wmaraci reklam

Bilgisayar Programcılığı okuyanlar?

22 Mesajlar 4.038 Okunma
smmexpress

EmreTaner EmreTaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Bilgisayar Programcılığı bölümü okuycam bu sene.Geçen sene Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletme bölümünü bıraktım.Tekrar sınava girince yeteri kadar çalışamadım ve bu sene 2 yıllık bu bölüme razı oldum.

2 yıllık Bilgisayar Programcılığı okuyup DGS kovalayıp PC Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği okumayı düşünüyorum.

Bu bölümü okuyan arkadaşlarmıız var mı şuan aramızda? Nerelerde çalışıyorlar ne kadar alıyorlar vs?
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.
wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Lisede sayısal mezunuyum Ünv'de bilgisayar programcılığı okudum. Okulda size harfleri öğretiyor oda eksik falan çok beklentiniz olmasın burda iş size düşüyor onlar size a b yi öğrettiğin de sizin okul dışında "Baba" yazmayı öğrenmeniz gereklidir. Bu işi seviyors ve istekli iseniz yapın yoksa bir yerlere gelemezsiniz benim vize final notlarım 85-100 arasıydı ama mezun olup işe atıldıktan sonra aslında okulda pek bişi öğrenmediğim fark ettim. Kendimi şirkette geliştirdikten sonra freelance işlere de başladım.

İlk giriş olarak alacağınız ücret 800-1200 arasıdır diye tahmin ediyorum. Belki o kadar bile olmaz firmalar tecrübesiz yazılımcıları eğitmek için aldığından çok para vermiyor ama 2-3 yıllık bir yazılımcı olduğunuzda 2.000 TL'den asağı kabul etmezsiniz.
Freelance olarakta yaptığım projeler 2.000 - 10.000 TL arasıdır.
Tabi freelance için çevre ve referans gereklidir.
Bir Ürün takip sistemini sıfırdan yazmam yaklaşık 2-3 haftamı alabilir. Stok ürün fatura irsaliye raporlama vs. ama fiyatıda 6.000-8.000 TL arası değişir :)
Ama unutmamak lazım herkes böyle kazanamayabilir bazen 1 ay kazanırsınız diğer ay kazanamazsınız hele ki piyasada wordpress 250 tl yapan insanlar varken sizin bu fiyatlara iş yapmanız biraz zor o yüzden kurumsal müşteri bulmanız gereklidir.
Kurumsal olmayanlar millet 250-500 'e yapıyor sen neden 2.000 senin farkın ney ? Burada ikna size kalmış :)
luxfm MertCanEyriyer armoniy

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bende Bilgisayar Programcılığı kazandım tek sorun matematiğim olağanüstü kötü olması :)

onurasillsoy onurasillsoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dünyayı Kurtarmak.
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 24
  • Ticaret 6, (%100)
bilgisayar programcılığı okuyacaksan sakın sivas cumhuriyet üniversitesine gitme berbatın üstünde bi okul 2 yılımı arıya verdiler bırakmak zorunda kaldım bende bul yıl sınava girdim başka biyere gidecem

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Lisede sayısal mezunuyum Ünv'de bilgisayar programcılığı okudum. Okulda size harfleri öğretiyor oda eksik falan çok beklentiniz olmasın burda iş size düşüyor onlar size a b yi öğrettiğin de sizin okul dışında "Baba" yazmayı öğrenmeniz gereklidir. Bu işi seviyors ve istekli iseniz yapın yoksa bir yerlere gelemezsiniz benim vize final notlarım 85-100 arasıydı ama mezun olup işe atıldıktan sonra aslında okulda pek bişi öğrenmediğim fark ettim. Kendimi şirkette geliştirdikten sonra freelance işlere de başladım.

İlk giriş olarak alacağınız ücret 800-1200 arasıdır diye tahmin ediyorum. Belki o kadar bile olmaz firmalar tecrübesiz yazılımcıları eğitmek için aldığından çok para vermiyor ama 2-3 yıllık bir yazılımcı olduğunuzda 2.000 TL'den asağı kabul etmezsiniz.
Freelance olarakta yaptığım projeler 2.000 - 10.000 TL arasıdır.
Tabi freelance için çevre ve referans gereklidir.
Bir Ürün takip sistemini sıfırdan yazmam yaklaşık 2-3 haftamı alabilir. Stok ürün fatura irsaliye raporlama vs. ama fiyatıda 6.000-8.000 TL arası değişir :)
Ama unutmamak lazım herkes böyle kazanamayabilir bazen 1 ay kazanırsınız diğer ay kazanamazsınız hele ki piyasada wordpress 250 tl yapan insanlar varken sizin bu fiyatlara iş yapmanız biraz zor o yüzden kurumsal müşteri bulmanız gereklidir.
Kurumsal olmayanlar millet 250-500 'e yapıyor sen neden 2.000 senin farkın ney ? Burada ikna size kalmış :)

Kitap satın almakta fayda var diller hakkında sanırım

kelebek adlı üyeden alıntı

Bende Bilgisayar Programcılığı kazandım tek sorun matematiğim olağanüstü kötü olması :)

Benimde süper değil ama orta diyebilirim

onurasillsoy adlı üyeden alıntı

bilgisayar programcılığı okuyacaksan sakın sivas cumhuriyet üniversitesine gitme berbatın üstünde bi okul 2 yılımı arıya verdiler bırakmak zorunda kaldım bende bul yıl sınava girdim başka biyere gidecem

Namık Kemal Üniversitesi(Tekirdağ) 325 ygs puanıyla alıyor.Tekirdağlıyım zaten burda rahat rahat okumayı düşünüyorum.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
Benim sınavsız geçişte vardı . Ama okumadım KODLAMA anlamayan merakı olamayan adamın gitmesin oraya ! ilgin varsa git
ben bu durumun farkına vardım gitmedim çizmeyi seviyorum yapıressamlığına gidiyorum DGS mimarlığa geçeceğim

"kendini geliştir , geliştiren insan gelişime açık olur"

majorty majorty SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci (CENG)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 95 / 93
  • Ticaret 66, (%94)
Ben okudum, yarından sonra DGS var Bilgisayar Mühendisliğine geçmeye çalışıcam...

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
ben okuyorum kardeşim sorun olursa pm at

• Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

majorty adlı üyeden alıntı

Ben okudum, yarından sonra DGS var Bilgisayar Mühendisliğine geçmeye çalışıcam...

DGS istediğin yere yerleşebilirsen 3. sınıftan mı başlıcaksın?

ArdaEgridere adlı üyeden alıntı

ben okuyorum kardeşim sorun olursa pm at

Zor mu işle birlikte götürmeye çalışıcam? Anadolu lisesi çıkışlıyım.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)

Emre Taner adlı üyeden alıntı

DGS istediğin yere yerleşebilirsen 3. sınıftan mı başlıcaksın?

Zor mu işle birlikte götürmeye çalışıcam? Anadolu lisesi çıkışlıyım.

çok zor değil gerekli kadar çalışırsan

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al