Bunalımdayım

12 Mesajlar 1.762 Okunma
smmexpress

Kmarasli Kmarasli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Herkese hayırlı forumlar. Ben 29 yaşında Konya'da ikamet eden bir kamu personeliyim. Bundan 3 sene önce memurluğa başladığımda her ayın 15'inde ne de olsa maaşım yatacak diye paranın kıymetini bilmeden tabiri caizse paramı har vurup harman savurdum. Kredi çektim sonra çektiğim krediyi ödeyemeyince eski krediyi ödemek adına yeni yapılandırma getirmek için yeni krediler çektim. Bir de baktım ki, maaşımı almış olduğum bankaya olan borçlarım dağlar kadar olmuş. Başıma gelen sıkıntılar bununla da sınırlı kalmadı tabi ki. O zamanlar ilk kredimle kendime bir araba almıştım. Arkadaşın ısrarıyla bir arkadaşa arabamı emanet olarak verdim. Tabi sağolsun arkadaş da alkollü olarak kaza yaptı. Yani anlayacağınız araba konusunda da maddi zarara uğradım.

Belki bazılarınız ailenden yardım al diyebiir. Ne yazık ki öyle bir yardım alacağım aileye sahip değilim arkadaşlar şuanda. Ne kadar pişmanım sizlere anlatamam. Keşke cebimdeki 10 kuruşun bile değerini bilseydim. Keşke hep yarınımı düşünseydim. Ama olmadı düşmez kalkmaz bir Allah'mış. Ne yazık ki kendi elimle kendimi düşürdüm arkadaşlar. Nisan ayından beridir maaş alamıyorum. Ayrıca maaşımı aldığım banka maaşıma haciz getirdi 4'te 1 oranında. Neden geriye kalan maaşını alamıyorsun derseniz kartımda 5 bin liralık limit vardı. İster istemez o limiti de eksi 5 bine indirince ve maaşıma krediden dolayı haciz gelince banka o 5 bin liralık limiti kapattı. Yani maaşımın geriye kalan 4'te 3'ü yatıyor ama ilk önce o eksiden çıkmam gerekiyor maaşımı alabilmem için. Arkadaşlar anlayacağınız 2 aydır maaş alamıyorum. 2 aydır uyku düzenim, moralim, psikolojim hepsi altüst oldu. Evliyim eşime durumu belli etmemeye çalışıyorum. Ama ister istemez o da anlıyor yüzümün hep sıkıntılı olduğunu.
Bu durumdan bir nebze de olsa kurtulayım cebime haşlık girsin diye gittim oto yıkamacıda iş buldum kendime. 4-5 gün sonra iş veren beni işten çıkardı benim sürekli elemana ihtiyacım var diye. Adam haklı birşey diyemeden çıktım. İnanıcınız olsun cebimde 6 lira param var. Hep sağa sola yazdırıyorum borç olarak ekmektir yumurtadır.
Geçen ay ve bu ay kiramı ödeyemedim. Telefonumun faturasını da ödeyemediğim için aramalara kapandı. Tefeci aradım bir umuttur diye. Birinin vasıtasıyla buldum. Adam demesin mi 3 bin liraya bir ay sonra 6 bin lira isterim diye. Ordan hemen çıktım. Tefeci de çözüm olmadı.

İş yerime evime haciz kağıtları geldi. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Dua ediyorum Allah'a isyan etmek olmasın duadan da sonuç alamıyorum. Kendim ettim kendim buldum. Bunalımdayım arkadaşlar. Eve elektrik faturası da geldi. Son ödeme tarihi 26 mayıs. Kara kara düşünüyorum arkadaşlar. Belki aranızda durumu çok çok iyi olan kişiler vardır. Belki bir nebze de olsa bana yardım etmek isteyen kişiler vardır. Yardım etmek isteyen kişiler olursa haciz kağıtlarının resmini teker teker çeker o arkadaşa gönderirim. Asla yalan dolan yok bu yazdıklarımda. Ayrıca internet bankacılığına girer, maaşımı alamadığımın da resmini çeker gönderirim. Durumu iyi olan arkadaşlara sesleniyorum. Allah rızası için bu çamura saplanmış, geceleri uyku nedir bilmeyen arkadaşınıza yardım edin. Kusuruma bakmayın belki anlatım bozukluklarım olmuştur. Şimdiden affınıza sığınıyorum. Ve son olarak ne olur kızmayın arkadaşlar bana. Ne yapıyım düştüm, sonumu göremedim....

wmaraci
reklam

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Belli bir düzeniniz varken birden bu vesilelerin gelmesi belliki kötü işler yapmısınız paranızı hayır değilde haram üzerine harcamıssınız taktiri ilahi deneme sürecini geçememişsiniz ve size olan tüm kapıları kapatmıs. Kapıyı kapatan Allah tekrar açacak olan yine Allahtır bence tekrar o işleri yapmayacagınıza dair tövbenizi edin ve tekrar iş bulmaya bakın bence daha iyi bir iş bulup düzeleceğinize inanıyorum Sonuçda alın teri dökersen tüm sıkıntılarından kurtulursun İnşaAllah.

agt34 agt34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Utanmadan ve düşünmeden bu problemi olduğu gibi Devlet hastanesinde var olan herhangi bir psikiyatriste anlatın.

Memur olduğunuzda aşırı sevinçtenmi yaptiniz bu onemli sorudur bunun cevabi sizde ayrica daha once maddi yonden olmasada ufak bir olay sonucu buyuk mutluluklarla amacsiz harcamalar ve rutin dengenizi bozan olaylarla karsi karsiya kaldinizmi bu onemli

Sizden ufagim benzer problemleri bende yasadim Suan 225 Mg antidepresan kullaniyorum cevremdeki herkesin bu duruma olumsuz bakmasina ragmen size sunu soyleyebilirimki son 2 aydir kendimi biraz daha toparladim. Profesyonel lerden yardim almayi ihmal etmeyin

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
kul daralmayınca hızır yetişmezmiş. Tek diyeceğim bu Allah yardımcı(mız)nız olsun. İnşallah yardım edecek biri çıkar. Allah'a emanet olun küçük bir dipnot karamsarlığa kapılmayın bir şekilde çalışacak
ek bir iş bulun garson vb. gibi.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Kmarasli Kmarasli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Allah razı olsun arkadaşlar. İnşallah en kısa zamanda bu durumdan kurtulurum. İnşallah Allah birilerini vesile kılar.

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)
Allah yardımcın olsun hocam, inşallah kısa zamanda kurtulursun amin.

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
Allah yardımcın olsun besmelle çekerek başla iş ara çalış öde tutumlu olmayı dene :)

instagram instagram Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 496
  • Beğeniler 142 / 119
  • Ticaret 170, (%97)
Allah yardımcın olsun derdi veren Allah dermanıda verir sen gönlünü ferah tut

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
Eşine anlatmalısın, bende şuan işsizim ama öncesinde söyleyerek ve kendimizi bu duruma hazırlayarak işten çıkıp sektör değiştirdim. Sende eşine söyle , o rahatlığı yaşayınca paranın dert olmadığını ve çözülemeyeceğini düşünmeyeceksin.

Kesinlikle ciddi miktar para bul ve o ilk 5 bini ödemelisin. 2 aydır almıyorsan maaşını belkide bu ay olursun en kötü 2,5 memur maaşı yani .
Rabbim yardımcın olsun . Sabret geçer.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Bende elbistanlıyım ağabey malesef bir çoğumuz bunalımda bu sistem karşısında bunalımda olmamak anormal bir durum bence fakat tedbiri elden bırakmamak gerek umarım kısa süre içinde işleriniz yoluna girer

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al