wmaraci reklam

Bölgesel İnternet Kesintileri

9 Mesajlar 1.035 Okunma
wmaraci reklam

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Son 2 gündür meydana gelen kesintiler adeta beni internet kullanımından soğuttu. 3 dakika internet varsa tüm gün neredeyse yok! Şu an bile az kalan telefon internetinden bağlanarak burada yer alıyorum. İçerik editörü olarak birçok web sitesine karşı sorumlulukların var. Resmen tüm işlerim aksadı, içerik girişleri durdu. Ne yapacağımı bilemiyorum. ***** kullanıyoruz. Aradığımızda ise bölgesel kablo yenilemeniz var, birkaç gün internetiniz olmayabilir denildi. Bu durumda ne yapabilir? daha fazla rezil olmadan içerik girişlerine başlamam gerekiyor.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Bulabilencom Bulabilencom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kimya Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 197 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Paketimi yükseltmem için arayan ***** sorumlusuna durumu anlattım. Yılbaşına kadar altyapı çalışmamız var diyor. Banane ablacım ben parasını verdiğim interneti kullanamıyorum dedim. Hala paketinizi yükseltelim diye tutturuyor. Anlamadım valla hocam. Benim de birçok işimi aksattılar. Haram olsun fazla verdiklerimiz.

• Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Bulabilencom Kesinlikle haklısınız hocam. Kendileri yetmediği gibi birde çağrı merkezleri ile anlaşmışlar. Akşama kadar 0212'li numaralardan 10 kere arıyorlar. Gerekli yerlere bu şirketleri şikayet ettim. Şu an mobil internet kullanmaya çalışıyorum onun da paketi çok az. Hermes abinin başında da aynı sorun var diye biliyorum. Düzelme tarihi de vermiyorlar.

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Tam 1 aylık "alt yapı bakım çalışması" var dediler. Kullanamıyorum ama fatura geliyor dediğim de ise; "sorun düzeldikten sonra müşteri hizmetlerini arayıp kullanamadığınz günleri faturanızdan düşürtebilirsiniz" dediler. Saçmalık!

Hem hizmet alamayacağım hem de faturayı düşürtmek ya da iptal ettirmek için peşlerinden koşacağım. Sen nereye hizmet vermediğini biliyorsun iptal et faturayı işte.

Hepsi bir yana 1 ay denildi, 18 gün geçti. Ama daha öncesinden beri sorun vardı zaten son zamanlarda. Bütün işim aksadı birçok sıkıntı açtılar başıma.
zyx Phantaso

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
İzmir merkezde oturuyorum hala aynı sorun devam ediyor.

• Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
5 gündür internet yok evde. İçerikleri yazabilmek için telefonuma ek internet paketi yaptım. Sabah dalgınlıktan youtube'a girdim. 300 Mb gitmiş bir anda :S bakalım ne zaman gelir bilmiyorum

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
Sizin yine iyiymiş bize adamlar 4.5 aydır internet vermiyorlar :D Biz nakil istedik bu TTNet'ten yeni taşındığımız eve. Ama orada alt yapı yok dediler. Tamam eyvallah olabilir normal yeni bina dedik. Ne zaman olur altyapı dedik. Kadın 2 aya olur dedi. Tamam dedik bekliyoruz dedik. 2 ay geçti ne gelen var ne giden. Meğerse yapılacak işlem bir kazı üstüne de boru koyup içinden kablo geçirmekmiş. 1 ay daha beklettiler geldiler yaptılar. Sonra işte gittik dedik böyle böyle nakli artık yapın. Neyi bekliyorsunuz. Tamam yapıyoruz dediler. 3 gün sonra geldiler. Burası olmamış dediler. Tamam ne zaman olur dedik yine. 10 güne olur dediler. 10 gün geçti. Gittik noldu bizim iş apartmanca internet alamıyoruz. E orası 2 gün önce halloldu. Lan bilmemnenin bilmemnesi o zaman yarım bıraktığın iş için gelsene tekrar. Neyse tamam gelin halledin o zaman dedik. Tamam dediler. 10 gün geçti yine gelmediler. Gittim port yok dediler. Ulan benim sorunum mu fatura çıkartmayı biliyorsun dedim. Faturada gerekli düzenlemeyi yapacağız dediler. Yapmışlar. Neyse 2 gün sonra haber aldım. Apartmandaki 3 kişi internet bağlatmış. Gittim nasıl oluyor bu iş dedim. Rast gelmiş vallaha dedi. Neyse illallah ettirdiler. Ne yapacağız dedim. Listeye aldık sizi arayacağız dediler. Tamam dedim. Neyse dün aradım rakip firmaları. Böyle böyle bir durum var adamlar port yok deyip duruyorlar. Tamam bakalım dedi Super online daki kadın. Baktı 3 yerden kontrol ettiğinde 2 yerden olmadığını 3. sünden ise bağlantı yapılacağını söyledi. O zaman neden bana internet bağlamıyorlar dedim. Bilemeyeceğim dedi. Siz bağlayabilecek misiniz dedim. Bağlarız dedi. Tamam iptal ettirip size geri dönüş yapacağım dedim.
Karşıdaki abi bunlara demiş ki bakana çıkacağım eğer bağlamazsanız demiş. Adamlar ertesi gün gelip bağlamışlar.
Bu TTNet bilmemne bilmemnesi bir firma. Allah belalarını versin kısacası. Buna sebep olanların da Allah belasını versin.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar ***** bölgesel olarak DSLAM cihazlarında aktif upgrade yapıyor. Aradada MPLS'de iyileştirme yaptıklarından bahsediyorlar. Ankara'da aynı durumu yaşatmışlardı önceliği kurumlara vererek kesintiler yapılıyor. Aktarım işlemleri tamamlanınca normale dönüyor.

Tabi bu durum 1 ay sürebiliyor. Hani port yok durumu varya ondan kurtulmaya çalışıyorlarmış. Türk ******* bu batık hali ile bu tarz işlemleri yaptığını pek düşünmesemde, çalıştığımız bir kaç kurumda özellikle istanbul'da metro ethernetlerde kesinti yaptılar hatta bugün tuzla tarafında hastahaneleri besleyen alt yapıda aktarma yapılacaktı.

Türk ******* son kullanıcıya bu tarz çalışmalarda bilgilendirme yapması lazım. Örnek olarak Turksat bu konuda son kullanıcıyı SMS ile bilgilendirmekte.

• Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Aman Mrtcn hocam ne 1 ayı :S şurada 5 gündür yok kafayı yedim. İçerikler kaldı ne içerik yazabiliyorum ne başka birşey. Hakkımda şikayet konusu açılacak diye yerimde duramıyorum. Bi ton para verdim telefona ek paket yaptım şimdi bakalım ne kadar dayanırsa. Bundan sonra 5MBPS hıza düşerse dahi sövmem olmayınca daha kötü

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al