wmaraci reklam

Burun Spreyi Bağımlılığı

10 Mesajlar 1.591 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 1.5 yıldır burun spreyi bağımlılığım var. Bırakamıyorum. Aranızda bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa görüş almak istiyorum. İnanın sigaradan daha beter öyle paketi at çöpe bırakla olmuyor. Gece uykusuzluk, kalp ritminde bozulmaya sebep oluyor.

wmaraci
reklam

ibrahimgun ibrahimgun ibrahimgun.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)
Zaten doktorlar verirken 2 haftadan fazla kullanmayın diyor hocam ; bağımlılık yaptığı için. Sizin 1,5 yıl olmuş bence buraya yazmaktan daha öte bir şeyler yapmanız gerekiyor.
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
O sorunu hep çekiyorum. Burnum tıkandığında uyuyamıyorum. viks falan hikaye. Dayanamıyorum gecenin bir saati sıkıyorum. Mis gibi uyuyorum. Diyorum ki geceden geceye sıkıyım. Olmuyor. Sürekli tıkanıyor. Grip geçiyor burnum bu spreyi sıkmadıkça sürekli tıkanıyor. 1 hafta falan burnum tıkalı gezdikten sonra yavaş yavaş düzeliyor.

Kesinlikle bırakman lazım çünkü koku alma hücrelerini ciddi anlamda yok ediyor.

Dediğim gibi tek çaren 1 haftalığına onu bırakmak. viks sürebilirsin. Tuzlu su damlatabilirsin ama kesinlikle sprey kullanma.

+ Seneden seneye grip aşısı ol. Her sene en az 6-7 defa grip geçirirdim. Bu sene aşı oldum 1 kere bile grip olmadım.
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
1 yıldır burun spreyi bağımlılığım vardı grib olmadığım taktirde bile tıkanırdı mecbur kullanırdım bir gün evde sprey bitti gidip yenisini almaya üşendim zaten gece geç saatti almadım öyle böyle uyumaya çalıştım ertesi günde almadım sonraki günlerde hiç almadım öyle öyle bıraktım

şimdi grip oldum uyuyamıyorum bu yazıyı yazarken bile sol burnum tıkalı ağzımdan nefes alıyorum birazdan eczaneye gidip burun spreyi alıcam :)

@glofrum
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GuvenSEO GuvenSEO Seo Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Seo Manager, Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 57 / 66
  • Ticaret 34, (%100)
Bahsettiğiniz sprey Otrivin ise doktor gözetiminde bırakmaya çalışın zira kokain bağımlılığından daha tehlikeli bir bağımlılıktır.
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
benimki buydu işte çok kötü bağımlılık yapıyor birazdan eczaneye gidip bunu alıcam malesef GüvenSEO

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

ibrahimgun adlı üyeden alıntı

Zaten doktorlar verirken 2 haftadan fazla kullanmayın diyor hocam ; bağımlılık yaptığı için. Sizin 1,5 yıl olmuş bence buraya yazmaktan daha öte bir şeyler yapmanız gerekiyor.

Doktora gittim başka bir ilaç verdi ama etki etmiyor hocam ne yaptıysam açılmıyor..

Csulu adlı üyeden alıntı

1 yıldır burun spreyi bağımlılığım vardı grib olmadığım taktirde bile tıkanırdı mecbur kullanırdım bir gün evde sprey bitti gidip yenisini almaya üşendim zaten gece geç saatti almadım öyle böyle uyumaya çalıştım ertesi günde almadım sonraki günlerde hiç almadım öyle öyle bıraktım

şimdi grip oldum uyuyamıyorum bu yazıyı yazarken bile sol burnum tıkalı ağzımdan nefes alıyorum birazdan eczaneye gidip burun spreyi alıcam :)

@glofrum

Hocam valla gece uyutmuyor sürekli uyanıyorum ağzım kapandığı an fırlıyorum yataktan ölecek gibi kalbim çarpıyor...

GüvenSEO adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz sprey Otrivin ise doktor gözetiminde bırakmaya çalışın zira kokain bağımlılığından daha tehlikeli bir bağımlılıktır.

İliadin hocam otrivine den farklı değil. Bırakmaya çalışıyorum ama baş ağrısı, uyku bozukluğu, kalp ritminde bozukluk vs. yapıyor. Dersler de var bırakamıyorum..

tayfur tayfur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
gece uyutmuyor sürekli uyanıyorum ağzım kapandığı an fırlıyorum yataktan ölecek gibi kalbim çarpıyor...
demişiniz ...
hocam deviasyon olayı vrdır sürekli tıkanıyorsa
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

mrkps mrkps steam-music.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sağlık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
burun spreyinin uzun süre kullanılması sonucunda burun mukozasının daha da kalınlaşmasına ve bunun sonucunda da burnun tıkanmasına yol açıyor. Bunun çareside ameliyat diye biliyorum.. bırakmak içinde psikiatriye felan git faydası olabilir..

moryesil moryesil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
ben de ara ara kullanıyorum. bağımlılık yaptığı doğrudur. ama burnu hemen açtığı için tercih ediliyor.
araştırmalarım sonucu şunu öğrendim. aslında burnumuzu tıkayan şişen etler. bu etleri lazer ile yakıyorlar. sen de git bir doktora hocam. yakın bu etleri de. doğal olarak sprey kullanman da gerekmez.

ben sürekli kullanmıyorum. ayda 3-5 defa. sorun oluşturan dereceye çıkarsa lazer olayını ben de düşünüyorum.

geçmiş olsun.
glofrum

kişi bu mesajı beğendi.

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al