wmaraci reklam

Boş Siteler Açıp, Boş Yatırım Yapmayın!

37 Mesajlar 5.156 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Merhaba arkadaşlar yeni bir konuyla yine beraberiz,

Öncelikle ben 18 yaşlarım da Webmaster forumlarıyla tanıştım. Ve bu platformlarda Makale yazarak ilk para kazanmaya başlamıştım. Bana kimse şu siteye yatırım yaparsan kazanırsın, bu site sana kazandırmaz gibi cümleler kurmadı. Çünkü 7-8 yıl önce para kazananların hiçbiri nereden kazandığını asla söylemezdi, paylaşmazdı. Herkes kendi ekmeğine bakardı, şuanda değişen hiçbir şey yok aslında. Şimdi bir örnek kategori vereceğim ve mantıklı düşünelim.

Hile sitesi bizden ne götürür, ne kazandırır?:

Evet mantıklı düşünürsek hile siteleri illegal ve Adsense politikalarına uymayan bir kategori. Fakat ülkemiz de binlerce hile sitesi var. Diyelim ki bu kategoriye siz emek veriyorsunuz, uğraşıyorsunuz 300-400 tane makale yazıyorsunuz, domain alıyorsunuz, hosting alıyorsunuz, belki lisanslı tema alıyorsunuz. Hadi diyelim 1.000 TL kesemizden çıkıyor. Makale yazdırsanız da kendiniz de yazsanız emek veriyorsunuz. 300-400 makale ile diyelim ki: 1-2K hitli bir siteye ulaştınız. Nasıl kazanacaksınız? 1.000 TL o kadar emek vermişsin, 1-2K hitli sitenin size günlük kazancı pop-up, splash reklam vb vb maksimum 2-3 TL diyelim. Aylık kazanca vurursak 30-60 TL ve gelecek vadeden bir sektör değil, spama düşebilirsiniz, farklı şirketlerin yapmış olduğu oyunların hilelerini paylaşarak davalık bile olabilirsiniz. Ve en önemlisi bu verdiğiniz parayı 2 sene gibi bir zaman aralığın da çıkaracaksınız. Komik değil mi? Neymiş '' beş para etmez sektörmüş. '' Ama neden bu sektöre giren birini uyarma ihtiyacı duymuyor seyocu arkadaşlarımız. Çünkü sizin kendi sektörlerine girmenizi istemiyorlar, çünkü 1 rekabet, 2 rekabet, 3 rekabet hep kendilerine para kaybı, ceplerini düşünüyorlar. Şimdi örnek bir kazançlı sektör verelim.

Para Kazanma, Ek İş site kategorisi bize ne götürür, ne kazandırır?:

Öncelikle bu kategoride ekmek yiyen tüm kardeşlerim kusura bakmasın, ama gerçekleri söylemekte yarar var. Hile sitesine 300-400 makale girmek varken, bu kategoriye 300-400 makale girmek nedir bilir misiniz? Hile sitesinden kazanacağınız paranın 10-20 katına eş değerdir. Öncelikle Adsense uyumlu lisanslı tema çok önemlidir. Öncelikle buna dikkat edelim reklam yerleşimi herşeyden önde gelir. Ve 300-400 makale alarak, site içi SEO, site dışı SEO'ya dikkat ettiğiniz taktirde günlük sadece 100-150 hitle bile bu sektörden hile sektöründe kazandığınız miktarların aylık baza vurunca daha fazlasını kazanacağınızı göreceksiniz.

Neden zamanınızı öldürüyorsunuz, onlar yapıyor siz neden yapamayacaksınız!

Özellikle genç kardeşlerim; kimse bu sektörde para kazanmaya 100 bilgi ile başlamadı. Bizde sizin gibi hiçbir şey bilmiyorduk. Örnek vermek gerekirse: WMAracı 2010 yılında faaliyete girdi ve bu seviyelere geldi. WMAracı emek vermedi mi? Gerekirse gecelerini, gündüzlerine katarak tırmaladılar ve bu seviyeye geldiler. Unutmayın: Emek vermezsen, başaramazsın. Herkes kazanmak için burada, sen Makale yazarısın müştelerinin makalelerini yazıyosun, sen SEO işindesin, sen grafikersin, sen Adsense uzmanısın, sen temacısın, sen Domaincisin, sen hostingcisin ve hepimiz bir sitemiz olmasaydı bunlar olmayacaktı kimse iş yapamayacaktı değil mi? Ölü yatırım yapan ben dizi oyuncusu sitesi açtım, ben oyun sitesi açtım, ben sağlık açtım, ben teknoloji açtım bunların hepsi boş sektörlerdir!

Teknoloji, Sağlık, Kadın Portalları ve türevleri bunların hepsi çöp sektörlerdir!

Teknoloji siteleri örnek veriyorum 40'lı yaşlarında bir abimizin bir sitesi mevcut Teknoloji, 1K hitim var diyor ama günlük kazanç 1 TL? Şaka gibi ya, evet ama günlük kazancı sitenin 1 TL en fazla 2 TL'leri görüyor. Bu neyden kaynaklı peki? Hepimiz aynı sektöre giriyoruz, beynimizi kullanmıyoruz. Birisi teknoloji sitesi açıyor, diğeri ya diyor bu sektörde güzel para var o zaman oda giriyor, bakıyor herkes teknoloji sitesi açıyor derken herkes bu sektöre giriyor ve rekabet, üzerine rekabet. Hem hitler bölünüyor, hemde Adsense TBM oranları düşerek kazançlar da haliyle düşüyor. Bu yüzden kazanamıyoruz, sonra geliyor Adsense bana kazandırmıyor. Sağlık sitesi çöptür, Teknoloji çöptür, Kadın sitesi çöptür anlayın artık. Kimsenin bilmediği, ama hit getiren sektörlere girin istiyorsa binlerce TL paranız gitsin, bu sektörlere gideceğine şansınızı deneyin! Örnek: Bir arkadaşım Almanca araba sigortası sektörün de günlük 100-110 hitli sitesi 17 Euro kazandırıyor.

Neden siz girmiyorsunuz, hepimiz de beyin var. Önemli olan bu beyini kullanmaktır.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..
soulmy Batarya KursunKalemm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Yalnız sağlık ve kadın siteleri kısmına katılmıyorum. Bu tür sitelerde reklamlara tıklanma oranları diğer sitelere göre çok yüksek
alemburda webemrah

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Çoğumuz bir heves uğruna açıyor bunları zaten. Hevesler ise sabırsızlık getiriyor. Sabırsızlıkta hemen para kazanma düşüncesi. Bunların hepsi de hemen olmadığı için geriye bir sürü çöp site+ başarısızlık hikayesi. İlk blog açtığım zamanı hatırlarım da hit kazanayım diye neler yapmıştım. Şimdi hepsine gülümsüyorum. Sektör önemli evet ama sabır ve sürekli üzerinde çalışmakta önemli.

Teamtofas.com

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Zargana

Günlük en az 50-100 adet bu sektörlere belki de daha fazla giriş yapanlar var bu sektörlerin zamanla TBM oranıda düşecektir. Rekabet arttığı için, bunu kastettim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 103
  • Ticaret 16, (%100)
güzel yazı olmuş aslında teşekkürler. aklımda bir fikir varda parasızlıktan işleme koyamıyorum :) günlük min 40-50€ kazandıracak bir şey :) öğrenciliğin gözü kör olsun.

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Ek iş, franchise ya da girişimcilik üzerine açılan site sayısı da oldukça fazla. İyi adsense geliri olan bütün sektörlerde böyle. Açıkçası 2.5k hiti olan bir sağlık sitesinin ayda 400 TL kazandığını görünce insan gıpta etmiyor değil.
enc

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

SMHMedya SMHMedya ◕‿◕ Tasarım Uzmanı ◕‿◕ Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafik Tasarım Ajansı
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 32 / 50
  • Ticaret 23, (%100)
benimde torrent oyun program script indirme sitem var ne reklam koydum ne vip üyelik var amacım ilk yılda para kazanmak değil aksine burda arkadaşlara faydalı olmak bir haber sitesi açıyorsun ancak o haber den karşı tarafa yararı ne onca hile sitesi var diyorsunuz onca haber portal sitesi o ondan kendi sitene ekliyor demek istediğim herşey para için yapmayın

MucahitErgul MucahitErgul Dijital Medya Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Ve Reklam
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 32 / 98
  • Ticaret 34, (%100)
Bu işten para kazanmak istiyorsan ya alanında en iyisi olacaksın yada kimsenin yapmadığını yapacaksın yada yok olup gideceksin .
sterk 53456

kişi bu mesajı beğendi.

chimseeFX chimseeFX WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam gerçekten cok guzel bir yazi olmus tsk ederim bilgilerin icin

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alielik1234 alielik1234 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 1 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
ancak hocam bazı film oyun warez siteler lider oldukları için günde uçuk paralar kazanıyorlar
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

HAK HUKUK ADALET
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al