Benimde öz yeğenim down sendromlu. Şuan 4.5 yaşında. Ablam down sendromlu olacağını duyunca biraz endişe ettik tabi ki. Ama ablam yılmadı ve bizlerde ailesi olarak ona destek olduk ve yeğenim dünyaya geldi. Ben bunu öğrendiğim andan itibaren bu konu ile ilgili araştırmalara başladım ve halada devam ediyorum. Hatta facebookda Down Sendromu Aileleri sayfası oluşturarak Türkiye'den ve Dünya'dan down sendromlu binlerce aileyi bir araya toplayarak hem sevinçlerimizi hem de hüzünlerimizi paylaşmaya başladık. Aileler ile beraber araştırmalar yaparak sorunlara çözüm bulduk. Eğitim hakkında , gelişim sürecinde neler yapılması gerektiğine dair araştırmalar yaptık. Emin olun onlar dünyaya eksik değil aksine +1 fazla gelmişlerdir ve onlar birer melektir. Bu durumu hiç yadırgamayın. Sadece yüz ifadeleri biraz farklı olabilir. Birde gelişim ve öğrenme süreçleri biraz yavaş ilerleyebiliyor. Bu sizi hiç endişeye sürüklemesin. Çünkü onlar çok akıllı ve öğrendikleri zaman bizlerden daha iyi yapabiliyor. Sizin yapmanız gereken onlara normal bir birey gibi davranmak ve onları kırmamak. İsterseniz özelden iletişime geçebilirsiniz. Hatta numaramı verebilirim beni her gün her saat arayabilirsiniz. Bu Allah'ın bir hediyesidir. Bu hediyeye iyi bakmanız dileğiyle.

Not : Kimsenin dediklerine kulak asmayın. Herkes herşeyi iyi bilebilir fakat bu çocuklarımız hakkında en iyisini yapanlar her zaman aileleri olacaktır.