freelance iş ilanları

Bir yalan makinesi olarak twitter

4 Mesajlar 847 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
normalde twitter kullanmam ama gündemde ne var diye bakıp çıkarım. bazen gündemdeki konulara tıklar millet ne yazmış diyede bakarım.
ancak bazı yazılar varki. yav arkadaş adamın yazdıkları tamamen yalan veya söylediği söz hakkında hiç kanıtı yok buna rağmen alttaki yorumlara bakıyorum insanlar bu kadar mı aptal olur diyorum?
hiçbir kanıta dayanmayan sırf bir resimden ibaret olan haberlere insanlar o kadar çok kolay inanıyorlar ki. bazen resim bile yok.

x bunu yaptı, y bunu yaptı. bazı insanlar o kadar çok sahtekar ki. ve bazılarıda o kadar yalaka ki. sosyal medya olmasaydıda insanların bu yüzlerini görmeseydik.

wmaraci
reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Ustad kanit olsa bile montaj olabiliyor

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Sadece twitter değil hayatın her alanı böyle. İtibar edilecek hesaplar vardır, itibar edilmeyecek hesaplar vardır. Yine kişiler için de aynısı geçerli.

Sokakta da durum aynı değil mi ? Siyasi konular da mesela, laik kesim akp şeriatı getirecekmiş diyor bir örnek gösterip günlerce konuşuyor, muhafazakar kesim chp camileri kapatacakmış diyor günlerce konuşuyor, mhp pkk ile bir olmuş diyorlar haydaa ona da bir sürü kişi konuşuyor, asla gerçekleşmeyecek alakasız şeyler ama insanlar ciddi bir olay gibi konuşuyor kendilerince.

Twitter da nihayetinde toplumun bir yansıması işte, üstelik yüzlerce binlerce troll var bunların arasında paralı bir amaca hizmet edenler de var, sadece makarasına bu işleri yapanlar da var.

Twitterı değerli kılacak olan şey nasıl kullandığın, hangi hesapları takip ettiğindir. Bir çok kişinin iki yüzlülüğünü görmüş olduk twitter sayesinde, bir çok insanın yalanlarını da öğrenmiş olduk hemde başkası söyledi diye değil direk kendi ağızlarından. Aynı zamanda bir çok olayı ilk ağızdan duymuş işitmiş öğrenmiş olduk. Twitter ayrıca dünyanın en kaliteli ve en hızlı haber ajansıdır aynı zamanda, dünyanın bir ucunda olan bir olayı olay mahallinden bir kişi tarafından yüklenen görsellerle anlatımla anlık olarak takip edebilirsin.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Ben Twitter'da bulunan insanların "boşluğuna" hayret ediyorum. Bir insan için hayatındaki en önemli şey zamandır. Ne bileyim kitap okursun, bir şeyler yaparsın ama o vakti değerlendirirsin bir şekilde. Belki insanlığa faydalı olursun, belki kendine, belki ailene. Ama illaki bu zamanı değerlendirerek bunlardan birine faydalı olursun.

Ama Twitter'da, Facebook'da öyle insanlar var ki sırf nasıl daha popüler hesabım olur diye akşama kadar PC/Tablet başından ayrılmadan şuursuzca vakitlerini harcıyorlar. Şimdi o insanlar kendilerini şöyle kenara çekip "Yahu ben bugün ne yaptım?" diye sorsalar kendilerine ne cevap verecekler, merak ediyorum.

Twitter hesaplarımı, Facebook hesaplarımı kapattım öyle insanlara daha fazla tahammül edemedim açıkçası. Sırf "benim sözüm daha karizmatik" diye birbirleriyle TT'de yarışan insanlar var ya. Böyle insanlar varken onlara bakarak sinir bozmaya gerek yok. Ot gibi yaşıyorlar diyeceğim de otun da faydası var anasını satıyım bir şeylere. İlla dünyaya olmasa da böceğe de faydası var.

* Yazım Twitter, Facebook kullananlara değil, hayatı Twitter ve Facebook'dan ibaret olanlara.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al