wmaraci reklam

Birtema Rezilliği !

32 Mesajlar 6.944 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
bilimokur Eleştirme hakkımız da olmasın yani :) Üstelik gerçekleri söyleyerek!

Bu aralar sakin durmaya çalışıyorum. Geçenlerde temacılar hakkında bir konu açacaktım, ekip arkadaşım sakinleştirdi ''aman hocam yapma, zamanla kendilerini geliştireceklerdir elbet'' diye.

Bir umut, bekliyorum ben de.

İşini hakkı ile yapanlardan bildiğiniz var ise, örnek bir kaç tema söyleyin bana inceliyeyim o zaman. Asla yalanla işim olmaz, ne ise onu aynen söylerim. Hem bu sayede gerçekten işini hakkı ile yapan varsa onu da destekleriz elbet.

İyi forumlar.
nokta enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

egitimm egitimm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 15 / 41
  • Ticaret 7, (%86)
Site sahibi arkadaşı aradım, derdimi anlatmak istedim söyleyecek bir kaç lafım var dedim, kendisi telefonda bağırarak bana ilkokul örnekleri vererek haklı çıkmaya çalıştı komik bir şekilde, ne müşteri ilişkileri var nede anlayışları işi bilmeyen biri olarak ilk başlarda gayet ılımlı ve kibar yaklaştım sonradan taştım haliyle, neyse beyler buraya konu açtığımı yazdım ticket'te adam telefonda wmaraci zaten ergen topluluğu diye birşey dedi iyice gözümde küçüldü. Ergen topluluğu diyelim ne olacak ? ne bu tavırlar 25 yaşında doğmuş gibi :)
enerjiveguc anonymoussecond

kişi bu mesajı beğendi.

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Ne yalan söyleyeyim ben de Türkiye'de sağlam bir kişi yada firma görmedim. 5 Yıldır bir hayalim var ama gerçekleştirmek için piyango vurması lazım :) Neden bizde mythemeshop veya yootheme gibi ekipler firmalar yok.

1-2 milyon param olsa yemin ederim bu işe girip böyle bir ekip toplayacağım. Ben anlamam bu webmaster işlerinden. Çakma webmasterim yani :) editçiyim :) Ama kodlamayı, dilleri vs. hakikaten bilen ve çalışmak isteyen kişilere destek olmak için böyle bir firma açmak istiyorum. hem beraber kazanırız hem de gerçekten kaliteli bir iş yaparız diye düşünüyorum. 10 kişilik profesyonel bir ekiple yabancı tasarımcıların her şeylerini 2 yılda çöpe attırırız bence.

Zaten Türkiye'de neden bu güne kadar böyle bir birlik kurulmadı anlamış değilim. Çok büyük para var bu işte. Öyle böyle değil.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

ersingo adlı üyeden alıntı

Ne yalan söyleyeyim ben de Türkiye'de sağlam bir kişi yada firma görmedim. 5 Yıldır bir hayalim var ama gerçekleştirmek için piyango vurması lazım :) Neden bizde mythemeshop veya yootheme gibi ekipler firmalar yok.

1-2 milyon param olsa yemin ederim bu işe girip böyle bir ekip toplayacağım. Ben anlamam bu webmaster işlerinden. Çakma webmasterim yani :) editçiyim :) Ama kodlamayı, dilleri vs. hakikaten bilen ve çalışmak isteyen kişilere destek olmak için böyle bir firma açmak istiyorum. hem beraber kazanırız hem de gerçekten kaliteli bir iş yaparız diye düşünüyorum. 10 kişilik profesyonel bir ekiple yabancı tasarımcıların her şeylerini 2 yılda çöpe attırırız bence.

Zaten Türkiye'de neden bu güne kadar böyle bir birlik kurulmadı anlamış değilim. Çok büyük para var bu işte. Öyle böyle değil.

Türkiye'de neden böyle bir ekip yok, çünkü emeğe saygı yok. Bu işe tam anlamıyla yatırım yapmak için, ekip kurmak için ciddi yatırım yapmak gerekiyor. Yatırımı yaptık, ekibimizi kurduk, çok güzel temalar çıkardık diyelim bu sefer karşımıza warez olayı çıkıyor. 100 TL'ye tema satmak istiyorsunuz ki bu çoğu temada verdiğiniz emeğin karşılığı olmuyor, buna rağmen "50 TL olur mu?", "30 TL verebilirim" gibi saçma teklifler geliyor karşınıza, ölücü bir kitle var.

Şifreleme yapıyorsunuz bu kez de her sunucuda çalışamaz hale geliyor temalar. Şifreleme yapsanız dahi o kadar çok emek hırsızı var ki piyasada. Tema güzelse anında wareze düşüyor. Sonra para kazanacağım diye bekliyorsun. Şifreleme yapmazsanız zaten 1 tema satarsınız iş biter.

Türkiye'de bu gerçekler varken yatırım yapmayı da kimse göze alamıyor haliyle. İşinde iyi olanlar da uğraşıp çabalayıp themeforest'a tema çıkarmaya çalışıyorlar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yelkovan yelkovan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)
Safir tema iyidir.

• Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Türkiye'de neden böyle bir ekip yok, çünkü emeğe saygı yok. Bu işe tam anlamıyla yatırım yapmak için, ekip kurmak için ciddi yatırım yapmak gerekiyor. Yatırımı yaptık, ekibimizi kurduk, çok güzel temalar çıkardık diyelim bu sefer karşımıza warez olayı çıkıyor. 100 TL'ye tema satmak istiyorsunuz ki bu çoğu temada verdiğiniz emeğin karşılığı olmuyor, buna rağmen "50 TL olur mu?", "30 TL verebilirim" gibi saçma teklifler geliyor karşınıza, ölücü bir kitle var.

Şifreleme yapıyorsunuz bu kez de her sunucuda çalışamaz hale geliyor temalar. Şifreleme yapsanız dahi o kadar çok emek hırsızı var ki piyasada. Tema güzelse anında wareze düşüyor. Sonra para kazanacağım diye bekliyorsun. Şifreleme yapmazsanız zaten 1 tema satarsınız iş biter.

Türkiye'de bu gerçekler varken yatırım yapmayı da kimse göze alamıyor haliyle. İşinde iyi olanlar da uğraşıp çabalayıp themeforest'a tema çıkarmaya çalışıyorlar.

wareze düşmesi bence kötü bir şey değil. beğenilmiş demektir. ve takip edildiğiniz anlamına gelir. themeforest veya her hangi bir firma farketmez. şimdi yazmayayım buradan ama bulamayacağımız tema yok sonuçta warez olarak. hepsine ulaşabiliyoruz.

buradaki konu bilinçlenme. illaki dediğiniz gibi warez ile ulaşmaya çalışanlar çok olacaktır. ancak güncellemeleri ve destek hizmeti almak zorunda kalacak kullanıcılar. eğer gerçekten kullanmak istiyorsa iletişime geçmek zorundalar.

ben warez i çok düşünmüyorum açıkçası. ya da şöyle söyleyeyim tema yönetim paneline online bir sorgu yaparsınız. yönetim paneline kullanıcı adı şifre bağlantısı yapmadan tema özelliklerini kullanamaz kullanıcı. böyle bir şeyde yapılabilir.

Önemli olan bir yerden başlamak. Bence buradaki asıl sorun bizimkilerde. Yani Türk kodlayıcılarda. Sabır yok, güven yok, kötü niyetli çok bence.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
"balık tutmayı değil balık vermemizi istiyorsunuz" cümlesi ticaret yapan birisi bunu kullanmaz balık tutmak tercih edilyseydi alıcı tema alırmıydı hizmet istermiydi ne saçma bir cevap bunların yüzünden piyasa bir gram ileri gitmiyor.
anonymoussecond

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Geçtiğimiz günlerde biri forumda bir tema satışa çıkardı, orijinalini alıp editlemiş. Orijnal tema 49$ Yerlisi 300 TL.
Bu zihniyetle ciddi bir işte yapılamaz.

Kendisi tema kodlamaya çalışan arkadaşları tebrik ve tenzih ediyorum.

• Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

saydek adlı üyeden alıntı

"balık tutmayı değil balık vermemizi istiyorsunuz" cümlesi ticaret yapan birisi bunu kullanmaz balık tutmak tercih edilyseydi alıcı tema alırmıydı hizmet istermiydi ne saçma bir cevap bunların yüzünden piyasa bir gram ileri gitmiyor.

Bu cevap bana mıydı?

Eğer bana verilmiş bir cevap ise şöyle söyleyeyim.

Mythemeshop, Yootheme, Rockettheme, vs. gibi firmalar ve Themeforrest te yayınananlar. Bunların warezi yok mu? Hangi temayı arayıp ta bulamadınız warez olarak?

Bu firmalar neden yapıyor bu işi o zaman? Bütün sistemleri warezde var. Önemli olan sizin kaliteli bir iş yapmanız ve desteğinizin iyi olması. Öyle 1 2 kişi ile olmaz bu iş. Benim ilk mesajımda da belirttiğim gibi ekip işi. 10 Kişilik profesyonel bir ekiple olmayacak iş yok bu sektörde.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

ersingo adlı üyeden alıntı

Bu cevap bana mıydı?

Eğer bana verilmiş bir cevap ise şöyle söyleyeyim.

Mythemeshop, Yootheme, Rockettheme, vs. gibi firmalar ve Themeforrest te yayınananlar. Bunların warezi yok mu? Hangi temayı arayıp ta bulamadınız warez olarak?

Bu firmalar neden yapıyor bu işi o zaman? Bütün sistemleri warezde var. Önemli olan sizin kaliteli bir iş yapmanız ve desteğinizin iyi olması. Öyle 1 2 kişi ile olmaz bu iş. Benim ilk mesajımda da belirttiğim gibi ekip işi. 10 Kişilik profesyonel bir ekiple olmayacak iş yok bu sektörde.

Tabi ki her temanın warezi var neredeyse ama şöyle bir durum var, Türkiye'de site açacak olan birisi satın almadan önce warezi var mı diye bakıyor, warez varsa indirip onu kullanıyor, ama diğer ülkelerde insanlar bunun bir emeği var, karşılığını verelim diyerek satın alıyorlar. Türkiye'de de tabi ki böyle insanlar var ama azınlıkta diyebilirim. Her şeyin bedavasını istiyoruz maalesef millet olarak.

Kullanıcı girişi yapmadan temayı kısıtlama olayı da sıkıntı, bunu local olarak yaparsanız sistem kırılır. Kendi sunucunuza tema dosyalarını bağlarsanız bu işe sunucu dayanmaz hadi onu aştık diyelim sitenin en ufak bir sıkıntısı olduğunda sorumlu tema yapımcısı olur, olay çıkarır müşteri, sizin sunucuya bağlantımız var, bunu siz yapıyorsunuz derler. Bir de bunun stresini yaşarsınız.

Bu işi yapmak isteyenlerin yaşadığı çok fazla sıkıntı var. Art niyetli olmayıp gerçekten bu işi hakkıyla yapmak isteyen insanlar var ama belirttiğim sebeplerden dolayı yatırım yapmaya çekiniyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al