wmaraci reklam

BİTTİ - GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı...

81 Mesajlar 12.948 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Hayır değildir. Logosunu çıkar/kazanç amaçlı kullanmak telif hakkına girer.

Hocam ben gs ürünlerini logosunu cıkartıp ortaya bi aslan figürü koyuyorum ama renkler orijinal renkleri.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam ben gs ürünlerini logosunu cıkartıp ortaya bi aslan figürü koyuyorum ama renkler orijinal renkleri.

Kullandığınız aslan figürü eğer GS tarafından tescillenmiş ise (aynısı ise) logoya girer, Ama aslan da aslında evrenseldir. Renkler de evrenseldir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz...

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
enerjiveguc hocam bu işle uğraşan bi kaç kişiyede sordum sıkıntı olmaz diyor aynı renkler aslan figürü shutterstock tan indridiğim bir görsel idi gs tarafından kullanılan bir görsel değil.
Benim anlamadığım aynı işi yapan diğer firmaların sitesinde çatır çutur gs logolu ürünleri paylaşıyor işin tuhaf yanı ellerinde lisanslarıda yok :D

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

melankolia adlı üyeden alıntı

enerjiveguc hocam bu işle uğraşan bi kaç kişiyede sordum sıkıntı olmaz diyor aynı renkler aslan figürü shutterstock tan indridiğim bir görsel idi gs tarafından kullanılan bir görsel değil.
Benim anlamadığım aynı işi yapan diğer firmaların sitesinde çatır çutur gs logolu ürünleri paylaşıyor işin tuhaf yanı ellerinde lisanslarıda yok :D

Shutterstock tan "alınan" çalışmalar lisanslıdır, grafiker tarafından lisanslanmıştır.
Bakın siz galatasaray ile ilgili objeleri revize ederek kullanabilirsiniz. Bu şekilde ki çalışmalar yeni tasarıma girer. Ama GS ile ilgili Turk Patent kurumunda kayıtlı olanı kullanmak sıkıntı yaratır. Hele ki ticari kazanç sağlıyorsanız.

Aslında konuyu açan arkadaşın başına gelen birazda boş kalmış bir avukatın yada birinin işine benziyor. Can sıkıntısından böyle bir kazanç kapısı oluşturmaya çalıştığı belli. Yoksa halka mal olmuş olan kuruluşların marka değerleri sanırım 5-10 yıl sonra düşüyor. Marka olurlar, ama herkesin kullanımına sunulmuş bir marka olur.

CocaCola şişelerini atmıyoruz değil mi, içine başka içeçek koyuyoruz mesela. Bunu yaparak kazanç elde etmek suçtur aslında. Marka itibarını zedelemeye girer. Ama CocaCola nın buna ihtiyacı olmadığı için uğraşmaz.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

''uzlaşılamadı'' ibaresini nasıl eklediler peki? Mutlaka sizinle irtibat kurulduğuna dair bir kanıt eklemeleri gerekir dosyaya.

Marka sahibinin sizden şikayetçi olma hakkı var elbet. Ama izlenecek prosedürler de var. Prosedüre aykırı bir durum tespit edilirse marka sahibi avukatından şikayetçi olma hakkına sahipsiniz. Hepsi ayrı şeylerdir.

Kesinlikle bana ne telefonumla nede mail yoluyla yada herhangi bir posta/kargo yoluyla irtibata gecmediler . Dediğim maillerimi her zaman kontrol ederim sadece sanal pazar yerlerinden sipariş yada mesaj atan olduğunda mail geliyor spam mesajlarında zaten gerçek spamlar . Uzlasilamadi diye de eklenmiş dosyaya

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Shutterstock tan "alınan" çalışmalar lisanslıdır, grafiker tarafından lisanslanmıştır.
Bakın siz galatasaray ile ilgili objeleri revize ederek kullanabilirsiniz. Bu şekilde ki çalışmalar yeni tasarıma girer. Ama GS ile ilgili Turk Patent kurumunda kayıtlı olanı kullanmak sıkıntı yaratır. Hele ki ticari kazanç sağlıyorsanız.

Aslında konuyu açan arkadaşın başına gelen birazda boş kalmış bir avukatın yada birinin işine benziyor. Can sıkıntısından böyle bir kazanç kapısı oluşturmaya çalıştığı belli. Yoksa halka mal olmuş olan kuruluşların marka değerleri sanırım 5-10 yıl sonra düşüyor. Marka olurlar, ama herkesin kullanımına sunulmuş bir marka olur.

CocaCola şişelerini atmıyoruz değil mi, içine başka içeçek koyuyoruz mesela. Bunu yaparak kazanç elde etmek suçtur aslında. Marka itibarını zedelemeye girer. Ama CocaCola nın buna ihtiyacı olmadığı için uğraşmaz.

Coca Cila örneği iyi olmuş :) bakicaz durumu burdan tekrar dan bildiricem en azından tecrübe yada başkalarına bilgi kaynağı olabilir
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

Cancan2905 Cancan2905 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 6 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
meydanlarda alenen bir sürü çakma forma satıyorlar onlara niye işlem yokmuş o zaman

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Cancan2905 onu bilemiyorum :/ ona bakılırsa n11 dolu o satışları yapan insan var

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
***da da buna benzer konu vardı. Maalesef davayı kaybetmişti. Bir okuyun derim. https://www.***.net/bilisim-hukuku/1859261-bjk-ile-davalik-oldum.html

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
lukama daha öncesinde aramışlar , ürünün tedraigini kendi stoklariyla sağlıyor , sonuç itibariyle ne olursa olsun masraflar bana kitlenicek galiba

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al