Merhaba Arkadaşlar;

belki konunun yeri burası değil ama sizlerin görüşlerine acil olarak ihtiyacım var

Vidobu.com adlı eğitim sitesinde SN. Hakan Çamoğlu hocam 1.set olarak "PHP Başlangıç Rehberi" konusunda çalışmalar yaptırmış ve benim sizlere bu güne kadar gerek PM Yoluyla gerekse konu yoluyla sorduğum sorular bu kategorideki eğitimlere giriyor.Eğitimlere kısaca örnek vermek gerekirse;

String,Boolean,Array,İf,Else,while...

bunlar alfabe kısmı işin sanırım.Benim bu seti bitirmeme az kaldı yani şöyle 5-6 ders filan kaldı.(Döngüler ve fonk. kaldı)

Şimdi velhasılkelam bu set bittikten sonra 2.eğitim setinin adı;

"PHP İle Yönetilebilir Siteler Oluşturmak"

bu setin başlangıç tanıtım videosunda da bizlere 6-7 tane özel dosya hazırlamışlar yani aynı örnekleri bizimde yapabilmemiz için örnek dosyalar hazırlanmış.Yani işlenecek videolardaki bütün dosyalar vs... o örnek dosyalarda.

Şimdi benim asıl sorularım şunlar;

SORU 1 = [B]Ben bu dosyalar üzerinde mi oynayacağım? Malum daha temeli yeni bitirdim bismillah hemen GET Methoduna,formlarla çalışmak kısmına geçilmiş :) (eğitim seti uzmanları tabiki bizlerden daha iyi bilirler ama benim gibi acemi için biraz uzak geldi gibi :o)[/B]

SORU 2 = Bu örnek dosyalar benim ne avantajıma yarayacak?

SORU 3 = PHP Başlangıç setinden çıkıp ilk olarak hemen sırasıyla bu videoları çalışmak ne kadar doğru olur?Sonuçta setin 2.kısmındaki ilk videolar bunlar.? :S

GET methodunun kullanımı
Formlarla çalışmak (POST methodu)
Çerez (cookie) kullanımıizle
Oturum (session) kullanımıizle
Headers ile sayfa yönlendirmeizle
include ve require_once ile farklı sayfaları çağırmak

SORU 4 = Ben bu setteki örnek dosyadaki kodları da kendim yazmak istiyorum,(Sizce ne kadar doğru bilmiyorum ama görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda ayrıca)yine önceki çalışma metodum gibi önce videoyu izleyip oradaki kodu bakarak geçirip tekrar tekrar kod yazım kurallarını gözden geçirmek mi?(Sonrasında tekrar yapılacak sürekli olarak)

Açıkcası bu 2.sete başlamaya çok korkuyorum ya yapamazsam diye.Aslında bütün ana kuralları çalıştım %80-90 kodlarını eksiksiz ve hatasız yazabiliyorum ama gerçekten tırsıyorum örnek bir videosuna baktım bu 2.kısmın gerçekten çok karışık geldi :(

Yanıtlarınızı Büyük Merakla Bekliyorum!

Saygılarımla,İyi Çalışmalar...

NOT: Ayrıca bu seti hazırlayanlardan Allah razı olsun.Yıllardır öğrenmeye çalıştığım php nin temellerini bana öğretti...