yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Linux bilmem ama Ubuntu tercihim yıllardır:)

Tavsiye ederim kesinlikle. İlk zamanlar yabancı geliyor doğal olarak ama zamanla alışıyorsunuz.

Windows mu o nedir yahu:) Kaç dakika beklerdim açılsın diye..

Ayrıca windows ta kullanılan her programın mutlaka bir alternatifi var.

Kolay gelsin.

Aynen. Zaten benim fazla işim olmuyor çoğu programla. Bi PHP metin editörüm, bide grafik düzenlemek için bi programım olsun yeter diye düşünüyorum :)

ahmetozer adlı üyeden alıntı

Linux kullanmakla linuxcu olunmuyor onuda ekleyim :) Bir sorununuz olursa linux konusunda yardımcı olabilirim.

Ben linuxcuyum demedim zaten hocam :) ilk defa kullanmış biri olarak bunun heyecanını paylaşmak istedim.

Pear adlı üyeden alıntı

Hoşgeldiniz :) mint ubuntunun bir derlemesi. Debian altyapısı için kde her zaman tercihim olmuştur. Bir de arch linux u deneyin. Zaten bir süre sonra tüm distroları denemiş olacaksınız :D

Aynen kesinlikle haklısınız. Çoğunu denicem gibi :D

Teveccüh adlı üyeden alıntı

Ben de kuracağım da, kurulum kısmı kafamı karıştırdı, kuramadım.

İnternetten ufak bir araştırma yaparsan çok rahat kurulumu yapabilirsin diye düşünüyorum hocam.

JumperTech adlı üyeden alıntı

Program kurmaya ve program aracılığıyla iso içeriğini flash diske yazmaya gerek yok ki.

8 GB bir flash disk'i biçimlendirin, sonra bu işletim sistemi olan iso dosyasını masaüstünde açın, dosyalar karşınıza çıkacaktır geçici disk oluşturularak bilgisayarda otomatik olarak. Bu geçici diskteki dosyaları kopyalayıp flash diske atın hepsini.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra BIOS'tan flash diskten boot edin bilgisayarı, tamamdır.

Sizde haklısınız hocam. BU yöntem aklıma gelmemişti. Bide ilk defa kuracağım diye yanlış bir şey yapmamak, işlemi olumlu sonuçla tamamlamak istemiştim. Bi dahakilerinde buna dikkat ederim :)

BerkhanBerkdemir adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Linux'a başlamak için belli bir yaş sınırı yok. Ama herkesin er geç tatması gereken bir çekirdek. Ama lütfen alınmayın windows da 2-3 mbps almanızın sebebi kanımca arka plan uygulamalarıdır diye düşünüyorum. Yani Linux'a özel bir durumdan bahsedemeyiz. Size önerim bir ara Xubuntu, Ubuntu veya Ubuntu Nate sürümlerini de denemeniz olacaktır.

Python, PHP & SQL Developer

Benden arkaplan uygulamarından, Wİndows'un sebebi olduğundan bahsetmek istemiştim zaten aslında :) Vakit buldukça çoğunu denemeye çalışacağım :)