wmaraci reklam

Bugün kaza yaptım

31 Mesajlar 3.384 Okunma
wmaraci reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

O zaman gönlünüz ferah olsun. Ara yoldan ana yola çıkarken kontrollerini yapmadığını varsayarsak yüksek oranla suçlu karşı taraf olacaktır. Sizi A aracı olarak anladım, kusuruma bakmayın :)

wmaraci
reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Fou keşke dışarıya çıkıp ortak belirleyeceğiniz bir alanda kaza tutanağını düzenleseydiniz.

Geçmiş olsun.

otoparkta trafik kazası

özel alanlarda trafik kazası

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Geçmiş olsun hocam.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Ben zaten arkadaşa söyledim trafik polisi çağıralım o tutsun tutanağı dedim oda polis arkadaşını aradı ona bişiyler söyledi tutanağı öyle tuttu herşeyi arkadaş hazırladı bana kalan yeri ben doldurdum sadece benim sigortamda ödemezse ben aracımı dışarıda yaptırır geçerim hiç umrumda olmaz çünki ben polisi ara gelsin tutanağı tutsun dedim.

wmaraci
wmaraci

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
Adam dümdüz devam ederken sen önüne çıktığın için suçlusun hocam.

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam 2 şeritli yol ikiside aynı yöne akıyor adam dümdüz devam etse bile ben ondan önce şeride çıkıyorum beni görmüyor zaten ben bana ayrılan şeritte park halinde araç olmasa zaten kendi şeridime geçip yoluma devam edicem. Zaten bana çarptı öyle durdu artık nasıl bir hızla geldiyse

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Önce şeride çıktım olayı olmaz.

O gelip vurdu diyorsunuz. Farınız kırık. Stop lambanız kırık olsaydı farklı olurdu.

Far kırığı ile Stop kırığı arasında ki farkı bilseydiniz zaten hatalı ben değilim diye konu açmazdınız.

Yine geçmiş olsun.

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam arkadan vursa sorun yok ki karşı aracında farı kırılmadı, sis farı kırılmadı sadece tamponu eğrildi şiddetli bir çarpma değildi

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Şiddetli bir durum yoksa, olayı sigortaya bırakmamak en iyisi olacaktır bence ama artık vermişsiniz sanırım belgeleri. Şöyle ki 300-400 liraya hallolacak hasarlar için, sigorta kullanırsanız hem araçlarda 2000-3000 lira hasar kaydı gözükecek, hemde suçlu taraf(lar) içinde gelecek yıllarda sigorta primleriniz 400-500 lira artacak boştan yere...

Suç olayına gelince, bence burada suçlu olan sizsiniz, şöyle düşünelim; A aracı hiçbir dönüş yapmadan yoluna devam edecek ancak siz A aracının gideceği yöne doğru dönüş yapacaksınız. Bu durumda sizin A aracına yol vermeniz gerekirdi, yola ilk ben çıktım mantığı olamaz. Eğer dediğiniz gibi sağ taraftan gelen aracı göremeyecek durumdaysanız, hava hafif karanlıksa selektör yakarak değilse de korna çalarak çok yavaş ve kontrollü şekilde dönüş yapmanız gerekirdi. Eğer sigortalar otoparkta ki kazalarla ilgileniyorsa, size bir hata oranı çıkacaktır. Kağıda yazdıklarınıza göre %50 de olabilir %100 de olabilir. Keşke sigorta işine girmeden önce aranızda anlaşıp, normal yolla yaptırmaya çalışsaydınız.

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Sizin araca arkadan vurduğunda, suç onda olurdu. (Genellikle yola çıkmış olduğunuz kabul edilir)

Ek olarak sunduğunuz resme bakarak tali yolda olduğunuzda görülmektedir. Aynı zamanda geçiş üstünlüğü sağ tarafta ki araç tadır.

Sizin araca önden, yandan, arka kapıya kadar vursa idi, suç sizde olur. (Genellikle yola aniden çıkmış olduğunuz kabul edilir)

13-14 yaşından beri yaklaşık 28 yıldır araç kullanan birisi olarak bunları söylüyorum.

Ayrıca kaza yaptığınız alan "trafik yolu" değildir. Özel alandır. Binaların bodrum katlarında otopark alanıda buna dahildir.

Bir ehliyet sürücü kursunda cidden şöför olan bir öğreticiye sorsanız dediklerimi 2 saniyede aynısını söylerdi.

Araç muayane işlemleri yapan muameleciler, Trafik kasko işleri yapan acentalar , bu işlerle sıklıkla karşılaşan bir kaportacıya sorsanız. Dediklerimi daha detaylı anlatır.

Bir trafik polisini yolda görürseniz sorunuz, hem detaylı hemde kanuni açıdan tüm yönleri ile ifade eder.

Duymak istediğiniz cevap buraya yardımcı olmak için geçmiş olsun yazanların cevapları değildir. Haklı olduğunuzu duymak istiyorsunuz.

Hiçbir şöför kaza yapmam demez. kaza yapmak içinde uğraşmaz. Allah beterinden saklasın. Yaptığınız kaza hiç bir şeydir. Biraz haberleri ve videoları izlemeniz yeterde artar.

Kimse kaza yapmıyorum demiyor. Kaza yapan haklıydım haksızda demiyor. Sonuçta bir kaza meydana geliyor.

Bu mesajıma kadar düşüncem geçmiş olsun idi. Şahsi fikrimi soracak olursanız. Gönlümden geçen;

Tekrardan ehliyet sınavına tabii tutulmanızdır.
ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al