wmaraci reklam

Bisiklet:5 Maddede Korunma

4 Mesajlar 981 Okunma
wmaraci reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Arkadaşlar taa 2010 yılında bir foruma yazdığm mesajımı buldum.Esasında bu yazıyı forumda değil yedek aldığım DVD’de buldum.Baktım eski bir DVD var üzerinde belgelerim yazıyor bir kontrol edeyim şunu dedim -merak ederim ben böyle gizemli DVD leri- ve de ne göreyim, bir sürü klasörün belgenin içinde unutup gittiğim bir makale.Ben de lafı fazla uzatmadan yazıyı sizlerle paylaşayım.Hı bu arada birazdan aynı foruma yazdığım 2. bisiklet makalesini de ekleyeceğim.

Bisiklete binerken güvenlik herzaman ön planda olmalıdır…Zira;bu mühim konu ikinci veyahut da üçünçü plana düşerse kimsenin istemeyeceği ve başına gelmesinden korktuğumuz olayların gerçekleşmesi işten bile değildir.Bunun için kask,eldiven,gözlük v.s araçları yanımızdan eksik etmemeliyiz…

1)Kask:Kask bisikleti alırken bisikletin yanında almamız gereken belki de en önemli koruma aracıdır.Bu sizin en değerli bölümünüz olan beyin ve kafatasını korur.Bisikletten düştüğümüzde çok yüksek bir oranla kafamızı vururuz ve bu olay esnasında başımızda ciddi morluk,şişlik ve ezilmeler ile karşılaşmamak için kask’ı her zaman takmamız gerekir.
dn.kask başkalarının ağzına alay konusu olabilir ama kaza sırasında sizi koruyan başkalarının sözü değil kask olacaktır…

2)Eldiven:Ellerimiz bisiklet sürmek için olmassa olmazlardandır.Düşerken kendimizi korumak amacıyla refleks olarak ellerimizi kendimize sper yaparız.Sert düşüşlerde ellerimizde ciddi kızarıklar,yaralar ve kemiğimizde ezilmeler oluşabilir.Bunu bertaraaf edebilmek için eldiven kesinlikle önemlidir…

3)Gözlük:Önemli organlarımızdan olan gözlerimizi korumak gerçekten çok önemlidir…Düşüşlerde gözlerimizi çarpa biliriz.Veyahut,özelliklede uzun turlarda ve mıcırlı yollarda araçların arka tekerinden çıkan ufak çakıltaşları gözümüze isabet edebilir.Ve bu kör olmamıza kadar gide bilir…

4)Dirseklik:Düşüş anında dirseklerimiz yere temas edebilir.Ve yaralanmalara sebebiyet verebilir, bunu engellemek için dirseklik işlevini en üst seviyede gösterecektir.

5)Dizlik:Düşüş anında dizlerimiz yere temas edebilir.Ve yaralanmalara sebebiyet verebilir, bunu engellemek için dizlik işlevini en üst seviyede gösterecektir.

Bu maddeler güvenliğiniz(miz) için oldukça önemlidir.Bu maddeleri günlük yaşantınızda uygulamanız dileğiyle…
Hepinize bol pedallamalar…

kaynak

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Artık bisiklet sürmekte aştık hocam. Elleri bırakarak sürmek varken kim neylesin kaskı. :D

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Artık bisiklet sürmekte aştık hocam. Elleri bırakarak sürmek varken kim neylesin kaskı. :D

Yapmayın hocam kask sizi sürüş anında koruyan en önemli araçtır kaskı olmadığından düşüp başını vuran ve ölen pek çok insan var.Belki takmıyorsunuz ama "kim neylesin kaskı" da demeyin en azından.
brk Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Bisiklet sürdüğüm zamanlar / eskiden buralar hep tarlaydı. Düşsek de otların içine düşüyorduk. Artık eskisi kadar bisiklet sürdüğüm söylenemez. Tabi kask takılmalı, yukarıda dalga amaçlı söyledim. :)

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al