wmaraci reklam

Down Sendromlu Kardeşim Oldu!

55 Mesajlar 8.082 Okunma
smmexpress

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
Benimde öz yeğenim down sendromlu. Şuan 4.5 yaşında. Ablam down sendromlu olacağını duyunca biraz endişe ettik tabi ki. Ama ablam yılmadı ve bizlerde ailesi olarak ona destek olduk ve yeğenim dünyaya geldi. Ben bunu öğrendiğim andan itibaren bu konu ile ilgili araştırmalara başladım ve halada devam ediyorum. Hatta facebookda Down Sendromu Aileleri sayfası oluşturarak Türkiye'den ve Dünya'dan down sendromlu binlerce aileyi bir araya toplayarak hem sevinçlerimizi hem de hüzünlerimizi paylaşmaya başladık. Aileler ile beraber araştırmalar yaparak sorunlara çözüm bulduk. Eğitim hakkında , gelişim sürecinde neler yapılması gerektiğine dair araştırmalar yaptık. Emin olun onlar dünyaya eksik değil aksine +1 fazla gelmişlerdir ve onlar birer melektir. Bu durumu hiç yadırgamayın. Sadece yüz ifadeleri biraz farklı olabilir. Birde gelişim ve öğrenme süreçleri biraz yavaş ilerleyebiliyor. Bu sizi hiç endişeye sürüklemesin. Çünkü onlar çok akıllı ve öğrendikleri zaman bizlerden daha iyi yapabiliyor. Sizin yapmanız gereken onlara normal bir birey gibi davranmak ve onları kırmamak. İsterseniz özelden iletişime geçebilirsiniz. Hatta numaramı verebilirim beni her gün her saat arayabilirsiniz. Bu Allah'ın bir hediyesidir. Bu hediyeye iyi bakmanız dileğiyle.

Not : Kimsenin dediklerine kulak asmayın. Herkes herşeyi iyi bilebilir fakat bu çocuklarımız hakkında en iyisini yapanlar her zaman aileleri olacaktır.
KayfeBilisim bekirbulut tahsinyaman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Kardeşim, Allah analı babalı ve abili büyütsün inşallah nice dogum günleri nice okul mezuniyetleri nice mutluluklar yaşarsınız beraber. Down sendromu hastalık degil farklılıktır tamda senin dedigin gibi, içinde sevgi olan yalan söylemeyen çevresini ailesini çok seven bir bireyin abisi olmuşsun daha güzeli varmı hocam :) Hele bir dile gelip senin peşinden koştukça dahada çok şükür edeceksin :)
Kardeşini sahiplenmen mutlulugun sıcaklıgın kelimelerden belli, Allah analı babalı büyütsün hocam
bekirbulut tahsinyaman

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Sedat Hocam ilginiz ve alakanız için minnettarım, çok çok teşekkür ederim...
budaks Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim, inanın beni çok mutlu ettiniz :)
Sedat

kişi bu mesajı beğendi.

tahsinyaman tahsinyaman WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 114 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam öncelikle o güzel yürekli annenin babanın ellerinden öperim.

Benim de çevremde down sendromlu arkadaşlarım var o kadar saf o kadar temizler ki anlatılmaz bir his. Siz bu temiz kalpli insanla bir ömür geçireceksiniz. Kıymetini bilin o temiz kalbin.

Abisi olarak burada sana çok büyük iş düşüyor. En büyük destekçilerinden birisi olacaksın. çok sev kardeşini.
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Allah hayırlısı neyse onu versin kardeşim ve bol bol da sabır versin..
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

mackrulzz mackrulzz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Allah analı babalı büyütsün inşallah. Down sendromlu çocukların insani değerleri yüksektir. Yalan nedir bilmezler. Yürekleri sevgi doludur ve sevgileri karşılıksızdır...
bekirbulut 4u24

kişi bu mesajı beğendi.

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)

mackrulzz adlı üyeden alıntı

Allah analı babalı büyütsün inşallah. Down sendromlu çocukların insani değerleri yüksektir. Yalan nedir bilmezler. Yürekleri sevgi doludur ve sevgileri karşılıksızdır...

aynen hiç bilmezler yalancılık sahtekarlık nedir :)
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

Trazzy Trazzy Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik & Arayüz Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 207 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Allah analı babalı büyütsün :)
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Oncelikle geçmis olsun ve hayirli olsun.
Benimde 2. Kizimin sendromlu dogacagini soyledi doktirlar dedigin gibi ilk basta dunyam basima yikildi bi iki gun yemekten icmekten kesildim ama sonra dedim ya bu cocugu olmayanlar ya benimde hic olmasaydi diye dusunurekten keyifle kizimin dogmasini bekliyordum tabi o sirada da gerekli ilaclar muayene vs yapilmaya devam etti. Ve turp gibi bi kizim dogdu ya o doktora uyup o cinayete ortak olsaydik saglikli birini hasta diye olsuruyor olacaktık tekrar hayirli olsun bende animi anlatmak istedim
bekirbulut Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

KayfeBilisim KayfeBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makale.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 78 / 35
  • Ticaret 9, (%100)
Öncelikle Allah kardeşinizi size bağışlasın. Ülkemizde çoğu kişinin down sendromlu bireylere sanki bir kusurmuş yada ayıpmış gibi baktığını biliyoruz. Lakin down sendromlu insanların insani duyguları daha kuvvetlidir. Buna bir kusur gözüyle bakmak yerine ona hayatı kolaylaştırmak için adımlar atmak çok daha doğru olacaktır.
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

www.anneyehaber.com
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al