lostyazilim

Boerue - Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Serisi Desteklerinizi bekliyor

16 Mesajlar 2.872 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)

Herkese merhaba, türk yapımı olan boerue kickstarter'da desteklerinizi bekliyor, animasyon serisi türk mitolojisini baz alarak bu kategoriler ile bir seri yapmayı planlıyor. Konu altında Boerue Animasyonunun tanıtım videosuna ve iletişim/kickstarter linklerine ulaşabiliriz. Eski değerlerimizi anlatacak olan bu yapıma herkesin bir nebzede olsa destek vermesini isterim.

Kickstarter Destek / Facebook Sayfaları / Youtube Kanalları
Daha fazla bilgi edinmek için Video'yu izleyebilirsiniz, Karakter tanımları ve animasyon hakkında olan diğer bilgiler için boerue'nün internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HidrolikAdam Kurklu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AliBurak AliBurak Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 45 / 184
  • Ticaret 2, (%50)
vaay heyecanlı. başarılı olunur ve desteği görür umarım. türkiyede animasyon kitlesi küçümsenmeyecek seviyede :)

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
açıkçası beğendim Türk tarihin böyle güzel animasyonlarla anlatılması hoş olur ben takipteyim

• Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
Tam türk tarihi diyemeyiz, Türk Mitolojisinin tarihini baz alarak şamanik bir bilim kurgu serisi izliyeceğiz, gerçektende ciddi bir proje keşke daha fazla insana ulaştırılabilse. Sosyal medyada söz sahibi olan sayfalar(Baho) gibi yerlerde karşılık beklemeden bu şekilde ülkemizden çıkmış olan projelere destek verilmesi kanatindeyim.

wmaraci
wmaraci

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Türk kelimesini projenizden çıkarmanızı tavsiye ederim, Türklükle bu saçmalıkların alakası yok. Uydurma bir ırk bulup ona göre hikayeleştirseydiniz daha mantıklı olurdu. Tanrıçalar bilmem neler bizimle ne alakası var.

• Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
Proje bana ait değil, sadece wmaracı platformunda sizlere duyurmak istedim. Türklükle çok fazla alakası var emin olabilirsiniz. Animasyon Türk Mitolojisi ve azda olsa moğolları konuk ediyor olacak. Türklerin şamanizm'e inandıkları tarihte mevcut animasyonda.

Yunanlıların nasıl "Yunan Mitolojisi" varsa zeus,medusa gibi mitolojik karekterleri vesaire.
Türk mitolojiside vardır. Hatta çok daha geniş olan bu mitoloji türü katlardan oluşur.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

erdemm98 adlı üyeden alıntı

Türk kelimesini projenizden çıkarmanızı tavsiye ederim, Türklükle bu saçmalıkların alakası yok. Uydurma bir ırk bulup ona göre hikayeleştirseydiniz daha mantıklı olurdu. Tanrıçalar bilmem neler bizimle ne alakası var.

Bunu söylüyorsan zaten türk değilsindir. yada özünü hiç araştırmamışsındır ben bile türk olmadıgım halde biliyorum her neyse kurgu yabancılardan alıntı sanırım çünki bazı olaylar tamemen başka olaylara dayalı

• Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
underworld kurgu yabancılarından alıntı derken neyi kast ettiniz anlamadım? kurgu türk mitolojisinden alıntı yapılarak oluşuyor. Karakter dizaynlarıda bu şekilde.

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
underworld sen Türk tarihinin neresinde tanrıça duydun anlat bilelim. Gök tanrı inancı varmış onunla karıştırma. senin özün ne merak ettim, anlat bakalım kimlerdensin?

Ek: konuyu dağıtma pm den anlatırsın.

arslanturk0687 arslanturk0687 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
Türk yapımıysa, neden Yabancı isim verilmiş animasyona?

Animasyonu şimdi izledim ve zerre kadar Türklük ile alakası yok. Animasyondan sonra ece adlı kız "Muhtemelen daha önce böyle bir şey duymadınız; çünkü biz yarattık" ifadesini kullanmış. Ne yarattınız siz. Tövbe haşa. Saçmalık. 1 dk zor dayandım. Senin de Türklük hakkında bilgin olsa, paylaşmazdın. "Proje bana ait değil, sadece wmaracı platformunda sizlere duyurmak istedim." demişsin; ama destek istemeni anlamadım. O kadar Osmanlı, tarih kitapları okudum, bu saçma animasyonda Türklüğe dair iz göremedim. Dediğin gibi Şamanik Bilim Kurgu olabilir. Türklerin şamanizm diniyle ne alakası var?

underworld kardeşim, yapmayın şöyle şeyler. İlber Ortaylı'ya şu videoyu izletsen "Ne alakası var, hangi cahil yapmış?" der.

İkincisi: Böyle bir mitolojik karıştırmayla Türk tarihini, kökenini unutturmaya, milletin hafızasında değiştirmeye yönetik bir durumu destekleyenler, Türk değildir. Günümüzde Ertuğrul Gazi dizisinden başka Türkleri adam akıllı anlatmaya çalışan, çaba gösteren bir yapım göremiyorum.

Bu tepkim daha da artar. Sebebi, tarihi yanlış öğretmek, göstermektir. Buna destek olanlar yanımda olsa da bir güzel pataklasam.
erdemm98

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al