wmaraci reklam

Bir kız arkadaşım kendini erkek gibi görüyor

12 Mesajlar 2.086 Okunma
wmaraci reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Merhabalar, konu başlığı ve kategorinin uygun olduğunu düşündüm. Bu konuda gerçekten beyin fırtınasına ihtiyacımız var, bir kız arkadaşım sosyal medya üzerinden bana sıkıntılarını belirtti. Anlatırkende sürekli korktuğunu ve toplumun onu dışlayacağını söylüyordu. Ben elimden geldiği kadar onu rahatlatmak istesemde toplumun ön yargısı herşeyden önce geliyor sanırım.

Öncelikle böyle bir sorunumuz var kendisini erkek olarak gördüğünü ve hissettiğini söylüyor. Erkek gibi davranıyorum diyor, erkek gibi tavırlarım var diyor, sanırım elimde olmadan erkekliğe yaklaşıyorum diye endişeleniyor. Ben ise şöyle bir soru sordum; peki bayan vücudunu nasıl buluyorsun, bakıyor musun dedim? Nefret ediyorum dedi, arkadaş iyi birisidir samimiyetine güveniyorum. Sağlam bir psikiyatri tedavisi mi alması gerekiyor? Yoksa içinden geldiği gibi devam mı etmesi? Bu konu benim de zihnimi bulandırdı.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
reklam

hewsel hewsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 29 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
Allahım yüzyılın hastalığına bir çare
biri kendisini kadın görür biri erkek neden kimse olduğu gibi değil bu konu ile alakalı bende bir kaç araştırma yapmıştım bunun altında edindiğim bilgiler şunlar aile yapısı ve cinselliktir.

Madem ki antivirüssün yakaladığın virüsü ne yapayım diye ne bana soruyon ?

Panarogga Panarogga Adsense Onay Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
bence doktora görünmesinde fayda var

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Arkadaşlar lütfen bu konu hakkında dalga geçmeyelim, bunu belirtmek istiyorum. Kendisi Google'den araştırdığında insanlar nasıl dalga geçiyorlar şuna bakar mısın? Toplumun farkı budur işte diyordu, lütfen böyle şeyler yazmayalım. Ciddi ve hassas bir konudur.

wmaraci
wmaraci

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
Allaha dua etmek önce gelir. bazıalrı eleştirecek ama kızın kendi tercihi fakat sana burada çok iş düşüyor yani onabir kız olduğunu hissettirmen lazım. güzelliğine atıflarda bulun falan.

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

Allaha dua etmek önce gelir. bazıalrı eleştirecek ama kızın kendi tercihi faka sana burada çok iş düşüyor yani onabir kız olduğunu hissettirmen lazım. güzelliğine atıflarda bulun falan.

Peki şu şekilde düşünürse? "ben erkek gibi olduğumu söyledim, acaba bana ilgi mi duyuyor?" gibi bir şey düşünürse, sonuçta kendisini erkek gibi düşünen birisi çok sağlıklı şeyler düşünemez diye tahmin ediyorum.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

Vitaminsiz adlı üyeden alıntı

Peki şu şekilde düşünürse? "ben erkek gibi olduğumu söyledim, acaba bana ilgi mi duyuyor?" gibi bir şey düşünürse, sonuçta kendisini erkek gibi düşünen birisi çok sağlıklı şeyler düşünemez diye tahmin ediyorum.

nasıl biri bilmiyorum dışarıdan görünüş falan ama sonuç olarak ama en kaba tabirle ona sevgili gözüyle bakan olmamaış olabilir. yani sonuçta biriyle birlikte olamadıysa ve çevresinde sevgili olanları gördüyse fakat erkeklerin ona bu konularda ilgisiz olmasına karşın erkeklerle olan dostluğu kızlarla olandan çok iyiyse ve kızlar tarafından da dışlanma yaşadısa böyle hissedebilir. işte onu bir kız topluluğunun içine sokmak lazım ki onlar gibi olsun. şu an kendini farklı hissetmesi belki de bunlardan. tutupta psikoloğa gitmelisin dersin yanlış anlayabilir yani psikolog tedavisi demişler ya demin. tamam gerkli bir müdehala ama kıza teklif edemezsin bunu
Tevfik

kişi bu mesajı beğendi.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
dostum kız arkadaşının 2 türlü problemi olabilir biri psikolejik tedavisi kolaydır fakat uzun vadeli atlatmaya çalışmalıdır diğeri ise daha uzun ve zor tedavili hormon, bazı kızlarda ostrojen hormonu kızlık hormonu az salgılanır ve vucutta testestoron hormonu erkeklik daha fazla salgılanırsa bu tür şeyler görmek mümkündür önemli olan hangisi olduğuna karar vermektir ikisi içinde bir doktora görünmesi kan değer ve hormon değerlerine bakılması veya psikolik bir terapi alması gerekir

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

nasıl biri bilmiyorum dışarıdan görünüş falan ama sonuç olarak ama en kaba tabirle ona sevgili gözüyle bakan olmamaış olabilir. yani sonuçta biriyle birlikte olamadıysa ve çevresinde sevgili olanları gördüyse fakat erkeklerin ona bu konularda ilgisiz olmasına karşın erkeklerle olan dostluğu kızlarla olandan çok iyiyse ve kızlar tarafından da dışlanma yaşadısa böyle hissedebilir. işte onu bir kız topluluğunun içine sokmak lazım ki onlar gibi olsun. şu an kendini farklı hissetmesi belki de bunlardan. tutupta psikoloğa gitmelisin dersin yanlış anlayabilir yani psikolog tedavisi demişler ya demin. tamam gerkli bir müdehala ama kıza teklif edemezsin bunu

Ben direk söyledim sen tedavi olmalısın diye, daha sonra da sözlerime bende tedavi gördüm diye devam ettim.. Zor bir durumda olduğunu düşünüyorum, özünde çok iyi bir insandır. Lakin gel gelelim ki böyle bir şey karşısında şok oldum ve 1 saat sonra buraya yazmak istedim.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum, farklı önerileri dinleyip kendisine yardım etmek istiyorum.

Yusufberki Yusufberki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 11 / 39
  • Ticaret 28, (%96)
Bayanlarda androjen hormonunun (erkeklik hormonu) aşırı salgılanması nedeniyle meydana gelen bir hastalık olabilir. Size tavsiyem bu hastalığı araştırıp belirtilerini arkadaşınıza sorun, eğer böyle bir durum söz konusuysa acil tıbbi müdahale almalı. İlaç tedavisi vs olarak.
Tevfik

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube: Kod Dershanesi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al