wmaraci reklam
lidertakipci

Bir şeyi çok istemek

14 Mesajlar 1.578 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

falcaoyusuf falcaoyusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Ben bir şeyin olmasını çok istiyorum. Olması için elimden geleni yapıyorum. Her gün dua da ediyorum fakat olmuyor. Olmayınca da çok üzülüyorum.
3 günlük dünyada bir şeyi bu kadar isterken neden olmuyor anlamıyorum.

Siz bir şeye sahip olmak istersen ne yapıyorsunuz ? Bana fikir verir misiniz ?

wmaraci
reklam

gendue gendue WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Adak adayabilirsiniz. Yani şöyle eğer şu istediğim şey olursa şunu yapcam, şunu alacağım, şunu vereceğim vs. gibi. Tâbi bu adak olarak yapacağınız şeyin de sizi zorlayacak bişey, normal şartlarda yapmakta zorluk çekeceğiniz bişey olması lazım ki değsin. Geçen dönem sınavlardan geçersem 1 ay oruç tutcam diye adak adamıştım ben mesela baya zorlayıcı olmuştu benim açımdan :D

gendue.com

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Hayatta bazı şeyler, üzerine gittikçe sizden kaçar, kaçtıkça peşinizden gelir. Eğer çabanızla elde edebileceğiniz bir şeyse istemekten ve uğruna çabalamaktan vazgeçmeyin. Eğer sizin değil de, bir başkasının kararına bağlı bir istekse, yine çabalayın ancak alternatifler yaratmayı unutmayın. Ayrıca hayatta bazen olması gereken şeyler olur. İster kader deyin, ister karma deyin ister başka bir şey. Örneğin kendimden örnek vereyim.

Çocukluğumdan beri askeri okula gitmek ve subay olmak isterdim. Gerek ilkokul bittikten sonra gerekse liseden sonra sınavlarına girdim, çabaladım, spora gittim, her gün kilometrelerce koştum ve spor mülakatında derece de yaptım. Ancak ne yazık ki tanıdığım olmayınca elendim. Eğer girmiş olsaydım tam 9 yıl sonra, lise ve harp okulunu okuyup mezun olmaya yakın 15 temmuz olayları patlak verecek ve her öğrenci gibi ben de rütbe takamadan atılacaktım. 9 koca kayıp yıl. İnsan o zamanlar anlayamıyor. Üzülüyor, göz yaşı döküyor fakat hayat, 9 yıl sonra "iyi ki olmamış" dedirtiyor. Celaleddin Rumi'nin bir sözüyle tamamlayayım. Bu söze ister kaderci bir gözle, ister felsefi bir gözle, ister ezoterik bir gözle bakın:

“Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı içindir ya da gerçekten de olmaması gerektiği için…” Mevlana
Dursun05 yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
ne istiyorsun

MultiAnaliz.com
wmaraci
wmaraci

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam yıllar önce bende böyle şeyler yaşıyordum artık bir şey olmasını istediğimde mutlaka olsun havalarına girmiyorum direk keşke olmasa diyorum. Bir şeyi ne kadar çok isterseniz olmaz, istemediğiniz takdir de olur ben bunu böyle bilirim.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Başında akbaba bekleyen Afrikadaki aç susuz bir çocuğun 1 kuru ekmek ve bir yudum su için ettiği dua kabul olmuyorken seninki neden olsun birde böyle bak olaya hocam.

Daha fazla dua etmek yerine, çok daha fazlasıni yapın. Hep daha fazlasını. Ek olarak sabır da gösterin. Her zaman derim. Daha ileriye sıçramak için 3 4 adım geriye gitmek gerekir. Ne zaman nerede duracağınızı bilin. Arada bir soluklanın. Hem zihniniz berraklaşır. Daha net bakarsınız olaylara. Ani tavır almayın.
berkayc

kişi bu mesajı beğendi.

cpolat cpolat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Masaüstü Yazılım & Web Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 21 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
benim bu hayatta kendi öğrendiğim konulardan bir tanesi sorduğunuz soru : kendimce şöyle cevabını buldum "hayatta bir şeyi çok isteyen değil bedelini ödeyen kazanır."

örnek çalışkan bir öğrenci mi olmak istiyorsun? bunun gereklilikleri var günde ayarladığın program 3 saat ders çalış belirlediğin alanlarda,3 saat test çöz,belirli bir zaman içinde boş ve öğrenmeni engelleyecek davet ve gezilerden sakın. gibi gibi... falcaoyusuf
berkayc

kişi bu mesajı beğendi.

falcaoyusuf falcaoyusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Sorun da orda hocam, elimden geleni yapıyorum olması için olmayınca üzülüyor insan. İstediğim şey imkansız bir şey değil fakat kolay sahip olmakta mümkün değil. Ben gerekli şeyleri yaptım fakat başkasının kararına bağlı istek olduğu için dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Başında akbaba bekleyen Afrikadaki aç susuz bir çocuğun 1 kuru ekmek ve bir yudum su için ettiği dua kabul olmuyorken seninki neden olsun birde böyle bak olaya hocam.

Daha fazla dua etmek yerine, çok daha fazlasıni yapın. Hep daha fazlasını. Ek olarak sabır da gösterin. Her zaman derim. Daha ileriye sıçramak için 3 4 adım geriye gitmek gerekir. Ne zaman nerede duracağınızı bilin. Arada bir soluklanın. Hem zihniniz berraklaşır. Daha net bakarsınız olaylara. Ani tavır almayın.

Anladık, sen inanmıyorsun. Ama inancı olan insana da ''dua etme'' deme hakkına sahip değilsin.

İnananlar bilir ki, duanın gücü asla hafife alınmaz.

Tabii ki insanlar çabalayacak ve sabır gösterecekler. Ama dua da edecekler.

Hep yaşına veriyorum ama insanların hevesini kırmak senin ne haddine?
Nereden biliyorsun, belki yakın bir zamanda duası kabul olunacak? Sen mi biliyorsun kabul olunmayacağını.

Her zaman bir hayır vardır. Lions gayet güzel özetlemiş Mevlana dan.

Hep bir muhalefet içerisindesin. Gençsin eyvallah.
Ama hassas konularda saygı duymayı da öğrenmelisin.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Anladık, sen inanmıyorsun. Ama inancı olan insana da ''dua etme'' deme hakkına sahip değilsin.

İnananlar bilir ki, duanın gücü asla hafife alınmaz.

Tabii ki insanlar çabalayacak ve sabır gösterecekler. Ama dua da edecekler.

Hep yaşına veriyorum ama insanların hevesini kırmak senin ne haddine?
Nereden biliyorsun, belki yakın bir zamanda duası kabul olunacak? Sen mi biliyorsun kabul olunmayacağını.

Her zaman bir hayır vardır. Lions gayet güzel özetlemiş Mevlana dan.

Hep bir muhalefet içerisindesin. Gençsin eyvallah.
Ama hassas konularda saygı duymayı da öğrenmelisin.

Arkadaşın konusu, kendi yorumum. O bir şey söylemiyorsa size bir şey söylemek düşmez. Yazdıklarımı da tane tane oku. Hemen atarlanma sakin ol. Yaştan dem vurup duruyorsun sürekli hakkimda ne biliyorsun da konuşuyorsun? Senden bir şey öğrenecek bir insan değilim rahat olabilirsin. Aklını kendine sakla lütfen.

Fikrimi de özgürce söylerim. Katılır katılmazsın fakat bu sana beni alıntı yaparak saldırma hakkı vermez. Kabul olacağını nerden biliyorsun? Özel güçlerin mi var? Daha çok çalışması veya gerekenleri farklı yollarla yapması somut ve realist adımlardır.

Neyse neyse, sizin gibilere bir şey anlatmak inanılmaz zor bir durum. Sürekli muhalefetsin dediğin durumların neredeyse tamamında somut deliller ve konuşmalar yapıyorum. Peki ya sen ne yapıyorsun? Hadi seninle ekonomi politika tartışalım. Bakalım neler biliyorsun? Öyle muhalifsin, yaşın şu bu demek sadece varolan donanımsızlığının bir tür dışa vurumu.

Benim yorumlarımı alıntılama, polemik yaratma. Bilgin veya fikrin varsa da konuya sun arkadaş faydalanmak isterse faydalansın. Benim senin fikrine veya aklına ihtiyacım yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al