lostyazilim

Dertsiz Başıma Dert Açtım !

32 Mesajlar 4.229 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

imsomnia imsomnia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 37 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
üste ki yoruma katılıyorum (Teveccüh) sakin ol dünyanın sonu değil çıkan ücrette çok şükür öyle çok çok yüksek bir ücret değil bir şekilde İNŞALLAH halledilecek bir ücret önce sakin ol hepimiz insanız bugün sana yarın bana olabilir kendi başına iş yapma aile bireylerine danış ne kadar kızsalar da haklılar ama sana onlar yardım edecektir

Tekrardan geçmiş olsun
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

kozlunet adlı üyeden alıntı

Makalepaneli hocam artık tövbe yani, bir kere bu hataya düştüm, bugün resmen gençliğimi hiç ettiler ya, morel falan hiç bi şey kalmadı, şu borcu bi şekilde kapatayım yatıp kalkıp dua edicem, hatta birazdan sitemi de satışa çıkarıcam, umarım bi alıcısı çıkar.

Siz yine iyisiniz. Arkadaşım düğününden hemen bir gün önce ve tam renta carın kapanacağı saatte, markasını ilk defa duyduğum sırf sunroof u olduğu için bir araç kiraladı. Araç abartısız 40.km sinde, pedal balataları yandı, gelin damat eve başka araçla gitti. Başımıza geleceği bildiğimiz için en hasarla kurtarmak için çekici falan çağırmadık, arabayı yatırmadık, anında o gün 750 TL para vererek kurtulduk.

Geçmiş olsun. Umarım en az ücretle atlatırsın dostum. Araç kiralama demeyeceğim, kirala ama çok kaliteli firmalar var kaza yapsan bile sorun yaşamayacağın. Onlardan kirala.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Sözleşme gereği yapılan kazada tutanak tutulması gereklidir. Tutanağı tutulan kazalar için kazalı kiracıdan maksimum 1000 TL ücret talep edilir. Fakat tutanağı tutulmayan kiralamalarda ancak sigorta ekspertizinin kontrolü sonucunda karara varılabilir. Bundan dolayı size bu konu hakkında bir netice veremiyoruz.

Kiralama kapsamında ödemiş olduğunuz ücret sigorta, araç sahibi ve hizmet bedeli ödemeleri için gerçekleştirilmiş olup hasar için kullanılması mümkün değildir.

İyi Günler,
Garajyeri Ekibi.

Arkadaşlar kazaya karışan karşı taraf yoktu, nasıl tutanak tutabilirdim. bitirdiler beni

bilsez bilsez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 66 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Gerekli cevaplar verilmiş ama benim takıldıgım dünyanın sonuymuş gibi tasa etmeniz.
Bu bir yaşamın en basit parçalarından biri, asıl tasa edecek durumlarla karşılaştıgında ne yapacaksın, bu defa da intihar mı edeceksin?
Gereginden çok fazla kendine dert ediniyorsun, sağlık olsun henüz gençsin altı-üstü bin lira bir ay bir çay ocagına yardım etsen yine ödenir, yaşam mükemmel değildir sayın kardeşim, biraz dert biraz neşe yaşayıp gidiyoruz...
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cannas cannas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek avukat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 9 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
kozlunet Garajyeri Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi madde 2 ve devamı hükümlerince, sözleşmede belirtilen mini hasar paketi satın almadıysanız meydana gelen hasarlardan azami 1.000 tl si ile sorumlusunuz. Bununla birlikte hasarın tespitinde uygunsuzluk mevcut olduğuna inanıyorsanız, expert hizmetleri aracılığı ile genel hükümler uyarınca hasarın tespitini yapabilirsiniz.
Bunun dışında aracın kiralama süresi 2 gün olmasına rağmen, ilk gün kaza sebebiyle teslim söz konusu olması sebebiyle kalan 1 günlük ücretiniz hususunda sözleşmede herhangi bir hüküm mevcut değildir. Dolayısıyla somut olayı genel hükümler kapsamında değerlendirdiğimizde, 27836 sayılı Borçlar Kanunu 305. madde uyarınca, kiraya verenden ayıpların giderilmesini veya kira bedelinden ayıpla orantılı bir indirim yapılmasını ya da zararının giderilmesini isteyebileceksiniz.
306 ıncı madde 2 inci fıkrası uyarınca ise uygun sürede ayıbın giderilmemesi durumunda sözleşmeyi feshetme hakkınız mevcuttur.

Hukuki Görüş ve Tartışma Platformu
melankolia kozlunet Aleejhoan

kişi bu mesajı beğendi.

HukukiBLOG

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam geçmiş olsun, benim hukuktan öğrendiğim şey şu: Sözleşmede ne yazdığı her zaman önemli değildir. Siz bir avukata sözleşmeyi okutun. Ama yeni avukat olmasın. Durumu anlatın. En az zararla kurtulmaya çalışın.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
hocam 1000tl ne ya, bi 1000tl daha katın tofaş alın ne diyeyim, geçmiş olsun.

cana geleceğine mala gelsin. takmayın kafanıza
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Araç kiralamak için garenta gibi firmaları tercih edin. Hem kiralarken +20 TL gibi bir ücret vererek ufak hasarlar için sigorta yaptırabiliyorsunuz.

Geçmiş olsun..
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar tekrar merhaba,

problemimde ufakta olsa bir yol almış bulunmaktayım, araç sahibine mesaj attım ve öğrenci olduğumu en fazla 1000 liraya kadar karşılayabileceğimi ifade ettim ve özür diledim, araç sahibi geri dönüş yaptı aradı ve öğrenci olduğum için fazla zorlamayacağını söyledi, servisten fiyat almış farın fiyatı 503 liraymış işçilik masrafı 150 liraymış bunlar için toplamda 653 lira para istedi, bende o zaman kendi aramızda halledelim ben size o parayı vereyim, sizde garaj yeri denilen platformu ile olan ilişkimizi keselim dedim, çünkü firma sözleşmeye göre her türlü tutanak tutulmasını istiyormuş ve tüm masrafları benim ödememi istiyorlar.

ayrıca tamponda hafif çizik vardı ve onu öğrenci olduğum için önemsemeyeceğini söyledi, benden sadece farın parası olan 653 lirayı istiyor. bende kabul ettim.

350 lira kız arkadaşımın birikmişi vardı ve ondan borç aldım, şimdilik 300 lira eksiğim var, ve bu parayı sitemi satışa çıkararak karşılamak istiyorum.

Buna da şükrediyorum, Allah yardımcım oldu...

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Çarptığınız araç ile 1 saat ayırıp bir rapor tutsaydınız cebinizden hiç bir şey ödemek zorunda değildiniz, ayrıca o aracın yerine size farklı bir araç verme zorunlulukları doğardı.

150 lira işçilikte sadece far değişim içinse çok, bilginize...
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al