lostyazilim

Dertsiz Başıma Dert Açtım !

32 Mesajlar 4.230 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
faruk16 Hocam 1000 liraya kadar her türlü kiralayan ödüyormuş, misal 1500 liralık hasar var 1000 lirasını yine benim ödememi şart koşuyorlar, ister haklı ol ister haksız ol yada rapor tut hiç farketmiyor.

wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

kozlunet adlı üyeden alıntı

Sözleşme gereği yapılan kazada tutanak tutulması gereklidir. Tutanağı tutulan kazalar için kazalı kiracıdan maksimum 1000 TL ücret talep edilir. Fakat tutanağı tutulmayan kiralamalarda ancak sigorta ekspertizinin kontrolü sonucunda karara varılabilir. Bundan dolayı size bu konu hakkında bir netice veremiyoruz.

Kiralama kapsamında ödemiş olduğunuz ücret sigorta, araç sahibi ve hizmet bedeli ödemeleri için gerçekleştirilmiş olup hasar için kullanılması mümkün değildir.

İyi Günler,
Garajyeri Ekibi.

Arkadaşlar kazaya karışan karşı taraf yoktu, nasıl tutanak tutabilirdim. bitirdiler beni

Ben de ufak bir kaza geçirdim otobanda tutanak tutacak imkan yoktu trafik tehlikeliydi. Rentacar 750 TL dedi araya tanıdık soktum 350 TL de uzlaştık :))) uzlaşmak en iyisi tutanak tutmadıysan para senden çıkıyor. Adamlarla anlaşmaya bak en azını ver kurtul.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)

faruk16 Hocam 1000 liraya kadar her türlü kiralayan ödüyormuş, misal 1500 liralık hasar var 1000 lirasını yine benim ödememi şart koşuyorlar, ister haklı ol ister haksız ol yada rapor tut hiç farketmiyor.

Araç kiralama firmaları rent a car kaskosu yapmak mecburiyetindedir, bu kasko sayesinde senden gerekli evraklarını aldığı taktirde sen armayı çalıp kaçırsan bile kaskodan parasını alır.

1000 TL altı sen veriyormuşsun falan hikaye, kendi kurallarını yazıyorlar akılları sıra.. Dişli birine denk gelsinler bakayım alabiliyorlarmı?

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
İmzaladığınız kağıt çok ta önemli değil. Hukuka uymayan maddeler konmuş 1000 tl falan diğer üyelerin yazdığı gibi kasko zorunluluğu var. Uğraşmak isterseniz hukuki süreç başlatın.

wmaraci
wmaraci

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
faruk16 öyle dediğin gibi olmuyor o işler. Senet'e imza atmadın galiba hiç, ayrıca çalınmalara karşı her rent a car araçlarında gps vardır. Her şekilde bulurlar seni.

O yüzden tanıdık rent a car yada kurumsal yerlerden kiralayınız

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar dün akşam 250 liraya sitemi sattım, bu sabah 650 lira far parasını verdim, bu seferde motordan ses geliyor falan filan dedi, bende dedim ki abi sadece farını çarptım ve şiddetli bir çarpma değildi zaten ve bundan motorun etkilenmesi söz konusu olamaz dedim, neyse sonra şey dedi tamam kardeşim ben motoru, kaputun kenarında ki farın üst kısmında falan hafif ezikliği ve tampondaki çiziği geçtim dedi sadece çamurluğun orda hafif parmak ucu kadar belli dahi olmayan eziklik vardı onu bu akşam mahalle ustasına göstercem 100-200 arası tutar maksimum o kadar bile tutmayabilir dedi, bende abi zaten zar zor sağdan soldan borç alarak topladım bu parayı beni daha fazla zorlama dedim, tamam kardeşim anlıyorum akşam bi baktırayım ben seni haberdar edicem dedi, büyük ihtimal onun için en fazla 100 lira daha ister, yarın sabah o parayı da veririm, sağolsun forumdan bir arkadaşımız 100 lira gönderdi, inşallah üzerinde bir şey söylemez, inanın adama yalvara yakara yaptırıyorum resmen, yarın sabah konuyu kapatırız ben uygulamaya bildiririm sana da kodunu bildiririm dedi.

Bu olay sonrası insan evladının çok acımasız ve doyumsuz olabileceğini öğrenmiş oldum, Rabbim kulu kuluna düşürmesin ne diyelim, acınacak halim olmasa adam motoruna kadar yaptıracak ve bana ödetecek maalesef.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Tekrar geçmiş olsun. İnsanların çoğu gerçekten acımasız ve fırsatçı. 30 yaşıma geldim. İnan ki çok kişi gördüm. Sağlık daha önemli. Kendini düşündürüp yıpratma. Gençlik bir daha gelmiyor. Kim ne kadar kötü olursa olsun, sen iyi ve anlayışlı olmaktan vazgeçme. İnsanlığından, saygından, sevginden, olgunluğundan vazgeçme.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

TATAR TATAR Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad N** H**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 102 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
hocam çok geçmiş olsun insallah en az maddı kayıpla atlatırsın bu durumu
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

Arkadaşlar dün akşam 250 liraya sitemi sattım, bu sabah 650 lira far parasını verdim, bu seferde motordan ses geliyor falan filan dedi, bende dedim ki abi sadece farını çarptım ve şiddetli bir çarpma değildi zaten ve bundan motorun etkilenmesi söz konusu olamaz dedim, neyse sonra şey dedi tamam kardeşim ben motoru, kaputun kenarında ki farın üst kısmında falan hafif ezikliği ve tampondaki çiziği geçtim dedi sadece çamurluğun orda hafif parmak ucu kadar belli dahi olmayan eziklik vardı onu bu akşam mahalle ustasına göstercem 100-200 arası tutar maksimum o kadar bile tutmayabilir dedi, bende abi zaten zar zor sağdan soldan borç alarak topladım bu parayı beni daha fazla zorlama dedim, tamam kardeşim anlıyorum akşam bi baktırayım ben seni haberdar edicem dedi, büyük ihtimal onun için en fazla 100 lira daha ister, yarın sabah o parayı da veririm, sağolsun forumdan bir arkadaşımız 100 lira gönderdi, inşallah üzerinde bir şey söylemez, inanın adama yalvara yakara yaptırıyorum resmen, yarın sabah konuyu kapatırız ben uygulamaya bildiririm sana da kodunu bildiririm dedi.

Bu olay sonrası insan evladının çok acımasız ve doyumsuz olabileceğini öğrenmiş oldum, Rabbim kulu kuluna düşürmesin ne diyelim, acınacak halim olmasa adam motoruna kadar yaptıracak ve bana ödetecek maalesef.

Direnmekten başka çaren yok. Yoksa daha çok ister para.

http://www.alicankosedag.com.tr

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

faruk16 öyle dediğin gibi olmuyor o işler. Senet'e imza atmadın galiba hiç, ayrıca çalınmalara karşı her rent a car araçlarında gps vardır. Her şekilde bulurlar seni.

O yüzden tanıdık rent a car yada kurumsal yerlerden kiralayınız

Senet imzalatmaya çalışan rent a car cı değildir, el altından iş yapıyordur. Gerçek rent a carcının böyle evraklarla problemi olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al