wmaraci reklam
lidertakipci

Eğitim Setini Devam Ettirsem Mi?[Yardım!]

14 Mesajlar 2.645 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba Arkadaşlar;

belki konunun yeri burası değil ama sizlerin görüşlerine acil olarak ihtiyacım var

Vidobu.com adlı eğitim sitesinde SN. Hakan Çamoğlu hocam 1.set olarak "PHP Başlangıç Rehberi" konusunda çalışmalar yaptırmış ve benim sizlere bu güne kadar gerek PM Yoluyla gerekse konu yoluyla sorduğum sorular bu kategorideki eğitimlere giriyor.Eğitimlere kısaca örnek vermek gerekirse;

String,Boolean,Array,İf,Else,while...

bunlar alfabe kısmı işin sanırım.Benim bu seti bitirmeme az kaldı yani şöyle 5-6 ders filan kaldı.(Döngüler ve fonk. kaldı)

Şimdi velhasılkelam bu set bittikten sonra 2.eğitim setinin adı;

"PHP İle Yönetilebilir Siteler Oluşturmak"

bu setin başlangıç tanıtım videosunda da bizlere 6-7 tane özel dosya hazırlamışlar yani aynı örnekleri bizimde yapabilmemiz için örnek dosyalar hazırlanmış.Yani işlenecek videolardaki bütün dosyalar vs... o örnek dosyalarda.

Şimdi benim asıl sorularım şunlar;

SORU 1 = [B]Ben bu dosyalar üzerinde mi oynayacağım? Malum daha temeli yeni bitirdim bismillah hemen GET Methoduna,formlarla çalışmak kısmına geçilmiş :) (eğitim seti uzmanları tabiki bizlerden daha iyi bilirler ama benim gibi acemi için biraz uzak geldi gibi :o)[/B]

SORU 2 = Bu örnek dosyalar benim ne avantajıma yarayacak?

SORU 3 = PHP Başlangıç setinden çıkıp ilk olarak hemen sırasıyla bu videoları çalışmak ne kadar doğru olur?Sonuçta setin 2.kısmındaki ilk videolar bunlar.? :S

GET methodunun kullanımı
Formlarla çalışmak (POST methodu)
Çerez (cookie) kullanımıizle
Oturum (session) kullanımıizle
Headers ile sayfa yönlendirmeizle
include ve require_once ile farklı sayfaları çağırmak

SORU 4 = Ben bu setteki örnek dosyadaki kodları da kendim yazmak istiyorum,(Sizce ne kadar doğru bilmiyorum ama görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda ayrıca)yine önceki çalışma metodum gibi önce videoyu izleyip oradaki kodu bakarak geçirip tekrar tekrar kod yazım kurallarını gözden geçirmek mi?(Sonrasında tekrar yapılacak sürekli olarak)

Açıkcası bu 2.sete başlamaya çok korkuyorum ya yapamazsam diye.Aslında bütün ana kuralları çalıştım %80-90 kodlarını eksiksiz ve hatasız yazabiliyorum ama gerçekten tırsıyorum örnek bir videosuna baktım bu 2.kısmın gerçekten çok karışık geldi :(

Yanıtlarınızı Büyük Merakla Bekliyorum!

Saygılarımla,İyi Çalışmalar...

NOT: Ayrıca bu seti hazırlayanlardan Allah razı olsun.Yıllardır öğrenmeye çalıştığım php nin temellerini bana öğretti...

wmaraci
reklam

jsdev jsdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 23 / 168
  • Ticaret 0, (%0)
Özel mesajdan cevapladım.

Buraya yakında yeni proje gelecek Coming soon!

rosso rosso Belkide olabilirdi. Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kurum Müdürü
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

KorkakHerif adlı üyeden alıntı

Özel mesajdan cevapladım.

abicim bende sitende başlayacam ama ses çok az anlaşılmıyor.

PC MERAKLISI PC MERAKLISI Aslında sadece hobi.. Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 6 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Özelden destek verdim.. :)

Hayat devam ediyor..
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Anladım arkadaşlar ben aslında temel seti bitirip sonra o set üzerinde yoğunlaşmak istiyorum...

Diğer arkadaşlarda fikirlerini belirtirlerse çok mutlu olurum...

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Anladım arkadaşlar ben aslında temel seti bitirip sonra o set üzerinde yoğunlaşmak istiyorum...

Diğer arkadaşlarda fikirlerini belirtirlerse çok mutlu olurum...

PHP O kadar kolay bir kodlama dili değil , tek eğitim seti ile hemen bir şeyler yapamassın.Tanıdıklarım yıllardır kitaplarını okuyor , kurslarına gidiyor ama hakkınıda veriyorlar.

Sana önerim mümkünse kursuna gitmen , php kitaplarını okuman ve bol bol php yapılara göz gezdirmen.Onlardan bunları öğrendim :)

Ayrıca vidobu'dan HTML i , jQuery temelini , tasarımın inceliklerini öğrendim , başlangıç için çok iyi dersler ama sadece onla kalmamalısın , öğreneceğin daha çok şey var..

Başarılar.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

PHP O kadar kolay bir kodlama dili değil , tek eğitim seti ile hemen bir şeyler yapamassın.Tanıdıklarım yıllardır kitaplarını okuyor , kurslarına gidiyor ama hakkınıda veriyorlar.

Sana önerim mümkünse kursuna gitmen , php kitaplarını okuman ve bol bol php yapılara göz gezdirmen.Onlardan bunları öğrendim :)

Başarılar.

Teşekküler hocam;

Aslında ben o set üzerinde yoğunlaşmak istiyorum ama açıkcası bu kadar temel emeklerimin boşa gitmesini istemiyorum çünkü yıllardır başlayamadığım php temellerini bu set bana öğretiyor.Daha 4-5 ders kaldı(fonksiyonlar,döngüler filan.) ama ondan sonra geçsem mi diye kararsız kaldım.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

Teşekküler hocam;

Aslında ben o set üzerinde yoğunlaşmak istiyorum ama açıkcası bu kadar temel emeklerimin boşa gitmesini istemiyorum çünkü yıllardır başlayamadığım php temellerini bu set bana öğretiyor.Daha 4-5 ders kaldı(fonksiyonlar,döngüler filan.) ama ondan sonra geçsem mi diye kararsız kaldım.

Tabi geç sorman hata , hatta 2 - 3 kere izle o dersleri atladığın yer olmasın , sürekli not al , uygulamaya çalış.

Baktın olmuyor başka kolay derslere bakarsın ama kesinlike izle o dersleri.Sana zararı olmaz :)

Ordakileri kavradıktan sonra başka eğitim setlerine geçersin zorluk derecesine göre..

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Tabi geç sorman hata , hatta 2 - 3 kere izle o dersleri atladığın yer olmasın , sürekli not al , uygulamaya çalış.

Baktın olmuyor başka kolay derslere bakarsın ama kesinlike izle o dersleri.Sana zararı olmaz :)

Ordakileri kavradıktan sonra başka eğitim setlerine geçersin zorluk derecesine göre..

"Not al" demenizden kasıt nedir? Birde bu örnek dosyayı bende bir kez yazayım baştan sonra sonra elim alışır diye düşünüyorum... :) :)

saygılar,teşekkürler...

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

"Not al" demenizden kasıt nedir? Birde bu örnek dosyayı bende bir kez yazayım baştan sonra sonra elim alışır diye düşünüyorum... :) :)

saygılar,teşekkürler...

Aynen bende öyle yapmıştım :)

Not al derken bir ajandan olsun ''kodlama öğreniyorum'' adında.Oraya önemli bilgileri not al , mesela linklerin üstüne gelindiğinde background değiştirmek için : hover ekle gibi.Böyle şeyler yazman aklında kalmanı sağlayacaktır...

Tekrar başarılar , kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al