamak için Kali güzel ama ubuntu çok güzel ve tam bilmiyorum ama ubuntu daha yaygın sanırım.

Ubuntu daha yaygındır, önemli olan ubuntu sisteminde sistem gereksinimlerine dikkat etmek. Yani hangi ubuntu sürümünü kullanacağınıza iyi karar vermelisiniz. Bunun için detaylı açıklamalar mevcut.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(i%C5%9Fletim_sistemi)

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ana_Sayfa

wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Teveccüh

Ne aynı duruma geliyor? Direkt olarak program kullanmadan indirdiğin iso içeriğini flash'a atmakla program kullanıp+programın virüslemesi ve flash'a atması aynı mı oluyor?

Bu virüs sizin tüm kredi kartı bilginiz olsun her ne olur olsun çalıp yeri gelince kullanır.

BerkhanBerkdemir BerkhanBerkdemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Linux system administrator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

webtegez adlı üyeden alıntı

Merhaba saygıdeğer arkadaşlarım :)
22 yıllık hayatım boyunca ilk defa linux işletim sistemini bilgisayarıma kurmaya verdim ve indirip hemen ilk deneyimimi LİnuxMİnt üzerinde yapmam oldu.

Ve belki inanırmısınız bilmem ama o kaskatı beni bezdiren bilgisayarım gitti yerine uçak gibi bir bilgisayar geldi. Bilgisayarın hızınıda geçtim internet hızı ciddi anlamda arttı. Opera turboyuda kullanarak tek tık ile hıphızlı bir şekilde internet sayfaları arasında geçişler yapabilmekteyim. Wİndows'tayken internet hızımm 2-3 Mbps'lerden yukarı değil iken şimdi 13 Mbps'lerden aşağı inmiyor.
Vallahi maşallah. İnşallah bu böyle bozulmadan hep devam eder :)

Merhaba,

Linux'a başlamak için belli bir yaş sınırı yok. Ama herkesin er geç tatması gereken bir çekirdek. Ama lütfen alınmayın windows da 2-3 mbps almanızın sebebi kanımca arka plan uygulamalarıdır diye düşünüyorum. Yani Linux'a özel bir durumdan bahsedemeyiz. Size önerim bir ara Xubuntu, Ubuntu veya Ubuntu Nate sürümlerini de denemeniz olacaktır.

Python, PHP & SQL Developer

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Linux bilmem ama Ubuntu tercihim yıllardır:)

Tavsiye ederim kesinlikle. İlk zamanlar yabancı geliyor doğal olarak ama zamanla alışıyorsunuz.

Windows mu o nedir yahu:) Kaç dakika beklerdim açılsın diye..

Ayrıca windows ta kullanılan her programın mutlaka bir alternatifi var.

Kolay gelsin.

Aynen. Zaten benim fazla işim olmuyor çoğu programla. Bi PHP metin editörüm, bide grafik düzenlemek için bi programım olsun yeter diye düşünüyorum :)

ahmetozer adlı üyeden alıntı

Linux kullanmakla linuxcu olunmuyor onuda ekleyim :) Bir sorununuz olursa linux konusunda yardımcı olabilirim.

Ben linuxcuyum demedim zaten hocam :) ilk defa kullanmış biri olarak bunun heyecanını paylaşmak istedim.

Pear adlı üyeden alıntı

Hoşgeldiniz :) mint ubuntunun bir derlemesi. Debian altyapısı için kde her zaman tercihim olmuştur. Bir de arch linux u deneyin. Zaten bir süre sonra tüm distroları denemiş olacaksınız :D

Aynen kesinlikle haklısınız. Çoğunu denicem gibi :D

Teveccüh adlı üyeden alıntı

Ben de kuracağım da, kurulum kısmı kafamı karıştırdı, kuramadım.

İnternetten ufak bir araştırma yaparsan çok rahat kurulumu yapabilirsin diye düşünüyorum hocam.

JumperTech adlı üyeden alıntı

Program kurmaya ve program aracılığıyla iso içeriğini flash diske yazmaya gerek yok ki.

8 GB bir flash disk'i biçimlendirin, sonra bu işletim sistemi olan iso dosyasını masaüstünde açın, dosyalar karşınıza çıkacaktır geçici disk oluşturularak bilgisayarda otomatik olarak. Bu geçici diskteki dosyaları kopyalayıp flash diske atın hepsini.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra BIOS'tan flash diskten boot edin bilgisayarı, tamamdır.

Sizde haklısınız hocam. BU yöntem aklıma gelmemişti. Bide ilk defa kuracağım diye yanlış bir şey yapmamak, işlemi olumlu sonuçla tamamlamak istemiştim. Bi dahakilerinde buna dikkat ederim :)

BerkhanBerkdemir adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Linux'a başlamak için belli bir yaş sınırı yok. Ama herkesin er geç tatması gereken bir çekirdek. Ama lütfen alınmayın windows da 2-3 mbps almanızın sebebi kanımca arka plan uygulamalarıdır diye düşünüyorum. Yani Linux'a özel bir durumdan bahsedemeyiz. Size önerim bir ara Xubuntu, Ubuntu veya Ubuntu Nate sürümlerini de denemeniz olacaktır.

Benden arkaplan uygulamarından, Wİndows'un sebebi olduğundan bahsetmek istemiştim zaten aslında :) Vakit buldukça çoğunu denemeye çalışacağım :)

Batuhan P. | SoftVore.com
wmaraci
wmaraci

servettuncel servettuncel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Bi sorununuz olursa özelden yazabilirsiniz yardimci olabilirim :) linux kullanana destek linuxa destektir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MuratTabu MuratTabu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 54 / 99
  • Ticaret 3, (%100)
webtegez hocam sisteminiz neydi linux a geçmeye karar verdiniz. Ben dedüşünmüyor değilim.

BerkhanBerkdemir BerkhanBerkdemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Linux system administrator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

MuratTabu adlı üyeden alıntı

webtegez hocam sisteminiz neydi linux a geçmeye karar verdiniz. Ben dedüşünmüyor değilim.

Yaşım 17, belki bana laf düşmez ama 7 sene içerisinde edindiğim bilgi bu iş (Linux'u kullanmaktan bahsediyorum) in Debian/Ubuntu veya bu sistemler üzerine oturtulmuş OS ler ile oluyor.

Size önerim google dan DistroWatch diye aratmanız olacak. Orada kendi istediğiniz -çoğunlukla- istemediğin her özelliği görebilirsiniz.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

servettuncel adlı üyeden alıntı

Bi sorununuz olursa özelden yazabilirsiniz yardimci olabilirim :) linux kullanana destek linuxa destektir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok teşekkür ederim hocam. kesinlikle ilerleyen zamanlarda sorunlarım olabilir. o zaman size destek için ulaşmak isteyebilirim. şu ana kadar yapılacak çoğu şeyleri sorunsuz ve tam bir şekilde yaptım. bundan sonrasını kullanarak görücem :)

MuratTabu adlı üyeden alıntı

eski sistemim windows 10'du. virüsmü yemişti bide nolmuş anlamadım, onunda etkisiyle bilgisayar beni gerçekten bezdirmişti. recovery felan da atmamaya başladı. bende sinirlenip çözümü bunda bulmaya başladım. iyiki de bulmuşum diyebilirim hocam şimdilik :)

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
Elemantary Os kullandım 1 hafta dayanabildim :)

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

TayfunGuler adlı üyeden alıntı

Elemantary Os kullandım 1 hafta dayanabildim :)

şimdi görsellerden resimlerine baktım gerçekten biraz kullanılması zor gibi görünüyor ama şuan kullandığım Lİnux Mint'ten memnunum valla hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al